LC 150 dziwne drgania (jazda jak po tarce)

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
roro
Posty: 52
Rejestracja: 20 wrz 2019, 14:11
Auto: był: Land Cruiser 150 2012r. 3.0 190 KM
będzie: na pewno kiedyś jakiś LC :)

LC 150 dziwne drgania (jazda jak po tarce)

Post autor: roro »

Cześć ,

Mam problem z LC150 polegający na dziwnych drganiach i odgłosie jazdy po tarce. Dzieję się to przy różnych prędkościach ale zawsze mam wrażenie jakby samochód jechał na za wysokim biegu w stosunku do obrotów. Każde dodanie lub odpuszczenie pedału gazu niweluje owe drgania.

Zbiegło się to z wymianą opon na nowe AT (Cooper Discoverer AT3). Nadmienię również, że po zauważeniu tego koła zostały po raz kolejny wyważone aby mieć pewność. Wcześniej zaraz po wymianie opon ciągnąłem za sobą na haku 2800kg przez 100km. Nie wiem za bardzo co jest przyczyną i czy te dwie przytoczone sytuacje miały jakiś wpływ. Klemy zdejmowałem aby zresetować ustawienia skrzyni zgodnie z zaleceniami z podobnego tematu dot. J12, krzyżaki też sprawdzałem ale nie zauważyłem żadnych luzów. Macie jeszcze jakieś pomysły?

Pacjent to: LC150, 2012 r. 3.0 diesel 190KM, automat 5 biegów.

Dziękuję za wszystkie sugestie.

Awatar użytkownika
roro
Posty: 52
Rejestracja: 20 wrz 2019, 14:11
Auto: był: Land Cruiser 150 2012r. 3.0 190 KM
będzie: na pewno kiedyś jakiś LC :)

Re: LC 150 dziwne drgania (jazda jak po tarce)

Post autor: roro »

Temat do zamknięcia. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: LC 150 dziwne drgania (jazda jak po tarce)

Post autor: luk4s7 »

Czy problem rozwiązany? Co było przyczyną? Jakie rozwiązanie?

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: LC 150 dziwne drgania (jazda jak po tarce)

Post autor: zombi »

Fajnie, że się podzieliłeś co było przyczyną, bo jak ktoś będzie szukał to znajdzie. Inny to by strzelił focha.
Takie fora jak to, opierają się na wzajemnym budowaniu wartości przez ich wspólnotę. Podejście roszczeniowe to tylko w przypadku 500+

Awatar użytkownika
roro
Posty: 52
Rejestracja: 20 wrz 2019, 14:11
Auto: był: Land Cruiser 150 2012r. 3.0 190 KM
będzie: na pewno kiedyś jakiś LC :)

Re: LC 150 dziwne drgania (jazda jak po tarce)

Post autor: roro »

Nie wiem co było przyczyną problem po prostu przestał występować. Co mam więcej powiedzieć? Wiem na czym opierają się fora, ponieważ od wielu lat należę do kilku.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

LC 150 dziwne drgania (jazda jak po tarce)

Post autor: luk4s7 »

No to było napisać że problem ustąpił samoistnie i przyczyna znana jak termin wyborów

A tak poważnie to coś mi mówi że takie tematy same nie ustępują. U mnie efekt był podobny w J9 i się okazało że łożyska tylnej półosi się wydygały i koronka ABSu tak pięknie przycierała na zakrętach dając objawy tarki. No ale może w J15 inna konstrukcja.

ODPOWIEDZ