Pneumatyka i AVS executive

Moderator: luk4s7

Przemek911
Posty: 11
Rejestracja: 23 paź 2020, 22:47

Re: Pneumatyka i AVS executive

Post autor: Przemek911 »

moje prado jest aute. Codziennym..odebrałem je 2018 w lutym a ibecnie mam 124 tys km...byłem nim nie mal że w całej w europie....

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Pneumatyka i AVS executive

Post autor: Cruiser »

Na 19 w teren to szkoda wjeżdżać. Potraktuj Exe jako wersję do długich podróży po czarnym z opcją zjazdu w botanikę. Chyba, że masz „ułańską fantazję” i lubisz w gumiakach wozić się na skórze a bez tych wszystkich przydasiek elektronicznych nie dasz rady przejechać przez kałużę.

Mój pierwszy LC15 Prestige z 2010 roku pojechał w teren już w pierwszym miesiącu po odbiorze. Potem stwierdziłem, że do „ciorania” po krzakach to HZJ byłby lepszy bo nie szkoda. I tak LC15 stał się autem rodzinnym z „ponadprzeciętnymi” możliwościami, którym też zjeździłem pół Europy bez obawy wjazdu w botanikę a HZJ autem do zabawy w terenie. Obecnie drugi LC15 jest lepiej wyposażony niż pierwszy ale idealnie dobrany do sposobu użytkowania. Do ciorania jest Hilux, który zastąpił HZJ70. Ta zmiana też miała swój powód. Dzielność w terenie, wielkość i cena były powodem wyboru.
Podstawa, to wiedzieć czego się chce lub potrzebuje.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Pneumatyka i AVS executive

Post autor: luk4s7 »

A Prado do ostatniej zmiany czyli zanim wprowadzili silnik 204 KM miało ledy. Twoja wypowiedź że musisz mieć auto z ledami, zdaje się potwierdzać że Toyota zrobiła to celowo aby ludzie kupowali jeszcze chętniej wersje wyższe.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Pneumatyka i AVS executive

Post autor: Cruiser »

@ luk4s7

To jest nawet bardzo logiczne. Najlepiej zarabia się na gadżetach, których koszt wytworzenia jest stosunkowo niski a koszt sprzedaży wysoki. Co innego nowinki techniczne, których koszt projektowania jest bardzo wysoki.
Ale takich w LC nie znajdziesz... Te, które są od 10 lat już dawno się zwróciły...

Przemek911
Posty: 11
Rejestracja: 23 paź 2020, 22:47

Re: Pneumatyka i AVS executive

Post autor: Przemek911 »

Mam full ledy....obecnie w prado są tylko do jazdy dziennej. Domniemam że to przemyślany ruch....za dużo prado sprzedali...

Przemek911
Posty: 11
Rejestracja: 23 paź 2020, 22:47

Re: Pneumatyka i AVS executive

Post autor: Przemek911 »

A powiedz mi Cruiser jak możesz czy JBL w twoim landzie daje radę?

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Pneumatyka i AVS executive

Post autor: Cruiser »

Daje jako tako radę ale nie porównuj JBL do Bose, Harmann Kardon czy Bowers & Wilkins. To nie ta klasa nagłośnienia. Dźwięk jest czysty i subwoofer ma mocne kopnięcie, jest to jednak budżetowe nagłośnienie. Być może zależy to też od źródła, ja słucham zawsze Spotify. Te próbki dźwięku zapisane w jednostce brzmią jednak całkiem nieźle. To tak jak z promo na telewizorach w sklepie.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Pneumatyka i AVS executive

Post autor: luk4s7 »

Też mam Prado z ledami. Obecne Prado ma CarPlay ale nie ma ledów. Z dwojga złego zostałbym przy ledach.
Jeśli chodzi o jakość dźwięku to JBL gra całkiem nieźle (w Prado nie ma ale jak wspomniałem mam bliski kontakt z Invincible). Pewnie zależy do punktu odniesienia czyli jak porównasz z audio premium w innych autach to może być średnio. Toyota nie słynie dobrego wygłuszenia kabiny a to potrafi zrobić cuda. Kiedy zadzwoniłem do firmy Car Audio z pytaniem co by zaproponowali aby audio u mnie grało świetnie, bez wahania gość stwierdził że zacznijmy od wygłuszenia właściwego a możliwe że nie będę chciał dalej już nic zmieniać. Potem dodał że wiadomo iż apetyt rośnie i zaproponują mi wiele opcji ale to jest podstawa.
W markach aut premium bardziej się dba o takie detale.
Co do źródła dźwięku to w Spotify można ustawić audio w jakość od 24 do 320 kbit/s. Domyślnie jest ustawione na Auto czyli cholera wie jak. Zmień i sprawdź czy będzie różnica.
Dodatkowo ważny jest przetwornik A/C w telefonie. Zwykle iPhone’y nie mają z tym problemu ale z innymi markami może być różnie. No i czy podłączenie kablem czy po Bluetooth. Kablem będzie lepiej.

Przemek911
Posty: 11
Rejestracja: 23 paź 2020, 22:47

Re: Pneumatyka i AVS executive

Post autor: Przemek911 »

W moim prado jest 9 głośników i jak na taką jednostkę naprawdę jest oki....ostatnio miałem.. na testach mercuaia gle i miał jakiś lepszy zestaw doplata 6 tys nie pamiętam ale to chyba był harman...i cóż było bardzo słabo, wcale nie lepiej niż w prado. Co do wygłuszenia to uważam że lc jest dość dobrze wyciszony....

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Pneumatyka i AVS executive

Post autor: Cruiser »

Posłuchaj sobie Bowers & Wilkins za dopłatą 19.500 w Volvo. Mi szczęka opadła, chociaż nie jestem audiofilem. Obecnie tylko Burmester w Mercedesie oferuje podobno lepszy system. Moim zdaniem to przerost formy nad treścią. Dobry dźwięk to ja lubię mieć w domu podczas seansu filmowego.

Z dotychczasowego doświadczenia w innych moich autach właśnie Harman pozostawił najlepsze wrażenia. Najlepiej grał w Mini Cooper S Cabrio. Auto najgorzej wygłuszone. Teraz w drugim aucie mam Bose i też wymiata ale sam subwoofer zajmuje 1/3 tylnej kanapy. Problem jednak jest taki, że wolę słuchać silnika i sprężarek niż tego zestawu.

Zyzol
Posty: 347
Rejestracja: 20 gru 2007, 19:36
Auto: KDJ 95
J15
Kontakt:

Re: Pneumatyka i AVS executive

Post autor: Zyzol »

zawsze można kupić Prado i wsadzić ledy:) będzie po staremu

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18005
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Pneumatyka i AVS executive

Post autor: kylon »

Potwierdzam. Bowers & Wilkins w Volvo robi robotę przy czym trzeba pamiętać że to też kwestia wygłuszenia auta itp.

ODPOWIEDZ