Czujnik temperatury spalin LC 150 3,0 D4D

Moderator: luk4s7

maar.adv
Posty: 33
Rejestracja: 22 sty 2016, 10:26

Czujnik temperatury spalin LC 150 3,0 D4D

Post autor: maar.adv »

Wczoraj wyskoczyły mi bez konkretnego powodu: Engine check, kontrola trakcji, 4LO, i zielony symbol trybów terenowych.
Rano po trzecim uruchomieniu zgasło wszystko. Cały czas auto jechało normalnie. Dzisiaj w ASO zdiagnozowali uszkodzony czujnik temperatury spalin w kolektorze wydechowym. Faktycznie część wystające poza kolektor jest wygięta i nadszarpnięty kabelek. Koszt czujnika w ASO 2,5 tyś zł. Czujnik nie dostępny jako część poza ASO. Czy ktoś z Was ma i chciałby odsprzedać albo przerabiał problem i może coś doradzić. W aso odradzali prostowanie ale może wystarczy sprawdzić dokładnie kabelki od czujnika do kostki gdyby coś było to zaizolować i jeździć ?

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Czujnik temperatury spalin LC 150 3,0 D4D

Post autor: zombi »

Trochę dziwne, że taka częśc nie jest dostępna po za serwisem. Toyota sama takich czujników nie produkuje - chyba.
Nie wiem jaki masz dokładnie silnik, ale 2 min szukania i znalazłem kilka czujników do 150 d4d w cenach koło 1kpln

np. https://www.autodoc.pl/denso/15090757

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Czujnik temperatury spalin LC 150 3,0 D4D

Post autor: kylon »

Jutro sprawdzę. Miałem kolektor wydechowy z przebiegiem 5 tyś km.

maar.adv
Posty: 33
Rejestracja: 22 sty 2016, 10:26

Re: Czujnik temperatury spalin LC 150 3,0 D4D

Post autor: maar.adv »

Dzięki, Dzwoniłem do wielu sklepów. Lokalizują część po numerach ale dostępności brak. Dzisiaj w warsztacie wykręciliśmy czujnik, zaizolowane zostały przewody i na razie działa.

ODPOWIEDZ