LC150 DLA POLICJI...

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: LC150 DLA POLICJI...

Post autor: Templar »

Wpadłem ostatnio na taka lawetkę, załadowaną oznakowanymi LC150.
Mocno zwraca uwagę modyfikacja grilla. Ktoś wie co tam zamontowali? System pomiarowy? Dość potężny...
Obrazek

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8289
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: LC150 DLA POLICJI...

Post autor: Rokfor32 »

Ta. Działko EMP.

Wyłączą Ci smyrfona, cobyś nie wiedział gdzie jesteś. Albo nie mógł zazwonić do papugi ... :mrgreen:

Starczy zerknąć na specyfikację zamówienia. Trza trochę pogrzebać - ale nie maja prawa tego utajniać. Obstawiam, że te wozidła MUSIAŁY być zaopatrzone w jakiś specyfik - w windę - na przykład. :wink:

Może się mylę - ale po prostu już mnie chyba nic nie zdziwi :mrgreen:

Awatar użytkownika
hetman
Posty: 366
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:05
Auto: LJ78 - ?uczek
Kontakt:

Re: LC150 DLA POLICJI...

Post autor: hetman »

luk4s7 pisze:To zależy co kto lubi i jakie ma potrzeby. Według mnie brak świateł led to spory minus bo to swieci genialnie. Oczywiście przez lata jeździłem J9 i nie narzekałem na lampy.
Ostatnio trochę czytałem o ledach w moto i jak się okazuje, po za hi-endem premium, obiektywnie ledwo dorownuja starym poczciwym ksenonom, a często świecą nie lepiej niż dobre dopracowane halogeny na H7..

Ostatnio jechały za mną 2 150ki i oślepiały właśnie ledami. Może źle ustawione czy coś ale mam wrażenie że ledy w Toyotach świeca jakoś wysoko, podobne wrażenie miałem z nowymi peugotami.

Jako że coraz więcej aut "terenowych" wyposażone jest w takie oświetlenie, jak to się ma do kontaktu z wodą i brodzeniem np w Revo? Czy one są jakoś specjalnie uszczelnione, czy ledy dyskwalifikują zanurzenie maski?

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: LC150 DLA POLICJI...

Post autor: luk4s7 »

Też czytałem ten artykuł o ledach. Faktycznie może tak być choć akurat w autach w których się z nimi spotkałem świecą bardzo dobrze. Np. Auris z ledami robi wrażenie na każdym - świecą bardzo dobrze a to przecież klasa kompakt.

Co do 150’tki to faktycznie potrafią oślepiać. Zdarza się że ludzie migają myśląc że jadę na długich. Ustawione są dobrze bo stojąc na płaskim świecą osobówce poniżej szyby. Do tego jest wyraźna granica światło - cienia więc widać dokładnie dokąd to sięga. Jeśli natomiast są górki i LC stoi wyżej to już osobówki dostają równo po oczach. Efekt jest czasem wręcz taki że w nocy wyraźnie widać ludzi w kabinie. Nie wiem czy jest na to jakieś rozwiązanie poza matrycowymi ledami.
Światła mają oczywiście samopoziomowanie ale nie nadąża to za zmianami terenu.

Co do policyjnych LC to faktycznie ten wlot na masce jest ciekawy. Obstawiam że to radar no bo co innego może być? Wygląda faktycznie jednak jak działko

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

LC150 DLA POLICJI...

Post autor: luk4s7 »

https://piotrkowtrybunalski.naszemiasto ... c1-7582197

Uparcie piszą iż LC150 dla Policji „(...)wyposażony jest m. in. w układ ochrony przed kolizją, adaptycyjny tempomat, układ ostrzegający o zmianie pasa ruchu, monitorowanie martwego pola w lusterkach z systemem ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu, itp.”

Akurat tego jednak ta wersja nie ma! Widać to dokładnie na zdjęciu 4 w/w artykułu - przy lusterku nie ma zabudowy SafetySense.

Obrazek

No ale bardzo dobrze się spisuje w zabezpieczaniu pochodów babć i żołnierzy wyklętych mimo tych ewidentnych braków Obrazek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18005
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: LC150 DLA POLICJI...

Post autor: kylon »

Oj tam oj tam. A mnie taka suszyła na Zakopiance.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: LC150 DLA POLICJI...

Post autor: luk4s7 »

Nooo a ja zauważyłem że od czasu kiedy rozeszło się że jeżdżą również takie nieoznakowane, wszyscy wokół mnie jadą grzeczniej

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: LC150 DLA POLICJI...

Post autor: Cruiser »

Ja ostatnio musiałem zmienić rejestracje. Fakt, że nie chciałem lokalnych (z różnych względów), zmusił mnie do wykupu indywidualnych. Nie mam więc szans na respekt.

DawidCobra
Posty: 25
Rejestracja: 03 sie 2019, 03:56

Re: LC150 DLA POLICJI...

Post autor: DawidCobra »

Co do wyklętych ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


SHREK81
Posty: 54
Rejestracja: 14 wrz 2019, 14:10
Auto: LC 120 Luna 2008 r.

Re: LC150 DLA POLICJI...

Post autor: SHREK81 »

Panowie zaspokoję wasza ciekawość i powiem ze LC na wyposażeniu Policji są już od wielu lat, jest kilka 120 nieoznakowanych i 150 oznakowane i nie. Są to pojazdy specjalistyczne , służą psiarczykom i np. do ciągania łodzi z przyczepą oraz beczek pirotechnicznych jak również do innych zadań specjalnych. Jeśli chodzi o wyposażenie to oznakowane są raczej wersją uboga natomiast nieoznakowane klasa średnia.......Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18005
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: LC150 DLA POLICJI...

Post autor: kylon »

Są nawet doposażone w zderzaki stalowe 8) J200 i J120

DawidCobra
Posty: 25
Rejestracja: 03 sie 2019, 03:56

Re: LC150 DLA POLICJI...

Post autor: DawidCobra »

Nie ma sprawiedliwości na tym świecie. Oni mogą stalowe my trzęsiemy tyłkami jak założymy stal na nasze ciapki.....ech. Wiem, wiem że homologacja że oni to pojazdy specjalistyczne i w ogóle piesi i EU itd. Tylko czekać jak nasze diesle w odstawkę bo eko......trzeba jeździć off roadowo póki jeszcze można. Pozdrawiam


Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ