Wtyczki tylne drzwi.

Moderator: luk4s7

piontas83
Posty: 43
Rejestracja: 15 lis 2022, 22:15
Auto: Land Cruiser J15 2022 2,8

Wtyczki tylne drzwi.

Post autor: piontas83 »

Pytanie ;) szukałem na znalazłem , przy okazji przyciemniania szyb drzwi tylnych znalazłem dwie wtyczki nie podłączone ? Nie wiecie może od czego ;) jedna nad głośnikiem ale tam kable tylko w gumce są , druga od góry wpięta w pusta kostkę ..

piontas83
Posty: 43
Rejestracja: 15 lis 2022, 22:15
Auto: Land Cruiser J15 2022 2,8

Re: Wtyczki tylne drzwi.

Post autor: piontas83 »

zdjęcia poglądowe. a i jeszcze pytanie o lampki czerwone w drzwiach na dole ?? czy w wyższych wersjach te czerwone odblaski świecą ? bo maja od środka gniazda na żarówki ..
Załączniki
IMG_0463.JPG
IMG_0463.JPG (45,26 KiB) Przejrzano 612 razy
IMG_0462.JPG
IMG_0462.JPG (45,46 KiB) Przejrzano 612 razy
IMG_0461.JPG
IMG_0461.JPG (57,82 KiB) Przejrzano 612 razy

Darek_LC_J95
Posty: 296
Rejestracja: 11 mar 2019, 19:55
Auto: Toyota Land Cruiser KDJ95 2001 5D.
Kontakt:

Re: Wtyczki tylne drzwi.

Post autor: Darek_LC_J95 »

Lampki mogą się świecić jak drzwi są otwarte, chyba to tylko kwestia customizacji w Techstreamie.
zdj_LC15.jpg
zdj_LC15.jpg (49,85 KiB) Przejrzano 605 razy
Na tym zdjęciu widać jakiś kolisty sterownik, czarne może sterowanie klimatyzacją na tylne siedzenia?
Może do tego jest ta dodatkowa wiązka?!?
Coś takiego miałem w Espace Renault IV na każde tylne siedzenie był oddzielny sterownik i nadmuch ze słupka.

piontas83
Posty: 43
Rejestracja: 15 lis 2022, 22:15
Auto: Land Cruiser J15 2022 2,8

Re: Wtyczki tylne drzwi.

Post autor: piontas83 »

Wydaj mi się ze na tych drzwiach to dodatkowy głośnik . A co do lampek u mnie nie ma tam instalacji ale sam czerwony plastik ma gniazdo na żarówkę .. możliwie ze któryś z tych kabli nad głośnikiem będzie odpowiadał za te lampki . Najlepiej by było jakiś schemat elektryczny zobaczyć . Albo ściągnąć boczek w wersji wypasionej gdzie to swieci ;) patrząc na poprzednie auta jakie miałem to czasem wystarczy mała pierdoła i działają funkcje niedostępne w biednej wersji ;)

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2019
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Wtyczki tylne drzwi.

Post autor: Jake »

Strasznie nie lubiego takie sztucznego "zbiedzania". Rozumiem ze jak cos jest lepsze to jest drozsze i trzeba za to doplacic. Typu automat, mocniejszy silnik, relingi, wieksze opony, skorzane siedzenia, podgrzewane fotele, szyberdach, etc.
Ale poskapienie i niezamontowanie lampek, albo co gorsza zamontowanie i niepoldaczenie zarowek to jest juz durnota i watpliwa moralnie praktyka wyciagania kasy od klienta. Kojarzy mi sie z czasami gdzie w cinquecento byla zaslepka zamiast gniazda zapalniczki, zaslepka zamiast zegarka albo puste miejsce zamiast obrotomierza w Skodzie 120 albo Polonezie...no zenada.

Darek_LC_J95
Posty: 296
Rejestracja: 11 mar 2019, 19:55
Auto: Toyota Land Cruiser KDJ95 2001 5D.
Kontakt:

Re: Wtyczki tylne drzwi.

Post autor: Darek_LC_J95 »

Przecież już mówiłem, że kolejne modele po I generacji, projektuje i składa "księgowa" :). Zawsze pierwsze przed liftem są dla zachęty lepiej wyposażone, złożone z nieco droższych komponentów.
Ciekawostka w RAV4 II bez problemu można dodać tempomat pod kierownicę, bo funkcja jest już w sterowniku ECU, na wyświetlaczu itd., wystarczy taka mała wajcha pod kierownicę, często wiązka jest już gotowa lub trzeba ją zmienić na kompletną z funkcją tempomatu, ale reszta już tam jest.
Rożnica w modelach wyposażenia nie wynika z ogólnego projektu instalacji elektrycznej, tylko z tego na co w danym samochodzie "księgowa" pozwoli.
Cóż powstrzyma klienta przed późniejszymi modyfikacjami :). Sporo funkcji dodatkowych można też ustawić z poziomu Techstream'a, np. sposób opuszczania szyb w drzwiach, itp.

Darek_LC_J95
Posty: 296
Rejestracja: 11 mar 2019, 19:55
Auto: Toyota Land Cruiser KDJ95 2001 5D.
Kontakt:

Re: Wtyczki tylne drzwi.

Post autor: Darek_LC_J95 »

W sumie schemat nie będzie ci, aż tak bardzo potrzebny. Wystarczy najpierw multimetr z zakresem 20V, a potem kontrolka 12V z żarówką. Otwierasz drzwi i szukasz multimetrem linii z napięciem 12V na tych dodatkowych wiązkach, zamykasz drzwi jak znika napięcie do 0V to masz "magiczną" linię sterująca zapalaniem żarówki w drzwiach. Dalej to tylko kwestia adaptacji jakiejś żarówki, żarówki LEDa lub PLED, możesz nawet podłączyć projektor laserowy loga Toyoty :). Grunt, żeby przy zamkniętych drzwiach napięcie spadało i linia gasła, bo będzie głupio jeśli coś w kokpicie cały czas się świeci. Najszybciej tą linią steruje czujnik otwarcia drzwi, ale może też być opcja sterowania z ECU z jakimś opóźnieniem. Miernik prawdę ci powie.

piontas83
Posty: 43
Rejestracja: 15 lis 2022, 22:15
Auto: Land Cruiser J15 2022 2,8

Re: Wtyczki tylne drzwi.

Post autor: piontas83 »

Będzie cieplej to się pobawię w szukanie napięcia ;) ale szczerze nie przemawia za mną fakt ze to land cruiser ze ma być trwały terenowy itp. Serio nie świadczy to dobrze o toyocie ze ktoś przyoszczędził wsumie ze 2 m kabla i 4 żarówki .. jaki to koszt dla fabryki ?? Tak samo oświetlenie na podsufitce , przygotowane dziurki pod oświetlenie ambientowe z góry na drążek , ale nie swieci , na Ali jakieś przejściówki do kupienia ze podłączasz i swieci , nie wiem czy tam są ledy czy nic tam nie ma .. i znów jaki to koszt i jaki to prestiż większy ?? Normalna spraw a autach za 60 i 100 tys takie ledy są zamontowane . Nie wiem , nie ogarniam tego fenomenu ..

Darek_LC_J95
Posty: 296
Rejestracja: 11 mar 2019, 19:55
Auto: Toyota Land Cruiser KDJ95 2001 5D.
Kontakt:

Re: Wtyczki tylne drzwi.

Post autor: Darek_LC_J95 »

Fenomen jest banalnie prosty.
To samochód zarówno do "końskiej" roboty patrz straż graniczna, wojsko, policja, jak i niestety już trochę ... fura do lansu na Kropówkach.
Stąd różnica w wyposażeniach. Tym pierwszym klientom zależy głównie na dojechaniu w każde miejsce za możliwie najniższą cenę zakupu.
W mieście są inne oczekiwania i nic w tym dziwnego. Na lans chyba lepszy będzie X6 BMW, tam raczej wolnych wtyczek i kabli nie znajdziesz, za to wszystko jest podświetlone.

ODPOWIEDZ