Dobra opona 265/65/17

Moderator: luk4s7

cahir
Posty: 79
Rejestracja: 21 kwie 2014, 22:01

Dobra opona 265/65/17

Post autor: cahir »

Witam mam zamiar za jakiś czas wymienić opony w landzie, w chwili obecnej jako letnie mam Bridgestone HT 840, na suchym takie sobie piszczą przy mocnym skręcie, na mokro dosyć słabo, raz miałem nieprzyjemną sytuację na mokrym nie mogłem wyhamować przy prędkości ok 80km/h abs nonstop a ja jechałem jak po lodzie. Jako zimówki to posiadam nokian wr SUV w sumie to chyba lepsze niż te letnie, w miarę komfortowe, nic więcej nie mogę się przyczepić, chociaż w warunkach górskich/ mocno śnieżnych też nie miałem okazji jeździć. Pytanie moje brzmi co ciekawego z rynku oponiarskiego byście polecili? Kiedyś w innym landzie jeździłem na Brigestonach Duelerach AT, cóż.. w warunkach autostradowych fatalne, więc raczej nastawiam się typowo na opony szosowe. Problem polega również na tym, że przy tej feldze i rozmiarze opony za wielkiego wyboru też nie mam, nastawiłem się trochę na Micheliny CRoss Climate lub Bridgestone A005, dobre całoroczne ale nie ma ich w tych rozmiarach. Oczywiście zawsze można felgi zmienić.. ale chyba aż tak zdesperowany nie jestem :) Wyjdzie na to że będę musiał zostać przy sezonówkach, ale chyba te nowe całoroczne nie są takie złe.. Jakie wasze przemyślenia?

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Dobra opona 265/65/17

Post autor: luk4s7 »

Jest taki dział który traktuje o kołach, felgach i oponach... W nim natomiast różne wątki w tym temacie. Szczególnie jeden taki który odpowie, obstawiam, na 90% Twoich pytań http://tlc.org.pl/viewtopic.php?f=55&t=5603 Polecam najpierw szukać i czytać, potem pisać.

Zablokowany