J15 - okiem użytkownika

Moderator: luk4s7

siemka
Posty: 5
Rejestracja: 11 gru 2021, 16:50

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: siemka »

Cruiser pisze:
12 gru 2021, 20:55
5 lat gwarancji w Audi?!? To też chyba jakieś dodatkowo kupowane ubezpieczenie. Moja żona jeździła jakiś czas nowymi Audi i pamiętam, że zawsze po 2 latach producent umywał ręce od wszystkiego, włącznie z wadami konstrukcji i uszkodzeniami w trakcie czynności serwisowych w autoryzowanym serwisie. Obrazek
Mimo faktu, że jej bardzo te auta podobały się, sama stwierdziła, że ma dosyć perypetii z serwisem i z tymi autami.
Moja Q5 jest ze stycznia 2018, w trakcie konfiguracji auta można wprowadzić dodatkowe 3 lata gwarancji i limit km podnieść do 150 tkm, ponadto kupiłem bezpłatne przeglądy na 3 lata, chociaż mogłem zrobić to także na 5 lat.
Poprzednie A6 także miałem z gwarancją 4 lata i 120 tkm
Samochód cały czas użytkuję i gwarancja działa bez zarzutu i nie jest to żadne ubezpieczenie tylko pełna gwarancja wpisana w VIN i honorowana w całej sieci AUDI.
Auto kupione w Krotoski Łódź

Nie wiem o czym Ty piszesz.......może niezbyt uważnie auto było konfigurowane

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: Cruiser »

Auta były uważnie konfigurowane ale gwarancja jak była, tak nadal jest 2 lata.
Dodatkowy tzw pakiet naprawczy za „parę koła” masz u wielu producentów.
Gwarancji to nie przedłuża.

Cytat ze strony Audi:

„Kolejną propozycją jest Audi Extensive - pakiet naprawczy, umożliwiający nieodpłatne usunięcie usterek w Państwa samochodzie po upływie gwarancji.”

Co innego rękojmia, z której czasem lepiej skorzystać, jeżeli warunki gwarancji są lipne. Rękojmia dla Kowalskiego trwa jednak też max 2 lata a dla podmiotów najczęściej rok.

To samo jest w Toyocie. Płacisz i naprawiają. Oczywiście tylko to, co leży w zakresie takiego pakietu. Drobny druczek rozwiewa wątpliwości.

Jako pocieszenie powiem, że serwisując auto od nowości w ASO Toyoty, nawet po upływie 3 letniej gwarancji możesz liczyć na tzw dobrą wolę producenta. Moje auto było z początków produkcji J15 i grubo po upływie gwarancji zostało naprawione na koszt TMPL.

Nie jestem zwolennikiem kupowania dodatkowych pakietów naprawczych, zwłaszcza w Toyocie. Mój drugi LC15 kończy za chwilę 5 lat, ma ponad 150k km i mam wrażenie, że dopiero się dociera.

siemka
Posty: 5
Rejestracja: 11 gru 2021, 16:50

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: siemka »

Cruiser pisze:
12 gru 2021, 21:57
Auta były uważnie konfigurowane ale gwarancja jak była, tak nadal jest 2 lata.
Dodatkowy tzw pakiet naprawczy za „parę koła” masz u wielu producentów.
Gwarancji to nie przedłuża.

Cytat ze strony Audi:

„Kolejną propozycją jest Audi Extensive - pakiet naprawczy, umożliwiający nieodpłatne usunięcie usterek w Państwa samochodzie po upływie gwarancji.”

Nie obraź się, ale piszesz bzdury....w czasie konfiguracji masz opcje wyboru okresu gwarancji i pakietów serwisowych i posiadam PEŁNĄ GWARANCJE na wszelkie usterki, o czym mogłem się ostatnio przekonać, wjeżdżając na lawecie z poważnym uszkodzeniem układu chłodzenia.
Zrób sobie Kolego symulacje konfiguracji audi, a nie cytuj slogany reklamowe z ich strony, wówczas sam się przekonasz kto ma rację
Daj już sobie spokój z udowadnianiem, że "czarne jest białe" bo to forum Toyoty i nie róbmy śmietnika z tego działu.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
atnet
Posty: 50
Rejestracja: 14 gru 2017, 04:05
Auto: Czekam na now? 150, pierwsze moje auto 4x4 z prawdziwego zdarzenia
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: atnet »

Mam pytanie jakie są opinie o tym nowym modelu 204KM, czy są rzeczy warte uwagi, czy coś zabrali w stosunku do modelu przed liftowego. Wącham się czy nie zamówić auta, odczekać w kolejce rok i cieszyć się znowu Landkiem. Żona jest już mną totalnie zmęczona i kazała mi zamówić LC, ponoć jadąc naszym nowym autem ciągle gderam ze to ze tamto i ze gówno kupiłem. A kupiłem na chwilę elektryka Kia bo nic innego nie było. Tak że proszę o informację, bo dealerzy sami nie wiedzą jak auto będzie wyglądać jak wznowią produkcję. Widzę ze dodali tryb ręcznego wypalania katalizatora, w moim poprzednim po 95K km nie miałem żadnych problemów. Ponoć został jeden akumulator i jest brak po całości ogrzewanej przedniej szyby.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: luk4s7 »

W wersji 177KM z 2018 też był przycisk ręcznego wypalania. To co dodali teraz to informacja o zapełnieniu filtra na desce. Trochę jak wskaźnik baterii wygląda.
Przed 50k km nie użyłem przycisku ani razu bo nie było takiej potrzeby.
W wersji Prado nie ma lamp ledowych z przodu i to jest moim zdaniem największy krok wstecz. Wyższe wersje oczywiście mają.

rzemanki
Posty: 68
Rejestracja: 10 gru 2008, 01:23

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: rzemanki »

atnet pisze:
01 sty 2022, 21:46
Mam pytanie jakie są opinie o tym nowym modelu 204KM, czy są rzeczy warte uwagi, czy coś zabrali w stosunku do modelu przed liftowego. Wącham się czy nie zamówić auta, odczekać w kolejce rok i cieszyć się znowu Landkiem. Żona jest już mną totalnie zmęczona i kazała mi zamówić LC, ponoć jadąc naszym nowym autem ciągle gderam ze to ze tamto i ze gówno kupiłem. A kupiłem na chwilę elektryka Kia bo nic innego nie było. Tak że proszę o informację, bo dealerzy sami nie wiedzą jak auto będzie wyglądać jak wznowią produkcję. Widzę ze dodali tryb ręcznego wypalania katalizatora, w moim poprzednim po 95K km nie miałem żadnych problemów. Ponoć został jeden akumulator i jest brak po całości ogrzewanej przedniej szyby.
Ja jestem bardzo zadowolony. Przejechane od końca sierpnia 20tys km. Średnie spalanie około 10l/100km.
Silnik dynamiczny i dobrze wyciszony. Oczywiście jak na gabaryty auta.

Tak jak wspomniałeś, jest tylko podgrzewanie miejsca spoczynku wycieraczek. Niestety nie ma całej podgrzewanej szyby. Wynika to z faktu usunięcia anteny z dachu i wtopienia jej w przednią szybę.
DPF dość często się wypala, mimo że jeżdżę trasy. Wypala się jednak kompletnie bez angażowania kierowcy.
Denerwuje mnie Ad blue - umiejscowienie wlewu w komorze silnika i dość częste tankowania tegoż dodatku. Po mieście zużywa go mniej; w trasie całkiem sporo. Wg instrukcji powinien wystarczyć na 8000km; starcza na około 2 do 3 tys.

Awatar użytkownika
atnet
Posty: 50
Rejestracja: 14 gru 2017, 04:05
Auto: Czekam na now? 150, pierwsze moje auto 4x4 z prawdziwego zdarzenia
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: atnet »

OK to coś pozmieniali, mi w moim z 2018 2.8 starczało AD Blue na właśnie 8000 km. Zbiornik miał właśnie koło 9litrów. Oglądam wersje wyposażenia na DE i są inne, Toyota Polska coś nas robi w bambuko. Już nie wspomnę o wersjach na Rosję, ta cała komunistyczna Unia już mnie wkurza....

Awatar użytkownika
adamcruiser
Posty: 9
Rejestracja: 24 sie 2022, 16:53
Auto: J15
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: adamcruiser »

Przegląd co 15, nie 30 tkm.
Ja planuję pierwszy również po 2tkm. Na razie na liczniku Ok 200 km. Wrażenia? Dobrze prowadzący się czołg-limuzyna. Auto z jajami, wygodne. Przyspieszebie na wystarczającym poziomie, hamuje bardzo dobrze.

A co do czipów: co tam u siebie montujecie i jakim przyrostem mocy się to objawia?

Mikadoo
Posty: 31
Rejestracja: 26 wrz 2022, 15:03

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: Mikadoo »

Witam wszystkich serdecznie.
Jestem nowy na forum i szczęśliwym właściciele LC prado 2022r.
Jak na razie auto bardzo pozytywnie zaskoczyło zwłaszcza w testach w lekkim terenie.
Przejechałem dopiero 500 km. Więc za wcześnie na jakieś konstruktywne uwagi. Póki co spalanie 9,1 większość w trasie, w tym 200 km prędkości autostrady 140. ( Spalanie to wskazanie komputera) niedługo to zweryfikuje.

Mam tylko rozkmine z wypalaniem DPF. Nie mam wym kompletnie doświadczenia
W ciągu 500 km wypalal się 2 razy. Czy to zawsze tak często się wypala?
A drugie pytanie znacznie dla mnie istotniejsze.
Czy tym przyciskiem manualnym ,, wypalanie DPF,, mogę wymusić wypalanie DPF w trakcie jazdy?
Bo trochę to bez sensu jest jak po pokonaniu 300 km większość ekspresówką, proces wypalania zaczął mi się prawie pod domem i z odpalonym silnikiem siedziałem 15 minut na parkingu.

Mikadoo
Posty: 31
Rejestracja: 26 wrz 2022, 15:03

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: Mikadoo »

Jeszcze jedna ciekawostka. Nie włącza mi się wcale start stop.
Prosiłem co prawda o wyłączenie tego przed zakupem plus włączenie sterowania szybami z pilota. Jednak odpowiedziano mi że start stop nie mogą wyłączyć.
Może się jakiś serwisant zlitował🤔. Teraz nie świeci się kontrolka pomarańczowa, a w sytuacjach gdzie powinien się silnik wyłączać pojawia się na krótko komunikat Start stop Control i przekreślona ikona A w kółeczku.

Giszter
Posty: 97
Rejestracja: 12 maja 2019, 15:53
Auto: Toyota Hilux VIII gen

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: Giszter »

W hiluxie jest tak, że start/stop czasami się nie uruchamia gdy np komputer stwierdzi, że nie jest w stanie utrzymać temperatury w aucie. Czyli najprostszy scenariusz to: jest bardzo gorąco wsiadasz do auta ustawiasz klime na 18 stopni, wtedy nie wyłączy silnika na światłach w drugą stronę też tak to działa.

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: Templar »

W moim Hiluxie przez cała jesień i zimę start- stop nie działa przez "climate control".

Mikadoo
Posty: 31
Rejestracja: 26 wrz 2022, 15:03

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: Mikadoo »

Tak. Ten komunikat to climate control.co do wypalania DPF z przycisku w trakcie jazdy , w toyota informowano mnie że jak najbardziej można, ale tego jeszcze nie testowałem.
Przez przypadek wcisnąłem przycisk wypalania zamiast spryskiwaczy świateł. 😉 Ale wówczas DPF był na 2 kreskach i wyświetlił się komunikat w rodzaju DPF jest ok i nie można wykonać wypalania.

Jabar
Posty: 105
Rejestracja: 28 kwie 2011, 09:38
Auto: FZJ80
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: Jabar »

Mikadoo pisze:Witam wszystkich serdecznie.
Jestem nowy na forum i szczęśliwym właściciele LC prado 2022r.
Jak na razie auto bardzo pozytywnie zaskoczyło zwłaszcza w testach w lekkim terenie.
Przejechałem dopiero 500 km. Więc za wcześnie na jakieś konstruktywne uwagi. Póki co spalanie 9,1 większość w trasie, w tym 200 km prędkości autostrady 140. ( Spalanie to wskazanie komputera) niedługo to zweryfikuje.

Mam tylko rozkmine z wypalaniem DPF. Nie mam wym kompletnie doświadczenia
W ciągu 500 km wypalal się 2 razy. Czy to zawsze tak często się wypala?
A drugie pytanie znacznie dla mnie istotniejsze.
Czy tym przyciskiem manualnym ,, wypalanie DPF,, mogę wymusić wypalanie DPF w trakcie jazdy?
Bo trochę to bez sensu jest jak po pokonaniu 300 km większość ekspresówką, proces wypalania zaczął mi się prawie pod domem i z odpalonym silnikiem siedziałem 15 minut na parkingu.
U mnie podobnie z tym dpfem, wskaznik ma pewnie z 8kresek a zalacza wypalanie na trzeciej kresce - czyli dlugo przed dojsciem do “zoltego” pola.
Ogolnie wrazenia z tego auta mam pozytywne, rakieta to nie jest (przesiadlem sie z glc 43amg) ale przy 120kmh zaskakujaco cicho, 200koni tez sprawia wrazenie wystarczajacej mocy do przemieszczania sie.
Spalanie mocno zaskakuje pozytywnie (podobny styl jazdy - mandaty w szwajcarii - do glc) i zuzycie o 2l nizsze (11 vs 9l).
Zakladam pojutrze wieksze kola (265/65/18) to pewnie spadnie wydajnosc.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mikadoo
Posty: 31
Rejestracja: 26 wrz 2022, 15:03

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: Mikadoo »

Cześć.
Przejechane 4 k kilometrów. Nawiązują do poprzedniego posta.
,- jeśli chodzi o częste wypalanie DPF, w ASO uzyskałem informacje,,że tak ma być,,. 😁
Kilkakrotnie byłem zmuszony przerwać procedurę wypalania, auto jak się odpowiednio nagrzalo przy kolejnej trasie zaczęło procedurę wypalania od poziomu przerwania. Hmm może faktycznie tak ma być.
- ad blue zbiornik wystarczy na około max.7 tyś km.
- spalanie większość trasa ale też trochę miasta i trochę teren bez Eco jazdy 9,5 l.
- udało się zaprogramować sterowanie szybami z kluczyka, działa. Czy ktoś wie czy jeszcze można coś uruchomić z pozycji oprogramowania? Np. automatyczne składanie lusterek po zamknięciu auta?itp.
Wersja prado ma sporo braków w wyposażeniu , i czasami trochę to irytujące że za tą kasę mam mniej gadżetów jak w Octavii. No ale wystarczy pojechać w teren i tu już się zapomina o tych wszystkich brakach. Jest poprostu zaje. ty.
Plany na najbliższe dni
To wosk krown na podwozie . Chyba że ktoś ma lepszy pomysł chętnie rozważę.
No i opony ( wiem to temat rzeka) im więcej czytam na ten temat tym mniej wiem, najlepiej by było mieć 4 komplety kół .
Ja zaryzykuję i kupuje BF Goodrich All Terrain. Niby całoroczne. Hmm zobaczymy, najwyżej trzeba będzie kupić zimówki. Jak popada śnieg to opiszę jak się na tym jeździ.

ODPOWIEDZ