LC 150 2016r Szukam rozsądnego orurowania przedniego- ,,kangura,,

Moderator: luk4s7

Urszula
Posty: 40
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:32
Auto: Toyota Land Cruiser L120 3.0 D4D. (120kW)

LC 150 2016r Szukam rozsądnego orurowania przedniego- ,,kangura,,

Post autor: Urszula »

LC 150 2016R.
Szukam rozsądnego orurowania przedniego- ,,kangura,,

Może ktoś doradzić coś rozsądnego ?

Na rynku jest sporo towaru, a rozpiętość cenowa ogromna.
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-la ... CGYsg.html
https://steeler4x4.com/orurowanie-przed ... -2017.html
https://steeler4x4.com/orurowanie-przed ... -2017.html
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-la ... CGYsg.html

Może mi doradzić, coś fajnego, i zgodnego z przepisami ?

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: LC 150 2016r Szukam rozsądnego orurowania przedniego- ,,kangura,,

Post autor: Cruiser »

Musiałbyś określić jaki cel ma spełniać to orurowanie.
Jeżeli ma chronić auto, to raczej nic legalnego nie znajdziesz na rynku.

Urszula
Posty: 40
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:32
Auto: Toyota Land Cruiser L120 3.0 D4D. (120kW)

Re: LC 150 2016r Szukam rozsądnego orurowania przedniego- ,,kangura,,

Post autor: Urszula »

Chcę coś legalnego, aby ubezpieczenie komunikacyjne, w razie kolizji nie znalazło punktu zaczepienia.
Cel orurowania, estetyczno praktyczny- śmigam do pracy przez mocno zalesiony teren, sporo rozmaitej zwierzyny .

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: LC 150 2016r Szukam rozsądnego orurowania przedniego- ,,kangura,,

Post autor: Cruiser »

Legalne są teraz tylko optycznie atrakcyjne orurowania, które łamią się i uszkadzają auto przy spotkaniu z gołębiem. Zwłaszcza w 150. Najlepsze są takie, które łamią się na sam widok pieszego przy przejściu.
Chyba, że masz pojazd specjalny.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

LC 150 2016r Szukam rozsądnego orurowania przedniego- ,,kangura,,

Post autor: luk4s7 »

Takie rurki od Steeler’a czy podobnej konstrukcji najlepiej działają na przedszkolaków - wtedy od razu wołają że to „dzip” bo ma taki orurowany zderzak. Dodatkowo „dzip” musi mieć koło na klapie żeby był taki „prawdziwy”. O ile jednak ten drugi element ma praktyczne walory tak te rurki robią więcej złego niż dobrego. Nie uchronią zderzaka nawet przed kurą czy gołębiem. Tak jak napisał kolega Cruiser - daj sobie z tym spokój.

Widziałem przynajmniej 2 auta z takim bajerem które miały do wymiany zderzak i wgniecioną chłodnicę po parkingowej obcierce. Zderzak zamiast odkształcić się miejscowo został odciśnięty na całej powierzchni tymi turami a mocowania (takie cienkie blaszki) wjechały w chłodnicę.

Jedyne co ma naprawdę sens i faktycznie chroni to stalowy zderzak np. ARB czy TJM. Robią je w Australii i montują tam na potęgę i to pozwala zachować lampy, chłodnicę, błotniki itd całe po uderzeniu kangura. Niestety w naszym łez padole nie da rady tego zamontować do większości nowszych aut ze względu na przepisy homologacyjne. Szczegóły co i jak gdzieś już tu na forum były opisywane.

Kiedyś chyba do J12 i J9 chyba były takie plastikowe nakładki w kształcie „kangura” na zderzak. Czarny plastik. Wydaje się mieć trochę sensu bo jak się przytrze o mur czy inne auto to wyłapie to czarny plastik a nie lakierowany. Do J15 jednak nic takiego nie widziałem.

Awatar użytkownika
mamut
Posty: 252
Rejestracja: 21 mar 2012, 08:56
Auto: GDJ150 '18
Kontakt:

LC 150 2016r Szukam rozsądnego orurowania przedniego- ,,kangura,,

Post autor: mamut »

Osobiste doświadczenia mówią, że nie ma sensu wstawiać tych przednich rurek. LC to spore auto, które dość dobrze znosi spotkania z przeszkodami.
Osobiście udało mi się skosić żółty słupek drogowy rozdzielający pasy jezdni i jedyne obrażenia to pęknięcie zderzak ok 2 cm i kilka rys.
Żona miała spotkanie z sarną - wypadł jeden czujnik parkowania i połamana ramka przedniej tablicy rej.
Więc nie wiem czy ma sens zakładanie rurek, które tak jak koledzy piszą - w razie "w" robią więcej szkody niż pożytku..

ODPOWIEDZ