Dziwny dźwięk zasysanego powietrza

Moderator: luk4s7

rISky
Posty: 13
Rejestracja: 25 cze 2020, 18:29

Dziwny dźwięk zasysanego powietrza

Post autor: rISky »

Dzień dobry,

Auto: J15 z 2014 roku 3.0 D4D wersja z PowerBox'em

Od zakupu auta mam dziwny dźwięk jakby zasysanego/wydostającego się powierza. Jest to słyszalne w momencie lekkiego dodawania gazu (przy gwałtowniejszym albo nie występuje albo silnik zagłusza). Syczenie jest słyszalne cały czas w momencie systematycznego powolnego dociskania gazu, jak przestanę i zdejmę nogę z gazu słychać jakby zadziałał blow-off (takie "pffffffff" przez 1-2 sec.) i znowu jak dodaję syczy, jak zwalniam gaz ponownie rozlega się odgłos ""zrzucenia" powietrza. Słyszalne jest to z prawej strony (pod maską przed przednią szybą, tak jakby za schowkiem pasażera).

Miał ktoś może taki przypadek?

Awatar użytkownika
maju
Posty: 49
Rejestracja: 17 sty 2010, 21:59
Auto: HZJ78
Kontakt:

Re: Dziwny dźwięk zasysanego powietrza

Post autor: maju »

Skoro PowerBox to zapewne większe zapotrzebowanie na powietrze.
Zapewne dolot powietrza jest po staremu więc wzrosła prędkość przepływu powietrza przez rury.
Wzrost prędkości przepływu powietrza to właśnie takie "nietypowe" odgłosy.

rISky
Posty: 13
Rejestracja: 25 cze 2020, 18:29

Re: Dziwny dźwięk zasysanego powietrza

Post autor: rISky »

maju pisze:
21 mar 2021, 17:29
Skoro PowerBox to zapewne większe zapotrzebowanie na powietrze.
Zapewne dolot powietrza jest po staremu więc wzrosła prędkość przepływu powietrza przez rury.
Wzrost prędkości przepływu powietrza to właśnie takie "nietypowe" odgłosy.
słuszny trop - chociaż trochę dziwi że syczenie pojawia się przy bardzo bardzo powolnym dodawaniu gazu (kiedy przepływ powietrza nie powinien być duży)... No i skąd to "pfffff" po odpuszczeniu.... Czy ktoś ma power box'a i zaobserwował podobne zjawisko? Czy w przypadku power box'a miał ktoś modyfikowany dolot?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Dziwny dźwięk zasysanego powietrza

Post autor: kylon »

A może sprawdź czy masz zamkniętą puszkę filtra powietrza albo nie poluzowane cybanty na rurze dolotowej.

landcrus
Posty: 9
Rejestracja: 29 paź 2014, 18:10

Re: Dziwny dźwięk zasysanego powietrza

Post autor: landcrus »

Podejrzewam że masz to samo co u mnie, rocznik 2014. Okazało się że zawór EGR był popsuty (nie zamykał się) oraz bardzo brudny kolektor.
Po wyczyszczeniu przestało hałasować, ale po jakiś 3 dniach od nowa zaczęło (tylko mniejszy i krótszy hałas.
Kiedyś jak zgłosiłem to na gwarancji to mi wyciszyli puszkę filtra-ale to nic nie dało. (wcześniej na gwarancji sprężarkę wymienili-nic nie pomogło)
Jak na własną rękę szukałem przyczyny- zdemontowałem i zawiozłem do sprawdzenia sprężarkę to mechanik powiedział żę
może to być kwestia niewłaściwego otwierania się klapy zaworu EGR.
Obecnie przebieg 170, czyszczenie DPF i przy okazji EGR pomogło po raz drugi ,ale tylko na kilka dni.
Pisałem o tej sprawie w poprzenich postach (chyba rok 2017?)

ODPOWIEDZ