Olej w skrzyni

Moderator: luk4s7

Zeng
Posty: 48
Rejestracja: 30 lip 2010, 13:15
Auto: LC150

Olej w skrzyni

Post autor: Zeng »

Mam pytanie o olej w skrzyni. Według instrukcji Toyota nie przewiduje jego wymiany. W paru innych samochodach natknąłem się, że producenci również nie zalecali, a mechanicy jednak zalecali, co korzystnie wpływało na trwałość tego podzespołu.

Czy ma ktoś jakieś doświadczenie z tą skrzynią, czy to jest ta sama czy inna niż w 120? Jak tam jest z wymianą?

Aktualnie mam przejechane 95 kkm.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Olej w skrzyni

Post autor: MaxLux »

Kto smaruje ten jedzie - nie ma oleju, ktory sie nie zuzywa ...

Wymieniaj i nie pytaj

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18003
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Olej w skrzyni

Post autor: kylon »

Czas na wymianę

maar.adv
Posty: 33
Rejestracja: 22 sty 2016, 10:26

Re: Olej w skrzyni

Post autor: maar.adv »

Czy możecie polecić warsztat we Wrocławiu który wymieniłby olej w skrzyni biegów ?

misiek535
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2019, 09:33

Re: Olej w skrzyni

Post autor: misiek535 »

Dzien dobry Wszystkim!!! Post troche upadl i pozostal bez odpowiedzi ale to i ja sie dolacze z uwagi na te wirusy mozliwosc wyjazdow sie znacznie ukrocila a i u mnie nadszdl czas wymiany oleju w skrzyni automat. 98tys km :(
i mam pytanie gdyz niestety pozostaje mi wymiana statyczna skrzynia pracuje na oleju fabrycznym jeszcze, czy mozna zrobic wymiane statyczna uzywajac dedykowanego do tej skrzyni oleju atf ale innej firmy -zakupilem nowy filtr i olej Rvenol. Wiadomo ze przy takiej wymianie nie bedzie wymieniona calosc wiec pytanie czy mozna mieszac ??? czy lepiej jeszcze pojezdzic az sie sytuacja z korona uspokoi i zrobic wymiane dynamiczna ???

4l3x69
Posty: 35
Rejestracja: 16 kwie 2017, 10:08
Auto: J15, CRF250R
Kontakt:

Re: Olej w skrzyni

Post autor: 4l3x69 »

zrobiłem jej dzień dziecka ... i wymieniłem olej w skrzyni

poprzednia wymianę 95k robiłem w ASO nie.trzeba.wymieniac
tym razem przy 130k skusiłem się na dynamiczna wymianę - no cóż, Panowie naprawdę warto

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Olej w skrzyni

Post autor: sebastian44 »

Ledwo wczoraj na FB był post człowieka ktoremu po dynamicznej wymianie skrzynia zaczęła się trząść i szarpać. Także nie byłbym taki entuzjastyczny do tej metody, bezpieczniej i łatwiej jest wymienic statycznie. Przynajmniej na pewno nic sie nie popsuje

Awatar użytkownika
021CLT
Posty: 205
Rejestracja: 15 cze 2012, 21:34
Auto: Toyota LC120
Kontakt:

Re: Olej w skrzyni

Post autor: 021CLT »

To zależy kto wykonuje tę wymianę. Jak Pan Heniek w szopie, co o dynamice wie tylko w sytuacji pijackiej bójki to słabo będzie...
Jak profesjonalny warsztat naprawy i serwisowania skrzyń automatycznych i robią to dzień w dzień we wszytkich typach samochodowych skrzyń, to byłbym spokojny.
Tak że tego...

4l3x69
Posty: 35
Rejestracja: 16 kwie 2017, 10:08
Auto: J15, CRF250R
Kontakt:

Re: Olej w skrzyni

Post autor: 4l3x69 »

tak jak piszesze 021CLT@ - ze skrzynką nie miałem do tej pory żadnych problemów - do Henka telefon mam, ale wymianę robiłem autoWAWER
robią TYLKO na oryginalnym oleju Toyota ATF i filtrze wewnętrznym, później dokonali adaptacji
jak by ciszej (pewnie to pacebo), spalanie spadło (?!)

info dla nerd'ów:

Kod: Zaznacz cały

Nalewanie nowego oleju	12.01 litrów
Gęstość:		0.847 kg/l
Waga całkowita:		10.17 kg

ODPOWIEDZ