CarPlay w LC150 z 2018

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

CarPlay w LC150 z 2018

Post autor: tadeo »

W 76 od kilku miesięcy mam CarPlay i tak się polubiliśmy, że chce go mieć w 150.
Czy ktoś już założył jakiś dodatkowy moduł? Coś widziałem na aledrogo czy też aliekspres.
Czy można (pewnie, tak, ale czy warto) założyć radio z najnowszej 150?
A może można wywalić radio i wstawić jakiegoś Alpina?

Jarosław Prezes
Posty: 40
Rejestracja: 25 paź 2022, 19:03
Auto: TLC J15
Kontakt:

Re: CarPlay w LC150 z 2018

Post autor: Jarosław Prezes »

tadeo pisze:
01 mar 2023, 13:08
W 76 od kilku miesięcy mam CarPlay i tak się polubiliśmy, że chce go mieć w 150.
Czy ktoś już założył jakiś dodatkowy moduł? Coś widziałem na aledrogo czy też aliekspres.
Czy można (pewnie, tak, ale czy warto) założyć radio z najnowszej 150?
A może można wywalić radio i wstawić jakiegoś Alpina?
Jakiś czas temu dopytywałem się w zaprzyjaźnionym ASO Toyota w Krakowie w temacie modułów CarPlay i otrzymałem taką informację, że zakładali (oczywiście nie w ramach ASO) kilka i za każdym razem po jakimś czasie przestawało działać albo słabo działało. Przyczyna jest ponoć taka że ponieważ są to patenty bez licencji Apple to po prostu nie ma prawa działać.
Apple pod tym względem jest dość pryncypialne. Dlatego też sporo apel znanych z Google Play nie m swoich odpowiedników w App Store.
Tyle usłyszałem sam nie sprawdzałem. Też się zastanawiałem nad wymianą całego panela medialnego w moim J15 bo jakość ekranu jest koszmarna w oryginale. Tyle że ze sprzętami z Ali....s będzie pewnie to samo co z modułami. Pewnie Alpine ma sens większy choć niektóre sprzęty na Ali.... czy ibeju wyglądają naprawdę zachęcająco.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2023, 19:08 przez Jarosław Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: CarPlay w LC150 z 2018

Post autor: tadeo »

Dokładnie ten model mam w 76.
Albo kupię już nową 180 i wytrzymam:)

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1818
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: CarPlay w LC150 z 2018

Post autor: irko »

Bez przesady z jakością chińskich radii. Do osobówki kupiłem dopasowane do konkretnego modelu i działa od roku. Carplay bezprzewodowo, wykrywa telefon zaraz po wejściu do auta. Czasami w ten sposób można się zorientować że został w domu... ;)
Tylko to nie może byc sprzęt za 500 zł, jak nabyłem do Hila takie radio za 700 to długo w nim nie siedziało...

Jarosław Prezes
Posty: 40
Rejestracja: 25 paź 2022, 19:03
Auto: TLC J15
Kontakt:

Re: CarPlay w LC150 z 2018

Post autor: Jarosław Prezes »

irko pisze:
02 mar 2023, 08:43
Bez przesady z jakością chińskich radii. Do osobówki kupiłem dopasowane do konkretnego modelu i działa od roku. Carplay bezprzewodowo, wykrywa telefon zaraz po wejściu do auta. Czasami w ten sposób można się zorientować że został w domu... ;)
Tylko to nie może byc sprzęt za 500 zł, jak nabyłem do Hila takie radio za 700 to długo w nim nie siedziało...
Też kiedyś miałem w SantaFe chińczyka za 2k i działał dobrze przez rok bez problemów - potem sprzedałem auto :lol:

ODPOWIEDZ