Land Cruiser 2.8 2019 vs VW Touareg 3.0 2019 ogólna dyskusja

Moderator: luk4s7

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Land Cruiser 2.8 2019 vs VW Touareg 3.0 2019 ogólna dysk

Post autor: Nomad »

luk4s7 pisze:Wiadomo że Audi najlepsze - z LC nie ma porównania. Wciąż jednak są ludzie nieuświadomieni, błądzący w ciemności i należy ich nawrócić. Masz z tego chociaż jakiś % transakcji? Obrazek
Nie idź tą drogą - to nie tak :D

pozdro

Awatar użytkownika
021CLT
Posty: 205
Rejestracja: 15 cze 2012, 21:34
Auto: Toyota LC120
Kontakt:

Re: Land Cruiser 2.8 2019 vs VW Touareg 3.0 2019 ogólna dysk

Post autor: 021CLT »

Nomad! Nikt po Tobie nie jeździ. Chodzi o to, że będąc na forum TLC próbujesz przekonać ludzi o zaletach Q7. Niewykluczone, że ma swoje zalety, tylko dla jednego zalety dla innego wady. Dobrze, że masz porównanie z tyloma innymi markami i tylko czekam na opis BMW X5M5.0 :D
Co do jakości serwisów i zadowolonych klientow możesz poczytać na oficjalnych stronach i rankingach, nie są jednolite...
Pozdrawiam Cię Nomad i pamiętaj, że forum i suchy tekst nie oddaje emocji i nastawienia rozmówców :wink:

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Land Cruiser 2.8 2019 vs VW Touareg 3.0 2019 ogólna dysk

Post autor: Cruiser »


A może ciekawsze byłoby porównanie wyższości brunetek nad blondynkami i odwrotnie?
Ja na ten przykład wolę brunetki. Ale fajnie, że są też blondynki...

cahir
Posty: 79
Rejestracja: 21 kwie 2014, 22:01

Re: Land Cruiser 2.8 2019 vs VW Touareg 3.0 2019 ogólna dysk

Post autor: cahir »

Nomad pisze:Zapomniałem jeszcze o jednej ogromnej zalecie TLC względem praktycznie każdego auta tej wielkości - nie tylko Touarega.
Jest najbezpieczniejszym autem jeśli mentalność właściciela zakoduje ,że nie można wyprzedzać jeśli nie ma 990 metrów czystej prostej .
A ponieważ takie proste przy dzisiejszym ruchu to rzadkość więc i sytuacji pod bramkowych mniej :-))
Poważnie.
Ja praktycznie niczego nie byłem w stanie wyprzedzić w związku z tym nie miałem "sytuacji". Po prostu jazda równa i schematyczna jak ciężarówką. Zero stresu ..tylko bujanka.... i w sumie praktycznie w tym samym czasie dojazd do punktu docelowego.
Bez spiny.
Tak, tak, odkryłem też w pewnym sensie tą cechę, jak ją zaakceptujemy to poziom bezpieczeństwa drastycznie rośnie! :D Jakby tak dokur*** chipem do ponad 200KM to i byłoby szybciej..ale nie podejmę wyzwania, jeszcze coś padnie i tyle będzie z zabawy..
Widziałem ostatnio Touarega ładnie wyposażonego chyba roczny za 220, spadek wartości spory. Na YT facet miał generację wcześniejszą i ciągle coś przy niej robił i nawet informował potencjalnych właścicieli, że jeżeli myślą, że będą lali tylko paliwo to się mylą, miał jeszcze starą 100LC i tam chyba nic nie robił..

cahir
Posty: 79
Rejestracja: 21 kwie 2014, 22:01

Re: Land Cruiser 2.8 2019 vs VW Touareg 3.0 2019 ogólna dysk

Post autor: cahir »

Trwałość silników - nowe vs stare https://www.youtube.com/watch?v=6I1dN8IqtLI
daje do myślenia, albo wolne i trwałe, albo szybkie i awaryjne,
lub szybkie, trwałe i palące morze paliwa,

Grzegora
Posty: 41
Rejestracja: 05 cze 2011, 21:56
Auto: LC J15
Kontakt:

Re: Land Cruiser 2.8 2019 vs VW Touareg 3.0 2019 ogólna dysk

Post autor: Grzegora »

Tak dla ciekawostki przesyłam link z porównaniem przyspieszenia i hamowania aut: LC150, VW Amarok, LR Discovery oraz Wrangler.

https://www.youtube.com/watch?v=tyfhzJ6cW6Y&t=81s

Land Cruiser niestety odstaje od reszty.

Pozdrawiam Grzegorz

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Land Cruiser 2.8 2019 vs VW Touareg 3.0 2019 ogólna dysk

Post autor: luk4s7 »

Nic to czego by się nie można spodziewać. Toyota chyba nigdy nie brała udziału w wyścigu na przyspieszenia. W tym zestawieniu powinien się zaleźć Lexus GX 460 który jest praktycznie LC 150 tylko bardziej luksusowy i z motorem V8 mającym ~8s do 100km/h.

Nie sądzę żeby ktokolwiek kupował LC ze względu na jego przyspieszenie. A jeśli już próbuje to nie tedy droga.
Pewnie następca pod tym względem będzie lepszy. Toyota się widać pochyla nas rynkowymi trendami i oczekiwaniami. Nowa Corolla czy Rav4 należą do najdynamiczniejszych aut na rynku przy sensownym wciąż spalaniu.

kokosz
Posty: 34
Rejestracja: 11 gru 2015, 22:58
Auto: J150
Kontakt:

Re: Land Cruiser 2.8 2019 vs VW Touareg 3.0 2019 ogólna dyskusja

Post autor: kokosz »

Chyba znalazłem pewien kompromis pomiedzy 150 w dieslu a osiągami, zakupiłem G500 z 2004r z Japonii. Land do spokojniejszej jazdy, wolniej, oszczędniej, wiekszy, bardziej komfortowy , a jak chce pojeździć szybciej spod świateł to G.Niby tak podobne a tak różne :mrgreen:

ODPOWIEDZ