Firmowe audio JBL, problem z podłączeniem telefonu

Moderator: luk4s7

Bobs
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2019, 18:02
Auto: LC 150 4.0
Kontakt:

Firmowe audio JBL, problem z podłączeniem telefonu

Post autor: Bobs »

Szanowni,

Posiadam 150 z 2010, która ma określone standardowe wady w ramach systemu audio (niemożność wysyłania muzyki przez Bluetooth), a obecnie nie mogę dodać do niej nowego telefonu z Androidem 9.0 (Xiaomi Mi9). Do tej pory używałem iPhonów i z łącznością nie było problemów. Obecnie, samochód nie jest w trybie wykrywania widoczny dla telefonu. Czy ktoś wie jak można to rozwiązać?

Zeng
Posty: 48
Rejestracja: 30 lip 2010, 13:15
Auto: LC150

Re: Firmowe audio JBL, problem z podłączeniem telefonu

Post autor: Zeng »

Mi z Xiaomi też nie parował, wydaję mi się, że to kwestia za wysokiego standardu bluetooth w telefonie, albo problem tylko z Xiaomi, ale raczej stawiałbym na pierwsze. Z żadnym innym nie miałem problemu.
Z wysyłaniem muzyki przez BT nie miałem problemu, telefon musi tylko obsługiwać A2DP.

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1419
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Firmowe audio JBL, problem z podłączeniem telefonu

Post autor: tadeo »

Zrób upgrade systemu, najlepiej w aso.

Bobs
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2019, 18:02
Auto: LC 150 4.0
Kontakt:

Re: Firmowe audio JBL, problem z podłączeniem telefonu

Post autor: Bobs »

@Zeng a czy masz ten sam model systemu audio? Mój od nowości nie chciał się parować przez BT.
Na amerykańskim forum piszą, że jest tam jakiś system, który pozwala na parowanie tylko przez chwilę po uruchomienia auta (niby dla bezpieczeństwa), ale mi się nigdy nie udało sparować żadnego telefonu jako "odtwarzacz Bluetooth".

Chickend
Posty: 7
Rejestracja: 26 wrz 2018, 20:27

Re: Firmowe audio JBL, problem z podłączeniem telefonu

Post autor: Chickend »

Nie mam rozwiązania na twoje problemy ale w nowym '19 LC jest dramat - telefon się łączy. Ale jak podchodzisz do samochodu i rozmawiasz i masz wlaczonego BT i wsiadasz do samochodu i on sie sparuje z samochodem to po skonczonej rozmowe - mozesz zrobic nic :) - tylko stop start samochodu. Nie zawsze sie tak dzieje ale irytujace jest na maksa - probowali upgrade systemu zrobic nic to nie daje :(
https://drive.google.com/open?id=1Lb5oG ... 6wWSmz3lUf

Moze ktos wie jak kombinacja przyciskow "zresetowac" radio ?? zeby nie zatrzymywac sie na drodze ??

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Firmowe audio JBL, problem z podłączeniem telefonu

Post autor: luk4s7 »

Nie mam najmniejszych problemów z audio w LC. Może dlatego że mam z 2018? Albo że bez DżejBiEl? :mrgreen:

A poważnie to nie testowałem Twojego scenariusza ale sprawdzę. System resetuje się trzymając długo wciśnięty przycisk włączenia aż nastąpi restart. Można też wejść w listę sparowanych (jest takie słowo w polskim języku?!) urządzeń i ręcznie kliknąć ikonkę telefonu (i/lub nutki, kuli ziemskiej) aby włączyć odpowiednią funkcje między autem i telefonem

Chickend
Posty: 7
Rejestracja: 26 wrz 2018, 20:27

Re: Firmowe audio JBL, problem z podłączeniem telefonu

Post autor: Chickend »

luk4s7 pisze:
22 sty 2020, 23:22
Nie mam najmniejszych problemów z audio w LC. Może dlatego że mam z 2018? Albo że bez DżejBiEl? :mrgreen:

A poważnie to nie testowałem Twojego scenariusza ale sprawdzę. System resetuje się trzymając długo wciśnięty przycisk włączenia aż nastąpi restart. Można też wejść w listę sparowanych (jest takie słowo w polskim języku?!) urządzeń i ręcznie kliknąć ikonkę telefonu (i/lub nutki, kuli ziemskiej) aby włączyć odpowiednią funkcje między autem i telefonem
- niestety dłuższe przytrzymanie robi restart ale nic to nie daje - nadal nie mam żadnej opcji dostępnej typu: media, phone itd
- przy kolejnym przeglądzie zgłoszę ponownie :x

ODPOWIEDZ