KDSS zapala się kontrolka.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: KDSS zapala się kontrolka.

Post autor: Cruiser »

Wszystko zależy od tego, kto i co potrzebuje. Ja akurat w Landzie nie boję się gadżetów i kolejny będzie z wszystkimi możliwymi. Jakie by nie były, nigdy żaden z tych gadżetów nie unieruchomił mnie na drodze. Awaria KDSSu dała mi tylko do zrozumienia jak bardzo się do tego przyzwyczaiłem. Dla mnie to akurat "dupowóz". W dodatku usterka została usunięta na koszt Toyoty w 5 letnim aucie. Inna sprawa była jednak z Hiluxem. Tu szukałem czegoś najprostszego bo to do pracy i wożenia psów. Nie sądziłem, że trafię na tak bardzo prosty egzemplarz, że nawet lusterka trzeba ustawiać wystawiając rękę za okno.

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: KDSS zapala się kontrolka.

Post autor: Nomad »

Cruiser 10/10 . Samo sedno. Jednemu teściowa , drugiemu córka...teściowej ()
Mój koleś wydał pół melona na żelazo ...bo ma taka potrzebę.
Jego sprawa i Urzędu Skarbowego :-)

Ja unikam "zbytku" a TLC (za jedyne < niż 2 stówki) zamówiłem dla możliwości bezpiecznego i skutecznego holowania kampingu + kubatura bagażnika + plus nieco wożenia doopy cywilnie.
Tu się podłączyłem bo to forum Toyoty a ta akurat ma również inne zastosowania niż topienie w błocie.
Wystarczą mi filmy z Ruskimi w przeręblach...brrr ;-)
Piszę szczerze jak jest.
Nie moje klimaty ale OK.

MichalKJP
Posty: 115
Rejestracja: 22 gru 2014, 00:41

Re: KDSS zapala się kontrolka.

Post autor: MichalKJP »

zachary pisze: W kolejnych z powszechnie opluwaną pneumatyką nigdy nic. .
Powiedzmy tak - przeważnie jeździsz nowymi autami.

Jakbyś się przejechał takim trochę starszym do Francji i gdzieś by się zrobiła większa dziura w miechu, żeby kompresor nie wyrabiał, to byś musiał zrobić ponad 1000 km na odbojach. Auto siada Ci na moście i jedyną amortyzację zapewnia Ci http://www.sklep4x4.pl/sklep/pr/324/233 ... 0201-.html . Ja na szczęście miałem ten problem lokalnie - parędziesiąt kilometrów po świetnych drogach. Niezapomniane przeżycie. Trudno mi sobie wyobrazić powrót z Francji, Austrii czy skądś dalej. A mechanik mówił, że miał takich dwóch czy trzech co zrobili dłuższą trasę taczkami.

Awatar użytkownika
zachary
Posty: 214
Rejestracja: 24 mar 2009, 07:45
Auto: J15/Lalka/, U1234, Wolf GD300, 469B, Rolka'18, E250
Kontakt:

Re: KDSS zapala się kontrolka.

Post autor: zachary »

MichalKJP pisze:
zachary pisze: W kolejnych z powszechnie opluwaną pneumatyką nigdy nic. .
Powiedzmy tak - przeważnie jeździsz nowymi autami.

Jakbyś się przejechał takim trochę starszym do Francji i gdzieś by się zrobiła większa dziura w miechu, żeby kompresor nie wyrabiał, to byś musiał zrobić ponad 1000 km na odbojach. Auto siada Ci na moście i jedyną amortyzację zapewnia Ci http://www.sklep4x4.pl/sklep/pr/324/233 ... 0201-.html . Ja na szczęście miałem ten problem lokalnie - parędziesiąt kilometrów po świetnych drogach. Niezapomniane przeżycie. Trudno mi sobie wyobrazić powrót z Francji, Austrii czy skądś dalej. A mechanik mówił, że miał takich dwóch czy trzech co zrobili dłuższą trasę taczkami.
Może nam też na głowę spaść cegła... :wink:
Ujmę to tak: jeśli kupując auto używane, znam jego babole - w tym wypadku problem z poduchami zawieszenia to wliczyłbym w pakiet startowy zakup nowych poduszek. To naprawdę nie jest koszt z kosmosu. Można ich poszukać poza ASO i znaleźć w cenie "normalnej". Jeśli wymieniamy płyny ustrojowe, rozrząd itp. to czemu nie wymienić części pneumatyki? Sprężyny też potrafią pękać i to najlepsze. W J8 wymieniłem dwie OME a w Wolfie/Gela/ pękła mi "super mother fuc..., heavy duty" sprężyna ORC, w obydwu przypadkach po przejechaniu dosłownie kilku tysięcy km. I o ile w Wolfie mogę troszeczkę zrzucić odpowiedzialność na mnie :mrgreen: to w J8... auto jeździło wyłącznie po czarnym.
Reasumując, wszystko się zużywa w używanym aucie i trzeba to brać pod uwagę przy kupnie. Nie ma rzeczy nieśmiertelnych. Nawet w Toyocie :D


ps. jest jeszcze opcja wyrzucenia pneumatyki po zakupie samochodu i zastąpienie ich tradycyjnym rozwiązaniem

MichalKJP
Posty: 115
Rejestracja: 22 gru 2014, 00:41

Re: KDSS zapala się kontrolka.

Post autor: MichalKJP »

zachary pisze: ps. jest jeszcze opcja wyrzucenia pneumatyki po zakupie samochodu i zastąpienie ich tradycyjnym rozwiązaniem
Wiem. Tylko ja to miałem trochę na raty. Najpierw poszedł kompresor, później była zabawa z miechami i czujnikami. Jakbym wiedział, że to wszystko padnie, to bym się zdecydował :mrgreen:

Teraz szukam rozwiązania, które pozwala na wyrzucenie pneumatyki bez zmiany obudowy mostu - bo to są duże koszty jak chcesz to zrobić porządnie. Widziałem już parę rozwiązań - chyba się da. Jak będę miał chwilę czasu, to zbiorę to wszystko i poproszę o opinię forumowych ekspertów. Chciałby po prostu kupić taki zestaw, żeby mieć go u siebie na wypadek awarii i jak coś znowu padnie, to składam zamówienie u Kylona na terrain tamera czy inne rozwiązanie, które dobrze będzie działać przy zwiększonym obciążeniu przodu i tyłu.

Lukasz02255
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2016, 21:48

Re: KDSS zapala się kontrolka.

Post autor: Lukasz02255 »

Witam. Jestem tu nowy. I posiadam ten sam problem od czasu do czasu Zapała się kontrolka kdss. Macie jakiegoś fachowca??

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: KDSS zapala się kontrolka.

Post autor: Cruiser »

Yyyyyyy.... ASO? Że tak głupio spytam? Gdybyś wiedział co padło, zawsze możesz spróbować kupić używkę na allegro lub ebayu. Znam takich, co wywalili KDSS żeby zamontować inne zawieszenie. Fachowiec od KDSS? Przychodzi mi na myśl tylko Kylon lub Rokfor którzy znają te auta od podszewki, ale czy produkują części zamienne do KDSS?
Przeczytaj cały wątek i zlokalizuj źródło problemu. KDSS nie jest tzw "feature", które robią inni producenci jak LR, BMW, Jeep, Mercedes czy Audi. Tylko małe japońskie rączki produkują to na swój użytek. System zasadniczo jest prosty jak konstrukcja cepa, o zamiennikach jeszcze jednak nie słyszałem, przypuszczam, że pan Kazik w pierwszym lepszym "warstacie" rozłoży ręce, albo zaproponuje drutowanie.

Pozdro

Lukasz02255
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2016, 21:48

Re: KDSS zapala się kontrolka.

Post autor: Lukasz02255 »

Właśnie o to chodzi ze nie wiem gdzie leży problem a w Aso to wiedza tylko jak liczyć....

Awatar użytkownika
zachary
Posty: 214
Rejestracja: 24 mar 2009, 07:45
Auto: J15/Lalka/, U1234, Wolf GD300, 469B, Rolka'18, E250
Kontakt:

Re: KDSS zapala się kontrolka.

Post autor: zachary »

Lukasz02255 pisze:Właśnie o to chodzi ze nie wiem gdzie leży problem a w Aso to wiedza tylko jak liczyć....
Przeczytaj o czym pisał Cruiser o wtyczkach...

Lukasz02255
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2016, 21:48

Re: KDSS zapala się kontrolka.

Post autor: Lukasz02255 »

To już wcześniej patrzyłem i tam wszystko jest ok czysciutko i wszystko łączy.

Lukasz02255
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2016, 21:48

Re: KDSS zapala się kontrolka.

Post autor: Lukasz02255 »

A jest możliwość że jest gdzieś ubytek płynu i przez to się świeci ta kontrolka?? A jak tak to jest jakaś możliwość go uzupełnić??

Awatar użytkownika
zachary
Posty: 214
Rejestracja: 24 mar 2009, 07:45
Auto: J15/Lalka/, U1234, Wolf GD300, 469B, Rolka'18, E250
Kontakt:

Re: KDSS zapala się kontrolka.

Post autor: zachary »

Lukasz02255 pisze:To już wcześniej patrzyłem i tam wszystko jest ok czysciutko i wszystko łączy.

A samochód był już w ogóle w jakimś serwisie? Może trzeba zacząć od odycztu ewentualnych błędów w komputerze bo teraz to takie trochę wróżenie z fusów. Tym bardziej, że jak piszesz usterka zgłasza się czasami. Chyba czeka Cię wizyty w ASO, chyba że... może Kylon się wypowie, czy do J15 musi być diagnoskop z ASO czy można "innym". Tak czy inaczej, ktoś to musi zdiagnozować.

majówka
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2017, 20:14
Auto: LC 120,150,V8 w przyszlo?ci BJ42 cabrio
Kontakt:

Re: KDSS zapala się kontrolka.

Post autor: majówka »

Lukasz02255 pisze:A jest możliwość że jest gdzieś ubytek płynu i przez to się świeci ta kontrolka?? A jak tak to jest jakaś możliwość go uzupełnić??
W mnie w 150 tez zapaliła się kontrolka KDSS.Po odpaleniu działa ok a po przejechani u paru km zapala się . Wyłaczę stacyjkę a później włączę i jaki czas jest znowu dobrze.
Po podłączeniu do komputera serwisowego wychodzi błąd c1851 LOW PRESSURE MALFUNCTION czyli za niskie ciśnienie w układzie.
Przewody i kostki sprawdzone wszystko ok.
Podczas jazdy mam wrażenie że tam gdzie jest silnik odpowiedzialny za system, wydobywa się dźwięk jakby szło powietrze w przewodach albo jakby coś czyli silniczek się zacierało.
Łudzę się zeby tylko dolać tyle że wiem gdzie ale nie wiem jak :D :) wejście wysokiego ciśnienia takie jak do klimy.
Czy ktoś się juz z tym spotkał.

maestral
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2016, 16:38

Re: KDSS zapala się kontrolka.

Post autor: maestral »

Koledzy rozważam zakup LC150, nowej lub używanej. Używane zazwyczaj w wysokich wersjach wyposażeniowych, więc z występującym KDSSem. Pytanie do Was - jak oceniacie trwałość tej instalacji? Do tej pory jeździłem autem w którym funkcjonował podobny system i większość użytkowników go kastruje żeby nie mieć problemów za samochodem. Czy w przypadku KDSS występują jakieś znaczące problemy poza rdzewiejącymi wtyczkami? Czy awaria systemu jest w stanie unieruchomić auto, czy skończy się tylko obniżeniem sztywności stabilizatorów do minimum? Czy są ewentualnie jakieś sprawdzone sposoby na konwersję do zwykłych stabilizatorów?

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: KDSS zapala się kontrolka.

Post autor: luk4s7 »

To czego nie ma się nie zepsuje. Łączniki stabilizatorów czy tuleje gumowe stabilizatora to grosze w porównaniu z naprawą KDSS. Podobno system został poprawiony ostatnimi laty i się mniej psuje. Jednak jeden niewymuszony komentarz kolegi z ASO który już niejedno widział, daje do myślenia „Widziałem fakturę za naprawę KDSS. Nielicha.”

To tyle. Więcej na ten tamy nie wiem.

ODPOWIEDZ