J15 - okiem użytkownika

Moderator: luk4s7

Slepy
Posty: 19
Rejestracja: 25 gru 2015, 09:55
Auto: LC120, D4D, 173 KM
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: Slepy »

i wszystko jasne:
https://pdf.sites.toyota.pl/spec_lc_my21.pdf


Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


stan1906
Posty: 143
Rejestracja: 10 wrz 2015, 20:49
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: stan1906 »

Wrzuciłem to samo kilka dni temu.

Slepy
Posty: 19
Rejestracja: 25 gru 2015, 09:55
Auto: LC120, D4D, 173 KM
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: Slepy »

fakt, sorry

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
mamut
Posty: 252
Rejestracja: 21 mar 2012, 08:56
Auto: GDJ150 '18
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: mamut »

To i może ja trochę podsumuję swoje 150.
Obecnie prawie 82 k km nakręcone w 2,5 roku. Byłoby więcej gdyby nie ostatnie pół roku obostrzeń ograniczeń itp.
Zacznijmy od minusów:
- Lakier - temat znany, szczególnie na moim czarnym niemetalizowanym widać wszystko (liczyłem się z tym) ale zarysowania szybko się robią i tu nie sądziłem, że aż tak..
- plastiki srebrne w środku - to samo co z lakierem. Szybko się zarysowują ...
- kierownica - kruszy się po raz drugi. Przy 18 k km wymienione w ramach gwarancji. Teraz znowu ten sam problem. Nie jest to normalne wycieranie się skóry na kole kierownicy. W moim odczuciu, powinna się wycierać i stawać się błyszcząca a nie matowa i szara jakby była z gumy ..
- Radio - brakuje jednak android car i szkoda, że tylko można zapamiętać 6 stacji radiowych ..

Plusy:
- komfort podróży
- bagażnik - do tej pory wszystko wchodzi
- światła przednie :D

plus/minus:
- dynamika - ostatnio więcej po szybkich drogach się poruszam i pomimo od początku zamontowanego Chipa - czasem brakuje pod pedałem..

Można by jeszcze długo wymieniać i przyczepiać się. W ogólnym rozrachunku - nie żałuje i dobrze się jeździ tym czołgiem ale czy kupiłbym drugi raz ..hmmm ....

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: luk4s7 »

Pomaż jakieś fotki tej wytarte kierownicy. Może się nie przyjrzałem ale u mnie nie widać zużycia. Przyjrzę się dokładniej przy okazji.

Co do lakieru to mam całe auto w folii bezbarwnej i nie mam stresu najmniejszego. Szczególnie pod klamkami jest bardzo wytarte. Tam szczególnie polecam ją nakleić.

Awatar użytkownika
mamut
Posty: 252
Rejestracja: 21 mar 2012, 08:56
Auto: GDJ150 '18
Kontakt:

J15 - okiem użytkownika

Post autor: mamut »

luk4s7 pisze:
07 wrz 2020, 11:25
Pomaż jakieś fotki tej wytarte kierownicy. Może się nie przyjrzałem ale u mnie nie widać zużycia. Przyjrzę się dokładniej przy okazji.

Co do lakieru to mam całe auto w folii bezbarwnej i nie mam stresu najmniejszego. Szczególnie pod klamkami jest bardzo wytarte. Tam szczególnie polecam ją nakleić.
https://photos.app.goo.gl/AhHCNGBvTHzTBmnU6

[MOD Update] Dodałem foto inline.

Obrazek

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: luk4s7 »

Masz jasną tapicerkę i wieniec kierownicy też wygląda na jaśniejszy. U mnie jest czarna. Może to jakaś różnica.
No ale faktycznie wygląda to bardzo słabo... Może powinieneś stosować krem do rąk? :mrgreen:

stan1906
Posty: 143
Rejestracja: 10 wrz 2015, 20:49
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: stan1906 »

mamut pisze:
07 wrz 2020, 11:08
plus/minus:
- dynamika - ostatnio więcej po szybkich drogach się poruszam i pomimo od początku zamontowanego Chipa - czasem brakuje pod pedałem..
Jaką masz moc i moment obrotowy po chipie można wiedzieć?

Awatar użytkownika
mamut
Posty: 252
Rejestracja: 21 mar 2012, 08:56
Auto: GDJ150 '18
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: mamut »

stan1906 pisze:
07 wrz 2020, 18:45
mamut pisze:
07 wrz 2020, 11:08
plus/minus:
- dynamika - ostatnio więcej po szybkich drogach się poruszam i pomimo od początku zamontowanego Chipa - czasem brakuje pod pedałem..
Jaką masz moc i moment obrotowy po chipie można wiedzieć?
194 KM i 449 Momentu.

Awatar użytkownika
mamut
Posty: 252
Rejestracja: 21 mar 2012, 08:56
Auto: GDJ150 '18
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: mamut »

luk4s7 pisze:
07 wrz 2020, 12:53
Masz jasną tapicerkę i wieniec kierownicy też wygląda na jaśniejszy. U mnie jest czarna. Może to jakaś różnica.
No ale faktycznie wygląda to bardzo słabo... Może powinieneś stosować krem do rąk? :mrgreen:
Krem do rąk ..hmm podobne rozwiązanie jak w Hilux-ie - jak już nie wiesz co mu dolega zrób głośniej radio :lol: :lol:

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: luk4s7 »

mamut pisze:
08 wrz 2020, 08:12
Krem do rąk ..hmm podobne rozwiązanie jak w Hilux-ie - jak już nie wiesz co mu dolega zrób głośniej radio :lol: :lol:
Coś w tym stylu ;)

A poważnie to wygląda to tak jakby ten beżowy kolor się wycierał a pod nim jest czarny. Czyli ktoś produkuje czarne a potem Wiesiek z Heńkiem szprejem robią beż. Jest więc szansa że w autach z czarną tapicerką nie ma tej warstwy farby lub jest tak samo czarna jak pod spodem.
Według prawa Murphy'iego jednak okaże się że w autach z czarną tapicerką pod lakierem jest kolor biały i wyjdzie to tydzień po gwarancji! :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: Cruiser »

Jest na to rozwiązanie: plastikowe drewno. Zamawiajcie Panowie drewno na kierownicy!
A tak serio, to ten srebrny plastik wytarł się mojej żonie w Lexie po 60.000 km. Mimo, że ręce smaruje kremem aż kiera się błyszczy...

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1419
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: tadeo »

Gość za dwie „stufki” zrobi Wam full wypas:) https://sprzedajemy.pl/tuning-modelowan ... nr53383154

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: luk4s7 »

luk4s7 pisze:
02 wrz 2020, 09:19
mamut pisze:Prado ma już nie mieć świateł głównych w technologii LED ..
Ooo faktycznie! Odetchnąłem z ulgą bo trochę mi było szkoda że nie mam Apple CarPlay u siebie. Z dwojga złego zostałbym jednak zdecydowanie ze światłami LED zamiast CarPlay.
Z ciekawostek znalezionych w specyfikacji LC 2021 to... teraz ma ten cholerny Start & Stop we wszystkich wersjach z automatem... Dobrze że mnie to już nie dotyczy, ale mam nadzieję że się da to wyłączyć (czyli żeby silnik nie gasł sam) na stałe a nie po każdym uruchomieniu auta trzeba wcisnąć ponownie.

Manual ma 420Nm a automat 500 Nm przy tej samej mocy 204KM. Warto zwrócić na to uwagę przy wyborze skrzyni. Widać różnicę w przyspieszeniu - odpowiednio: 11,2s i 9,9s

Jarek73
Posty: 9
Rejestracja: 08 kwie 2020, 11:46

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: Jarek73 »

Właśnie wróciłem z serwisu po 30k. Auto asymetrycznie drze opony, stoi nierówno. To samo było w poprzedniej 150-tce tylko, że dopiero po 80k. Wtedy po baaaaardzo dłuuuuugiej, przegranej niestety przez mnie walce, skończyło się na wymianie obu pomp KDSS. Teraz jesteśmy na etapie sprawdzania geometrii. Nie mogę uwierzyć, że to się dzieje naprawdę.

ODPOWIEDZ