Nowa 150 - kilka pytań nowego użytkownika

Moderator: luk4s7

AUGUSTKING
Posty: 20
Rejestracja: 29 paź 2021, 21:09

Nowa 150 - kilka pytań nowego użytkownika

Post autor: AUGUSTKING »

Dzień dobry,
od 10 lat jestem użytkownikiem LC120 i uważam go za najfajniejsze auto na świecie :)
na tygodniach czekam na odbiór nowej 150 w wersji Prado czyli ekonomicznie finansowo & bez wodotrysków i szukam odpowiedzi na kilka pytań.

1. Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia chce zrobić od razu po zakupie kolega polecił mi firmę / produkty KROWN

2.Auto alarm - szukam dobrego systemu z gps i fachowca co dobrze to zamontuje - może coś polecacie ?

3.Folia lub inne zabezpieczenie lakieru - może coś polecacie ?

4.Opony zimowe 265/65/17 - może coś polecacie ?

5.Myślę nad obszyciem foteli skórą - może coś polecacie ?

6,Zastanawiam się nad wykupieniem https://czerniakowska.chodzen.pl/servic ... rancja/bis jakie są Wasze przemyślenia ?

Oczywiście w poszukiwaniu odpowiedz przeszukałem zakamarki forum ale już teraz dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Tomasz

AUGUSTKING
Posty: 20
Rejestracja: 29 paź 2021, 21:09

Re: Nowa 150 - kilka pytań nowego użytkownika

Post autor: AUGUSTKING »

4.Znalazłem takie opony myślę że ok https://intercars.pl/produkty/1970201-h ... 17-116h-xl

Exito
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2021, 19:43

Re: Nowa 150 - kilka pytań nowego użytkownika

Post autor: Exito »

Cześć!
Ja też czekam na nowego LC.
Może nawiążemy kontakt? Coś wiem i chętnie wymienię się informacjami.
Wolałbym nie podawać tu nr tel.
Jeśli jesteś zainteresowany napisz m.suwala@o2.pl

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Nowa 150 - kilka pytań nowego użytkownika

Post autor: luk4s7 »

Exito pisze:Cześć!
Ja też czekam na nowego LC.
Może nawiążemy kontakt? Coś wiem i chętnie wymienię się informacjami.
Wolałbym nie podawać tu nr tel.
Jeśli jesteś zainteresowany napisz m.suwala@o2.pl
Czekaj, czekaj… Roksę zamknęli, mylisz serwisyObrazek To jest forum na którym się dyskutuje, a nie zdobywa numery telefonów czy maile. Serio. Normalnie można pisać co się wie, zadawać pytania itd. Jak w prawdziwym życiu Obrazek

rzemanki
Posty: 68
Rejestracja: 10 gru 2008, 01:23

Re: Nowa 150 - kilka pytań nowego użytkownika

Post autor: rzemanki »

AUGUSTKING pisze:
09 gru 2021, 11:09
Dzień dobry,
od 10 lat jestem użytkownikiem LC120 i uważam go za najfajniejsze auto na świecie :)
na tygodniach czekam na odbiór nowej 150 w wersji Prado czyli ekonomicznie finansowo & bez wodotrysków i szukam odpowiedzi na kilka pytań.

1. Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia chce zrobić od razu po zakupie kolega polecił mi firmę / produkty KROWN

2.Auto alarm - szukam dobrego systemu z gps i fachowca co dobrze to zamontuje - może coś polecacie ?

3.Folia lub inne zabezpieczenie lakieru - może coś polecacie ?

4.Opony zimowe 265/65/17 - może coś polecacie ?

5.Myślę nad obszyciem foteli skórą - może coś polecacie ?

6,Zastanawiam się nad wykupieniem https://czerniakowska.chodzen.pl/servic ... rancja/bis jakie są Wasze przemyślenia ?

Oczywiście w poszukiwaniu odpowiedz przeszukałem zakamarki forum ale już teraz dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Tomasz
1. ja zastosowałem wosk Innotec zaraz po zakupie. Obecnie przebieg 16 000km i wygląda ok. Ostatecznie zobaczymy za kilka lat.
3. Mam folię na całe auto. Ceramika mnie rozczarowała.
4. Opony zakupione wraz z felgami w Toyocie 17" felgi aluminiowe, opony Goodyear ULTRA GRIP + SUV. Sprawują się bez zastrzeżeń. Polecam.
5. Osobiście zostawił bym seryjny welur; przynajmniej robi dość dobre wrażenie. Co do skórzanej tapicerki: to zależy jaki rejon Polski. Na śląsku
dobrze szyją w Tarnowskich Górach http://lts-auto.pl/
6. Gwarancji dodatkowej nie brałem. Zamiast tego wolałem GAPa.

Awatar użytkownika
incognitus
Posty: 28
Rejestracja: 09 lip 2020, 22:05
Auto: Fortuner GGN155 '16 4.0L
LC GRJ150 '17 4.0L
Octavia '10 1.6MPI 102KM

Re: Nowa 150 - kilka pytań nowego użytkownika

Post autor: incognitus »

AUGUSTKING pisze:4.Znalazłem takie opony myślę że ok https://intercars.pl/produkty/1970201-h ... 17-116h-xl
Rozważ jeszcze Nokian wr SUV4. Ta sama cena za oponę premium. Założyłem 265/60/18 do LC i do hilux. Jeżdżę tydzień ale opony pokazały już na co je stać. Hamowanie ok. Ujeżdżony śnieg, ślisko że na nogach nie można się utrzymać a przy pedale w podłodze auto odjeżdża jak latem na suchym asfalcie. Tak samo podjazd pod górę po takim wyślizganym śniegu nawet z napędem na jedną oś nie stanowi problemu.
Polecam

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka


AUGUSTKING
Posty: 20
Rejestracja: 29 paź 2021, 21:09

Re: Nowa 150 - kilka pytań nowego użytkownika

Post autor: AUGUSTKING »

hey,
zostańmy w kontakcie poprzez forum będzie historia rozmów i więcej osób skorzysta.
Kiedy odbierasz auto ?
Pozdr

Exito pisze:
11 gru 2021, 19:59
Cześć!
Ja też czekam na nowego LC.
Może nawiążemy kontakt? Coś wiem i chętnie wymienię się informacjami.
Wolałbym nie podawać tu nr tel.
Jeśli jesteś zainteresowany napisz m.suwala@o2.pl

AUGUSTKING
Posty: 20
Rejestracja: 29 paź 2021, 21:09

Re: Nowa 150 - kilka pytań nowego użytkownika

Post autor: AUGUSTKING »

W użytkowanej teraz 120 mam Nokiany i jestem zadowolony.
Gość od opon z którego usług korzystam od dawna powiedział że Nokian przeniósł produkcję do Rosji i bywa różnie z jakością.

Jakie alarmy masz w Swoich autach ?
incognitus pisze:
12 gru 2021, 01:01
AUGUSTKING pisze:4.Znalazłem takie opony myślę że ok https://intercars.pl/produkty/1970201-h ... 17-116h-xl
Rozważ jeszcze Nokian wr SUV4. Ta sama cena za oponę premium. Założyłem 265/60/18 do LC i do hilux. Jeżdżę tydzień ale opony pokazały już na co je stać. Hamowanie ok. Ujeżdżony śnieg, ślisko że na nogach nie można się utrzymać a przy pedale w podłodze auto odjeżdża jak latem na suchym asfalcie. Tak samo podjazd pod górę po takim wyślizganym śniegu nawet z napędem na jedną oś nie stanowi problemu.
Polecam

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

AUGUSTKING
Posty: 20
Rejestracja: 29 paź 2021, 21:09

Re: Nowa 150 - kilka pytań nowego użytkownika

Post autor: AUGUSTKING »

Dzięki za namiar na skóry !
rzemanki pisze:
12 gru 2021, 00:44
AUGUSTKING pisze:
09 gru 2021, 11:09
Dzień dobry,
od 10 lat jestem użytkownikiem LC120 i uważam go za najfajniejsze auto na świecie :)
na tygodniach czekam na odbiór nowej 150 w wersji Prado czyli ekonomicznie finansowo & bez wodotrysków i szukam odpowiedzi na kilka pytań.

1. Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia chce zrobić od razu po zakupie kolega polecił mi firmę / produkty KROWN

2.Auto alarm - szukam dobrego systemu z gps i fachowca co dobrze to zamontuje - może coś polecacie ?

3.Folia lub inne zabezpieczenie lakieru - może coś polecacie ?

4.Opony zimowe 265/65/17 - może coś polecacie ?

5.Myślę nad obszyciem foteli skórą - może coś polecacie ?

6,Zastanawiam się nad wykupieniem https://czerniakowska.chodzen.pl/servic ... rancja/bis jakie są Wasze przemyślenia ?

Oczywiście w poszukiwaniu odpowiedz przeszukałem zakamarki forum ale już teraz dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Tomasz
1. ja zastosowałem wosk Innotec zaraz po zakupie. Obecnie przebieg 16 000km i wygląda ok. Ostatecznie zobaczymy za kilka lat.
3. Mam folię na całe auto. Ceramika mnie rozczarowała.
4. Opony zakupione wraz z felgami w Toyocie 17" felgi aluminiowe, opony Goodyear ULTRA GRIP + SUV. Sprawują się bez zastrzeżeń. Polecam.
5. Osobiście zostawił bym seryjny welur; przynajmniej robi dość dobre wrażenie. Co do skórzanej tapicerki: to zależy jaki rejon Polski. Na śląsku
dobrze szyją w Tarnowskich Górach http://lts-auto.pl/
6. Gwarancji dodatkowej nie brałem. Zamiast tego wolałem GAPa.

Awatar użytkownika
incognitus
Posty: 28
Rejestracja: 09 lip 2020, 22:05
Auto: Fortuner GGN155 '16 4.0L
LC GRJ150 '17 4.0L
Octavia '10 1.6MPI 102KM

Re: Nowa 150 - kilka pytań nowego użytkownika

Post autor: incognitus »

AUGUSTKING pisze:
13 gru 2021, 13:18
W użytkowanej teraz 120 mam Nokiany i jestem zadowolony.
Gość od opon z którego usług korzystam od dawna powiedział że Nokian przeniósł produkcję do Rosji i bywa różnie z jakością.

Jakie alarmy masz w Swoich autach ?
Zgadza się opony są z Rosji ale za to w miarę nowe. Co do jakości długodystansowej możemy pogadać za 1-2 lata. Ogólnie w opiniach na portalach z oponami nikt nie skarżył się na jakość co najwyżej na problemy z wyważeniem i że są kapciowate przy 2.0 brach ale taki jest nokian. Pod obciążeniem można więcej dopompować i jest OK.

Jestem na etapie alarmów ale podobno teraz w autach za 200-300tys nie montuje się alarmów tylko odcięcie zapłonu i ubezpieczenie. Tak w warsztacie z zabezpieczeniami powiedzieli, alarm zwiększa tylko koszt instancji a złodzieje i tak go obchodzą. Poza tym niech się leasing tym martwi :)

AUGUSTKING
Posty: 20
Rejestracja: 29 paź 2021, 21:09

Re: Nowa 150 - kilka pytań nowego użytkownika

Post autor: AUGUSTKING »

ja zamówiłem HANKOOK zrobimy porównanie po na wiosnę

Toyota ma dwa alarmy do wyboru choć słyszałem ze ten drugi sprawia problemy
Zabezpieczenie antykradzieżowe Meta System w technologii Bluetooth Low Energy
Zabezpieczenie antykradzieżowe Vodafone Cobra PRO

jakiego leasingodawcę wybrałeś ?
ja myślę o najmie na 2 lata i wykupie auta - muszę to jeszcze skonsultować z księgową pod kątem zmian Nowego Ładu.


incognitus pisze:
13 gru 2021, 13:39
AUGUSTKING pisze:
13 gru 2021, 13:18
W użytkowanej teraz 120 mam Nokiany i jestem zadowolony.
Gość od opon z którego usług korzystam od dawna powiedział że Nokian przeniósł produkcję do Rosji i bywa różnie z jakością.

Jakie alarmy masz w Swoich autach ?
Zgadza się opony są z Rosji ale za to w miarę nowe. Co do jakości długodystansowej możemy pogadać za 1-2 lata. Ogólnie w opiniach na portalach z oponami nikt nie skarżył się na jakość co najwyżej na problemy z wyważeniem i że są kapciowate przy 2.0 brach ale taki jest nokian. Pod obciążeniem można więcej dopompować i jest OK.

Jestem na etapie alarmów ale podobno teraz w autach za 200-300tys nie montuje się alarmów tylko odcięcie zapłonu i ubezpieczenie. Tak w warsztacie z zabezpieczeniami powiedzieli, alarm zwiększa tylko koszt instancji a złodzieje i tak go obchodzą. Poza tym niech się leasing tym martwi :)

Awatar użytkownika
incognitus
Posty: 28
Rejestracja: 09 lip 2020, 22:05
Auto: Fortuner GGN155 '16 4.0L
LC GRJ150 '17 4.0L
Octavia '10 1.6MPI 102KM

Re: Nowa 150 - kilka pytań nowego użytkownika

Post autor: incognitus »

AUGUSTKING pisze:
13 gru 2021, 14:20
jakiego leasingodawcę wybrałeś ?
ja myślę o najmie na 2 lata i wykupie auta - muszę to jeszcze skonsultować z księgową pod kątem zmian Nowego Ładu.
Raiffeisen ale szczegółów nie znam bo nie ja się tym zajmowałem

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: Nowa 150 - kilka pytań nowego użytkownika

Post autor: Templar »

1. Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia chce zrobić od razu po zakupie kolega polecił mi firmę / produkty KROWN
Pryskamy tym naszego LC150, a teraz jadę z Hiluxem. Konserwacja od nowości wydaje się dobrą opcją.
2.Auto alarm - szukam dobrego systemu z gps i fachowca co dobrze to zamontuje - może coś polecacie ?
Na pewno nie Cobra. U nas dwie zdemontowaliśmy po tym jak auta raz w tygodniu wracały na lawecie do ASO bo alarm odcinał permanentnie zapłon.
Osobiście używam mechanicznych blokad skrzyni biegów.
3.Folia lub inne zabezpieczenie lakieru - może coś polecacie ?
Tylko folia. Nic innego nie działa. Ja ściągam teraz zakładane zewnętrznie w teren panele z tłoczonego PP 2mm, ale to dość hardcorowa opcja.
4.Opony zimowe 265/65/17 - może coś polecacie ?
Bridgestone Blizzak albo Ultragripy.

6,Zastanawiam się nad wykupieniem https://czerniakowska.chodzen.pl/servic ... rancja/bis jakie są Wasze przemyślenia ?
Dla mnie nie warto. W użytkowanych przez nas Toyotach, od około 6 lat ASO nie było w stanie naprawić żadnej ze zgłoszonych awarii. Wszystko naprawiam prywatnie w zewnętrznych serwisach.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2021, 15:04 przez Templar, łącznie zmieniany 2 razy.

AUGUSTKING
Posty: 20
Rejestracja: 29 paź 2021, 21:09

Re: Nowa 150 - kilka pytań nowego użytkownika

Post autor: AUGUSTKING »

KIedyś w innym aucie miałem system antykradzieżowy z modułem GPS tej firmy https://keratronik.pl/ sprawdził się dobrze i po kradzieży udało się namierzyć i odzyskać auto.
Czekam na ofertę dla Toyoty i podam szczegóły.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Nowa 150 - kilka pytań nowego użytkownika

Post autor: luk4s7 »

GPS to fajne rozwiazanie ale bardziej działa jak respirator niż szczepionka. Mechaniczna blokada skrzyni według mnie to lepsze rozwiazanie.

ODPOWIEDZ