Kampania serwisowa 2023

Moderator: luk4s7

Mikadoo
Posty: 32
Rejestracja: 26 wrz 2022, 15:03

Re: Kampania serwisowa 2023

Post autor: Mikadoo »

Wolfie pisze:
04 maja 2023, 11:22
Pytanie do użytkowników, którzy mieli zmieniane oprogramowanie w ramach tej kampanii, czy u Was też czuć mocno zapach ad blue? U mnie poctej aktualizacji zapach unosi się wszędzie, rura wydechowa ma biały nalot, przed aktualizacją to ad blue w ogóle nie było czuć.
Nie u mnie nic takiego nie występuje, mam wrażenie że nawet mniej pobiera adblue, jak przed zmianą software, ale głowy nie dam. Na 5 tys pobrało pół zbiornika po sofcie.
Zapach czuć na końcu procesu wypalania filtra, ale to bardziej taki zapach rozgrzanego metalu , czuć na zewnątrz auta. I był od początku.

Wolfie
Posty: 33
Rejestracja: 17 lis 2022, 09:34

Re: Kampania serwisowa 2023

Post autor: Wolfie »

Zrobiło się ciekawie. Samochód na przegląd odstawiłem sprawny. Podczas przeglądu serwis dokonał zmiany tego softu. Po przeglądzie samochód dymi, pobiera 4 litry adblue na 100 km. Odstawiłem samochód wczoraj do serwisu na diagnozę. Diagnoza serwisu - uszkodzony wtryskiwacz adblue. Pytam jak to możliwe, przecież samochód był jeszcze we wtorek w pełni sprawny, po Waszej zmianie oprogramowania nagle padł wtryskiwacz adblue? To pytam co tam takiego było robione? Co to za oprogramowanie po zmianie ktrórego wtryskiwacz pada? A oni, że możemy Panu autko zastępcze ba tydzień dać. Super, zepsuli nowy sprawny samochód wymieniając oprogramowanie. Teraz nie chcę myśleć co będzie jak się wezmą za wymianę tego wtryskiwacza.

Jabar
Posty: 106
Rejestracja: 28 kwie 2011, 09:38
Auto: FZJ80
Kontakt:

Re: Kampania serwisowa 2023

Post autor: Jabar »

Moze po prostu pech?


Sent from my iPhone using Tapatalk

ODPOWIEDZ