Dealer/Broker na 150ke

Moderator: luk4s7

Wiener
Posty: 129
Rejestracja: 13 lut 2017, 15:21

Dealer/Broker na 150ke

Post autor: Wiener »

Witam,

czy ktoś z Was przerabiał temat kupna 150ki przez niezależnego dealera/brokera z większymi rabatami, niż te oferowane klientowi indywidualnemu w salonie? Z BMW nie ma problemu wyciągnąć 25%, z Mercedesami 20%, z Audi i nawet Porsche też nie ma problemów. A z Toyotą nie wiedzą jak się za to zabrać, dają jakieś słabe oferty, każą czekać na odpowiedź po tydzień i w ogóle robią łaskę, że współpracują z klientem - kilka tysięcy marży za kilka/kilkanaście roboczogodzin pracownika wydaje się śmierdzieć firmom, które się oferują na otomoto.

Chodzi o nówkę sztukę ze stocku.

Ktoś? Coś? Może być na PW...

Awatar użytkownika
atnet
Posty: 50
Rejestracja: 14 gru 2017, 04:05
Auto: Czekam na now? 150, pierwsze moje auto 4x4 z prawdziwego zdarzenia
Kontakt:

Re: Dealer/Broker na 150ke

Post autor: atnet »

Toyota ma inny model sprzedazy w Europie. Niemieckie samochody maja najpierw cene z kosmosu dla frajerow, a potem zaczyna sie rabatowaniw dla grop zawodowych dla flot czy wypozyczalni. Co do 20 % procent opustu na germaniskim wozie to zaden wynik. Wynik to jest 30-35%. Inaczej, porownaj ceny uzywek np. 5 letni Tuareg i LC150 i wszystko w temacie.

dohap
Posty: 317
Rejestracja: 09 kwie 2013, 18:38

Re: Dealer/Broker na 150ke

Post autor: dohap »

35%? Uwielbiam takie gadanie. Jakie ostatnio niemieckie, nowe, konfigurowane indywidualnie auto kupiles (Ty osobiscie) z upustem 35%? Niemieccy importerzy wprowadzają na rynek całe serie stockowych aut w prostych konfiguracjach z dupy i po dobrej cenie. I to są te ktore dealerzy szybko spychają i o ktorych krążą legendy. Ostatni przykład- 25 sztuk X5 ze startowym upustem 19% w specyfikacji dla Janusza i Grażyny. Załatw mi 35% upustu na nowe, konfigurowane pode mnie M5,1/3 tego rabatu dla Ciebie.

Wiener
Posty: 129
Rejestracja: 13 lut 2017, 15:21

Re: Dealer/Broker na 150ke

Post autor: Wiener »

Nie ma czegoś takiego jak inny model. Infiniti też daje max 3-4% w Polsce, bo tak. A potem ziomek dyrektora dostaje z rabatem 30-40% pod koniec roku, żeby wyrobić targety i puszcza nówki z poprzedniego roku za 200, zamiast za 272. Jaki ma to wpływ na utratę wartości chyba wszyscy wiedzą.

Wiadmo, że na Toyotę nie będzie 35%, ale te 15-16% jest do zrobienia, tym bardziej przy wypasionych wersjach.

Co do BMW - to właśnie na takie przepłacone autka jak M3/M4 są największe rabaty. Na proste X5 nie bardzo, bo na najnowszą X5 tak koło 19%. Na M3 z ulicy bez problemu jest 25%, chociażby w select-au****ve.

Tak czy inaczej - poszukiwania dalej trwają.

dohap
Posty: 317
Rejestracja: 09 kwie 2013, 18:38

Re: Dealer/Broker na 150ke

Post autor: dohap »

Dajesz przyklad brokera handlującego stockowymi autami, tymi do ktorych akurat ma dostep. Prosty deal- zrob mi rabat 35% na m5 w konkretnej zamawianej specyfikacji.

Awatar użytkownika
atnet
Posty: 50
Rejestracja: 14 gru 2017, 04:05
Auto: Czekam na now? 150, pierwsze moje auto 4x4 z prawdziwego zdarzenia
Kontakt:

Re: Dealer/Broker na 150ke

Post autor: atnet »

Teraz pod płotem wszystkie niemieckie marki mają setki samochodów, tyle że to małe biedne Diesle. X5 to teraz z silniczkiem 2l wydatek niewiele więcej niż 200tys. Oczywiście auto jest ubogie na maksa, fotele szmata na korbki i takie tam. Ale jak ktoś chce mieć znaczek to ma. Z drugiej strony po co mi X5 bez wypasu...

Wiener
Posty: 129
Rejestracja: 13 lut 2017, 15:21

Re: Dealer/Broker na 150ke

Post autor: Wiener »

Mogę skierować do gościa, który może załatwić ~10% na nowego LC do produkcji. Jakby ktoś chciał, to szczegóły na pw.

xero
Posty: 1
Rejestracja: 09 cze 2014, 15:24

Re: Dealer/Broker na 150ke

Post autor: xero »

Hej

Jestem przed zakupem nowego LC i chcialbym sie dowiedziec na jakie rabaty mozna liczyc? Macie jakiegos handlowca do polecenia?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18003
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Dealer/Broker na 150ke

Post autor: kylon »

Cudowny wstęp.

ODPOWIEDZ