Wymiana gniazda zapalniczki na USB w J15

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Wymiana gniazda zapalniczki na USB w J15

Post autor: luk4s7 »

Jak pewnie powszechnie wiadomo dla tylnego rzędu siedzeń jest 1 gniazdo zapalniczki do zasilania urządzeń oraz 0 gniazd USB. Oglądając jednak filmy przyrodnicze (o podróżach do ciepłych krajów :mrgreen: ) zauważyłem że w arabowie mają jednak w tym miejscu gniazdo USB i to jeszcze 2,1A.
Chciałbym więc wymienić to u mnie na takie właśnie USB. Pytałem w ASO ale nikt nic nie wie o żadnej opcji. Podejrzewam że doradca olał i tak mi odpowiedział żebym się odczepił.

Popatrzcie na fotę. Ma ktoś jakiś pomysł jak znaleźć symbol tego gniazda USB? To z filmu o J15 po ostatnim lifcie więc jakby zawęża to trochę krąg poszukiwań.

Obrazek

Awatar użytkownika
mamut
Posty: 252
Rejestracja: 21 mar 2012, 08:56
Auto: GDJ150 '18
Kontakt:

Re: Wymiana gniazda zapalniczki na USB w J15

Post autor: mamut »

To jeżeli jest to z ostatniej wersji to trzeba czekać na katalogi części. Przeszukałem te dwie strony i nie znalazłem ..
https://japancars.ru/index.php?route=ca ... lk_id=8606
https://partsouq.com/en/catalog/genuine ... 0&cid=3&q=

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: Wymiana gniazda zapalniczki na USB w J15

Post autor: Mirekk »

Łukasz, a nie wolałbys w gniazdo zapalniczki włożyć ładowarki USB? Są takie, które wchodzą prawie całkowicie w gniazdo. W ten sposób masz to co chciałeś, nie tracąc możliwości jakie niekiedy daje gniazdo zapalniczki.

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Wymiana gniazda zapalniczki na USB w J15

Post autor: aadamuss »

Ladowarka zewnętrzna zawsze będzie lepsza/mocniejsza/szybsza niż gotowe gniazdo. Dodatkowo dedykowana do szybkiego ładowania. Pozdr adam

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Wymiana gniazda zapalniczki na USB w J15

Post autor: luk4s7 »

Tak zwykle robię - wkładam ładowarkę. Mam taką o niskim profilu która praktycznie się chowa w gnieździe. To gniazdo jednak posiada klapkę która się nie domyka z ładowarką wewnątrz i łatwo ją uszkodzić kolanem na przykład. Dzieci zwykle zajmują drugą klasę i dla nich nie ma zmiłuj. Wyłamią ją na pewno.

W sumie mogę spróbować zdjąć tę klapkę K wtedy sobie ta ładowarka może tam siedzieć na stałe. Mimo wszystko jak bym namierzył takie gniazdo które pasowałoby do otworu to chętnie bym wymienić to na USB.

Awatar użytkownika
mamut
Posty: 252
Rejestracja: 21 mar 2012, 08:56
Auto: GDJ150 '18
Kontakt:

Re: Wymiana gniazda zapalniczki na USB w J15

Post autor: mamut »

A nie szukałeś od innych modeli Toyoty ?

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Wymiana gniazda zapalniczki na USB w J15

Post autor: luk4s7 »

A nie wiem jak. Pytałem w ASO to doradca mówi https://youtu.be/YPOsbeYWdpM

Widziałem co opisałem wyżej i mam nadzieje że ktoś może jakiś ślad podpowie. Wiadomo że mogę wywalić dziurę obok i wstawić customowe gniazdo USB ale wolałbym zamienić to.
Nie jest to palący problem. Raczej taki z kategorii „problemy pierwszego świata” ale jeśli by się dało...

ODPOWIEDZ