Drgania kierownic ;)

Moderator: luk4s7

Giszter
Posty: 97
Rejestracja: 12 maja 2019, 15:53
Auto: Toyota Hilux VIII gen

Re: Drgania kierownic ;)

Post autor: Giszter »

Ten diler to zło kupiłem tam Hiluxa i jedyne co mogę o tym salonie powiedzieć to to aby trzymać się od niego z dala ja miałem takie przygody z autem:
- złe oklejona burta pod hardopa:
Było tak taśma się odkleiła na sporej długości, wysłałem im zdjęcia. Żona pojechała zawieść im auto na umówiony dzień. Okazało się że nie mają czegos tam bo złe zamówili, więc żona wróciła z kwitkiem... Taka sytuacja powtarzała się uwaga 3 razy w tym raz auto stało u nich na placu 2 dni bo coś miało zaraz dojechać. Skończyło się tak, że wymieniłem gdzie indziej a im wysłałem rachunek.
- brak informacji o założonym alarmie
- hit kupiłem auto na leasing wszystko niby ok po czym po 2 latach dzwoni do mnie pani z tego salonu mówiąc, że popełniono błąd i nie zapłaciłem jakiejś opłaty bo nie ma tego u nich zaksięgowanego i chcą abym zapłacił.... Po 2 latach...
Generalnie nie polecam tego salonu obsługa średnio miła i średnio robiąca cokolwiek.. Teraz nie mieszkam już na śląsku a w Krakowie i znalazłem salon z ASO z zupełnie innym podejściem do klienta (salon Toyota - Lexus na Zakopiańskiej)

Tobie polecam pojechanie z tym autem do innego salonu toyoty np w Chorzowie, sądzę, że pomogą szybciej i lepiej niż ten w Zabrzu

piontas83
Posty: 43
Rejestracja: 15 lis 2022, 22:15
Auto: Land Cruiser J15 2022 2,8

Re: Drgania kierownic ;)

Post autor: piontas83 »

Giszter pisze:
08 gru 2022, 10:03
Ten diler to zło kupiłem tam Hiluxa i jedyne co mogę o tym salonie powiedzieć to to aby trzymać się od niego z dala ja miałem takie przygody z autem:
- złe oklejona burta pod hardopa:
Było tak taśma się odkleiła na sporej długości, wysłałem im zdjęcia. Żona pojechała zawieść im auto na umówiony dzień. Okazało się że nie mają czegos tam bo złe zamówili, więc żona wróciła z kwitkiem... Taka sytuacja powtarzała się uwaga 3 razy w tym raz auto stało u nich na placu 2 dni bo coś miało zaraz dojechać. Skończyło się tak, że wymieniłem gdzie indziej a im wysłałem rachunek.
- brak informacji o założonym alarmie
- hit kupiłem auto na leasing wszystko niby ok po czym po 2 latach dzwoni do mnie pani z tego salonu mówiąc, że popełniono błąd i nie zapłaciłem jakiejś opłaty bo nie ma tego u nich zaksięgowanego i chcą abym zapłacił.... Po 2 latach...
Generalnie nie polecam tego salonu obsługa średnio miła i średnio robiąca cokolwiek.. Teraz nie mieszkam już na śląsku a w Krakowie i znalazłem salon z ASO z zupełnie innym podejściem do klienta (salon Toyota - Lexus na Zakopiańskiej)

Tobie polecam pojechanie z tym autem do innego salonu toyoty np w Chorzowie, sądzę, że pomogą szybciej i lepiej niż ten w Zabrzu
Ja tam już ogólnie jestem 3 raz . Pierwszy wyważyli ale bez efektów , drugi umówili przyjechałem ale chyba ktoś zapomniał wpisać ze będę i wróciłem do domu , No i trzeci raz w końcu przyjęli , maja go już prawie tydzień , miał
Być wczoraj być może będzie dziś lub jutro .. dramat .. a miałem u siebie w Rybniku Toyote Konsek to się zamykają do końca roku . Nowa się buduje dopiero obok ( Dobrygowski ) ale fakt to była moja ostatnia wizyta w tym salonie . Przeglądy będę już robić gdzie indziej .. słyszałem opinie ze do chwili zakupu jest rewelacja od zakupu jest jeden wielki problem ….

Darek_LC_J95
Posty: 296
Rejestracja: 11 mar 2019, 19:55
Auto: Toyota Land Cruiser KDJ95 2001 5D.
Kontakt:

Re: Drgania kierownic ;)

Post autor: Darek_LC_J95 »

Dziwne. Autoryzacja Toyoty zazwyczaj pomaga w prowadzeniu biznesu. W Białymstoku mogę w ASO kupić prawie wszystko do moich Toyek i nie ma problemu ściągają z całego świata. Tanio nie jest, ale o klienta starają się dbać, kupiłem u nich różne gadżety do LC i RAV.
Dziwne...

piontas83
Posty: 43
Rejestracja: 15 lis 2022, 22:15
Auto: Land Cruiser J15 2022 2,8

Re: Drgania kierownic ;)

Post autor: piontas83 »

Darek_LC_J95 pisze:
08 gru 2022, 10:40
Dziwne. Autoryzacja Toyoty zazwyczaj pomaga w prowadzeniu biznesu. W Białymstoku mogę w ASO kupić prawie wszystko do moich Toyek i nie ma problemu ściągają z całego świata. Tanio nie jest, ale o klienta starają się dbać, kupiłem u nich różne gadżety do LC i RAV.
Dziwne...
W tym Zabrzu chyba maja podejście olewające klienta ;/ pomijam już kwestie serwisowe 🤬 przy okazji pierwszej wizyty w serwisie zamówiłem sobie matę gumowa do bagażnika była dostępna w Warszawie mieli ściągnąć za dwa dni i zadzwonić jak będzie . Myśle spoko będę za tydzień znów z autem to odbiorę 🤬 yhy kupiłem na Allegro do dziś nikt nie zadzwonił🤬😜 a zaraz będzie miesiąc ..

Giszter
Posty: 97
Rejestracja: 12 maja 2019, 15:53
Auto: Toyota Hilux VIII gen

Re: Drgania kierownic ;)

Post autor: Giszter »

Dla mnie ten salon nadaje się do zamknięcia, kiedyś nawet myślałem czy afery nie zrobić w toyota motor Poland ale z braku czasu olałem teraz żałuje. Natomiast kiedy ktoś mnie pyta o ten salon zawsze odpowiadam tak samo. Jedz do Chorzowa ;) a tym wyślij rachunek najwyżej. Szkoda czasu marnować

piontas83
Posty: 43
Rejestracja: 15 lis 2022, 22:15
Auto: Land Cruiser J15 2022 2,8

Re: Drgania kierownic ;)

Post autor: piontas83 »

Landek odebrany , opony zmienione na michelin latitude tour m+s , jak zapewniali w salonie w Zabrzu 🤩 wyważyli , optymalizacja , hunter . No brakowało brokatu .. wyjechałem przy 100-110 napierdziela kierownica . Zajechałem na wulkanizację do Rybnika do Sowady bo akurat po drodze , tam wyważyli ponownie ( najwiecej brakowało 30 g najmniej 15 ) na każdym kole .. ja nie wiem czy oni w tym Zabrzu nie potrafią wyważać kół . Fakt tutaj dodatkowo oprócz stożka była tez flansza ze szpilkami . Jak wytłumaczył właściciel kosztuje masę pieniędzy mało kto ma te flansze a do kół na 6 śrub musi być to używane . Stan opon wulkanizator ocenił na używane .. bez oznaczeń tzn pasków kolorowych nawet w części . ( dunlopy po 2700 km nadal miały paski ) tak wiec wydałem znów pieniądze ale na chwile obecna już nic nie trzęsie .. ale tak czy tak skończy się to pismem. Do Toyoty ..

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Drgania kierownic [emoji6]

Post autor: luk4s7 »

Jprdl… ciekawe skąd je wzięli. Tylko patrzeć jak następny użytkownik będzie walczył z tym samym problemem.

Darek_LC_J95
Posty: 296
Rejestracja: 11 mar 2019, 19:55
Auto: Toyota Land Cruiser KDJ95 2001 5D.
Kontakt:

Re: Drgania kierownic ;)

Post autor: Darek_LC_J95 »

Nic już nie rozumiem. Gdzie podziały się oryginalne opony. Znajomy szefa jeździ 150, czy po poprostu poszły do żyda?

piontas83
Posty: 43
Rejestracja: 15 lis 2022, 22:15
Auto: Land Cruiser J15 2022 2,8

Re: Drgania kierownic ;)

Post autor: piontas83 »

Poszła skarga do Toyoty ;) opisana ze zdjęciami ;) czekam na odpowiedz . A co do jazdy obecnie zajebiscie ;) auto się prowadzi idealnie ;)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Drgania kierownic [emoji6]

Post autor: luk4s7 »

piontas83 pisze:Poszła skarga do Toyoty ;) opisana ze zdjęciami ;) czekam na odpowiedz
Tak trzeba to robić bo inaczej się to nie skończy. Abstrahując czy był szwindel czy faktycznie opony z fabryczną wadą - tak niskiego poziomu obsługi to nawet Cytryn&Gumiak z Woli Dzbądzkiej nie prezentują!

Wziąłbym jeszcze faktury za wyważanie z tych firm gdzie robiłeś dodatkowo i zażądał zwrotu kasy. Tu nie idzie o pieniądze ale sam fakt upierdliwość i niedogodności dla nich żeby się tym bardziej zastanowili na przyszłość. Ostatecznie i tak przecież nie wyważyli tak żeby było dobrze i musiałeś robić poza ASO.
piontas83 pisze:A co do jazdy obecnie zajebiscie ;) auto się prowadzi idealnie ;)
Tak powinno być od początku czyli banan na twarzy a nie naprawianie nowego samochodu!
Oby teraz było już górki! Obrazek

Giszter
Posty: 97
Rejestracja: 12 maja 2019, 15:53
Auto: Toyota Hilux VIII gen

Re: Drgania kierownic ;)

Post autor: Giszter »

Serio ten salon nadają się tylko do zamknięcia ... :/ Ciekaw jestem co Toyota odpisze :D Jak będą chcieli więcej dowód to możesz pisać do mnie.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Drgania kierownic [emoji6]

Post autor: luk4s7 »

Giszter pisze:Ciekaw jestem co Toyota odpisze :D
A ja już wiem! Dokładnie to Obrazek
https://youtu.be/ZzivIBKepP4

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Drgania kierownic ;)

Post autor: kylon »

Jeszcze drgacie?

piontas83
Posty: 43
Rejestracja: 15 lis 2022, 22:15
Auto: Land Cruiser J15 2022 2,8

Re: Drgania kierownic ;)

Post autor: piontas83 »

kylon pisze:
12 gru 2022, 20:20
Jeszcze drgacie?
🎉🎉 już nie 🎉🎉

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Drgania kierownic ;)

Post autor: Rokfor32 »

U mnie drga obecnie w każdym aucie aż się chce całość rozpaść.

Miasto postanowiło "oszczędzać" na soli - wszystkie drogi w okolicy wyglądają jak tarki po gąsienicach spychacza. 4 - 5 cm dziurawego, uwalcowanego białego. Więc wszyscy jeżdżą 20 km/h ... :mrgreen:

ODPOWIEDZ