Pułapki na kupujących/sprzedających auta przez internet [wydz.]

Moderator: luk4s7

grzech
Posty: 304
Rejestracja: 01 wrz 2011, 10:05
Auto: Mercedes G W463. By?o kzJ90 3.0 TD,
Rav4 2009 2.0VVTi, Yamaha FJR 1300, Rav4 2014 2.0VVTi
Kontakt:

Pułapki na kupujących/sprzedających auta przez internet [wydz.]

Post autor: grzech »

odnosnie tego co kolega kila postów wyżej napisał o wester Union- przestrzegam przed tym gównem!!!!
zostałem tak oszukany na ponad 10000zł własnie przy kupnie auta.
a było ot tak.
znalazłęm golfika w Monachium. Pracuje w Vw wiec sprawdizłęm go sobie zaraz po vinie, wszystko sie zgadzalo co do joty. Ugadałem sie z kolesiem ze go kupuje i wtedy on mi napisał, że samochód sto w Monachium a on juz tam nie mieszka i ze juz raz przylecuiał z Włoch specjalnie zeby go komus sprzedac a ten ktos nie przyjechał i był stratny na bilet lotniczy itd. I ze ma taki pomysł, żebym ja wpłącił kasę przez Western Union na swoje nazwisko! podkreslam na swoje nazwisko do obbioru na terenie Niemiec. I ze on wtedfy bedzie wiedzial ze ja przyjade z Polski napewno bo kase bede musiał Na terenie Niemiec pobrać. Dopytalem babe w BZ WBK czy ktos inny moze to wyciagnac jak ja jestem odbiorca w papierach i powiedziala ze nie. No to ja do niej dalej mowie, czy jesli mu wysle skad tego potwierdzenia to czy on po numerze nie bedzie mogl tego wyplacic a ona na to ze napewno nie, bo musi miec moj dowod. No wiec po dlugich namyslach sie zdecydowałem, wplacilem nieco ponad 10000zł, bo to było jakies 30% sumy, wyslalem skan, koles dostal, umowilismy termin wyjazdu, ja pojechalem dzien wczesniej do siostry do Austrii i rano od niej jade na umowione spotkanie w MOnachium. I juz jak na podany adres dojechgalem to zaczeło cos smierdziec. ALe ja spokojny bo przeciez kasa czeka do obiornu i najwyzej bede stratny za przejazd 1800km. No i ida do Deutsche Postu,m wypelniam papier i za chwile przychodzi dwóch panow i mowi ze o co kaman, przeciez kasa juz wyplacona, Ja uwierzyć nie mogłem wiec tam sie wyklucam ale nic nie da rady zrobic. No to wrotki na Policje, zgłosilem wszysko i do chaty...
W BZWBK sie na mnie wypieli a sadzic mi sie nie chcialo. Z niemiec po roku przyszo ze ze wzgledu na wysoką sumę nie umażają ale narazie nic. A w miedzy czasie sie dowiedzielm, ze kase wyplacili w Nornberdze dzien wczesniej.

Dlatego przestrzegam przez western Union, to jest najwieksze gówno jakie istnieje, nie daje zadnyuch gwaracnji na nic, Jak przy pwłacaniu ktos za plecami waszymi zobaczy numer przekazy i poda oszutom to kaski juz nie macie. Nikt tam za nim nie odpowiada i to jest uzywane przez złodziei i kombinatoró. Na otomoto czesto sa ogloszenia aut z super aussatunngiem, w super cenie i zawsze jest to samo. Jak napiszesz to zaraz sie pojawi w mailach western union. Tak ze uwazajcie.

sorry ale musialem napisac to aby przestrzegac kogo sie da. no i lekko sie podkurw....lem

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Zagraniczne Ogloszenia

Post autor: Addams »

Bardzo cenny post, nie spodziewał bym się że taki przekręt możliwy przy pomocy WE

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Zagraniczne Ogloszenia

Post autor: consigliero »

WU PayPal i działa w 2 strony , zarówno jak się chce kupić oraz coś sprzedać. Motocykl chciało kupić 2 przytaczam korespondencję z jednym

Ponieważ ja próbuję po raz ostatni sprzedać 650 i a kiedyś prowadziłem dyskusję z gościem, który miał auto niby we włoszech , ale jak tam chciałem przyjechać to okazało się że już wrócił do anglii na stałe i gdy napisałem że i tam mogę przylecieć to kontakt się urwał . Oczywiście cały czas chciał abym mu wpłacił zaliczkę i specjalna firma transportowa zrobi resztę. Gdy otrzymałem pierwszego maila od "beverly.teman@gmail.com" to już czułem że to jakiś przekręt

Thanks for your response.I agree with the price of it and also the condition of it and I will be adding the 3.9% PayPal surcharge to the total amount i will be paying you. So i will be paying directly into your PayPal account without any delay, and i hope you have a paypal account.If you have one already, just send me the address to send it to, which is the email address you use for it or you can send me a paypal money request, so once i receive the details i will go ahead with the payment through PayPal and then i will contact my shipping company after you get the payment. I will need your home address for the merchandise to be Picked Up by the Shipping Company..
Have a nice day.

i will payment to you in PLN

You want to know this in PLN , GPB, EUR or USD ?


2011/6/12 Beverly Teman <beverly.teman@gmail.com>

what is the Last price so that i can make my offer..

On Sun, Jun 12, 2011 at 6:51 AM, xx@gmail.com> wrote:

Service was in January and I wrote a price. This is my last try, and if there will be no succes I will keep it .


2011/6/12 Beverly Teman <beverly.teman@gmail.com>

When last was it serviced, how long have you owned it and what's
your lowest price for it. I would be able to make payment through
paypal, i find it the easiest way to use my credit card safely and is
a safe and reliable method of payment... Let me know your price for it
.I hope to hear from you soon, and i will make all transportation
preparations for it to be transported to my home in Manchester, UK.

On Sun, Jun 12, 2011 at 5:49 AM, xx@gmail.com> wrote:

Yes still avalible

Drugi był marynarzem i też nie mógł przyjechać po motocykl. Ten nawet chciał płacić na konto w banku , ale cały czas chciał uzyskać moje dane osobowe . Gdyby je miał to pojawiło by się ogłoszenie z moim motocyklem w dobrej cenie na którą może byłby chętny.


Nie ma okazji na tym świecie

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Re: Zagraniczne Ogloszenia

Post autor: Sławek »

NO ja miałem więcej szczęscia bo w banku rozkminiłem ulotkę z tego western Union i tam jasno wychodziło że jeśli masz jakiś kod czy numer to każdy może pobrać tą kasę w dowolnym oddziale Western Un... na całym świecie - tak ze też przestrzegam najlepiej jechać zobaczyć i wtedy kupic - najwyżej za przejazd bekniemy - ja do niemiec jeździłem dwa razy żeby LC 120 kupić a osttecznie kupiłem w Polsce na polskich blachach -pewnie duzo dałem za to autko śmiga drugi rok i nic tylko rdza ;)

grzech
Posty: 304
Rejestracja: 01 wrz 2011, 10:05
Auto: Mercedes G W463. By?o kzJ90 3.0 TD,
Rav4 2009 2.0VVTi, Yamaha FJR 1300, Rav4 2014 2.0VVTi
Kontakt:

Re: Zagraniczne Ogloszenia

Post autor: grzech »

Hejka

ten numer z marynarzami to mialem jak sprzedawałem auto na allegro i wpisałem w tresci ogloszenia swojego maila. Zaraz sie pojawily takie maile od kolesi ktorzy chcieli wplacac i wysylac transport po auto itd. Oczywiscie polowa to western union....

te kupilem swoje LC w Polsce, drogo i w gorszym stanie ale co tam, przynajmniej wiem ze nie jezdzil nim ksiądz lekarz który mial 2km do kościoła i tak wogóle to był niepalącą kobietą:-)

pozdro i bądźcie czujni!

najgorsze ze cos takiego zawsze do ciebie wraca wtedy, kiedy zabraknie ci np z 5tys i sobie myślisz ze jak by nie tamto to byś miał....

grzech
Posty: 304
Rejestracja: 01 wrz 2011, 10:05
Auto: Mercedes G W463. By?o kzJ90 3.0 TD,
Rav4 2009 2.0VVTi, Yamaha FJR 1300, Rav4 2014 2.0VVTi
Kontakt:

Re: Zagraniczne Ogloszenia

Post autor: grzech »

jeszcze jedno do kompletu dla osób lubiących kupowac w niemiecko-tureckich komisach:

kolega pojechał do niemiec, chodzi po komisie i nagle widzi zwitek Euraczków, dookoła nikogo nie widać wieć głupi by był jak by nie podniósł. Wsadził do kieszeni i gra. Po jakims czasie dolatuje do niego zaryczany koles i pyta czy nie znalazł iles tam euro bo on zgubił. On oczywiście mowi ze nie no i koles sobie poszedł dlaej szukac. Po kolejnych kilkunastu minutach przychodzi tym razem 3 kolesi z tamtym i pytaja sie go czy nie znalaz tej kasy. On oczywiscie ze nie. Na to jeden z nich mowi zeby pokazał co ma bo tamte pieniądze były poplamione atramentem wiec od razu bedzie widac czy to nie te. No a ze bym sam a ich 4 to wyjął portfel, pokazał kolesiowi. Ten tylko wziął kase do reki, przejechał palce i oddał mu mowiąc ze go przeprasza, ze to faktycznie nie te pieniądze itd. no i sobie poszli.
Dopiero jak za jakis czas dobijął targuy przy zakupie samochodu to sie okazało, ze cała kasa jaka ma to są fałszywki.... poszło 3 tys Euro sie ....
Poprostu typowy sztosik gosc zrobił i nie ma o czym gadac....


Bądźcie czujni. nIe ma okazji, nic nie ma za darmo!!!

Awatar użytkownika
rybkabartek
Posty: 167
Rejestracja: 10 sty 2012, 20:59
Auto: LJ70
Kontakt:

Re: Pułapki na kupujących/sprzedających auta przez internet

Post autor: rybkabartek »

to i ja opiszę coś na co natknąłem się już dwa razy - sposób działania - identyczny.

Sytuacja: auto na sprzedaż w rewelacyjnej cenie - brak podanego nr tel. Kontakt wyłącznie mailowy.
Auto było wystawione przez otomoto - mamy tam możliwość kliknięcia czy sprzedający ma jeszcze jakieś oferty motoryzacyjne - po kliknięciu okazuje się że człowiek ma coś około 300 ofert.
Przy rozmowie mailowej mówi o swojej sytuacji życiowej jako o jednym aucie.

Celowo z człowiekiem kontynuowałem rozmowę mailową aby kiedyś właśnie w ten sposób przestrzec.
(mam dane typu adres firmy do wpłacenia kasy, usługi transportowej auta)

Działanie:
* samochód obiecywany - znajduje się w irlandii (tam tego auta nie chcą kupić bo kierownica jest ze złej dla nich strony)..
* przed zobaczeniem auta należy za nie zapłacić firmie transportowej
* firma transportowa miałaby przysłać auto pod adres domowy - wtedy mamy możliwość oględzin i decyzji o zakupie bądź odrzuceniu oferty - jeżeli odrzucimy oddają pieniądze a auto wraca do właściciela na jego koszt.

Uważam że poniższe pierwsze dwa listy są "gotowcami" pisanymi celowo przez translator, dwa kolejne są już na szybko odpowiedzą polaka zachęcającego "lepszą ceną (mniejszą stratą?)"

Treść rozmowów:
1)
Mam nadzieję, że rozumie po angielsku, ponieważ nie wiem, również polskich, nawet gdybym żył i pracy w Polska.
Jest to polski samochód i mam używać i prowadzenia samochodu w Polska.
Samochód jest w idealnym stanie, z pierwszej ręki, dokumentów polskich, nigdy nie involde w wypadku, silnik pracuje idealnie.
Samochód ma książki serwisowej i samochód prawdziwy km.
I sprzedawać tanie, bo jestem w Dublin, Irlandia i nikt nie chce kupować go,
bo samochód jest polski samochód z polską dokumenty i samochód z kierownicą z lewej i w irlandii wszystkie
samochody są z kierownicy koła po prawej stronie.
Samochód jest już w depozycie przedsiębiorstwa żeglugowego Firma SPS Relocate International Shipping .
I mogą statku samochód w każdym miejscu w Europie w 3-4 dni, a i płacić podatki wysyłki.
Jeśli są Państwo zainteresowani, prosimy o odpowiedź mnie tak, że mogę dać ci więcej informacji na temat sposobu dokonania transakcji w sposób bezpieczny i łatwy.


2)
Moja ostateczna cena to 4000,00 samochód Euro.Das jest w idealnym stanie i nie ma problemów.
Jest to samochód z polską Polska papieru i rejestracji.
Samochód jest w idealnym stanie i jest to bez samochodu palacza.
Samochód nigdy nie uczestniczył w wypadku i cały czas i kip w garażu.
Samochód obecnie w Irlandii, Dublin, w depozyt przedsiębiorstwo żeglugowe, a ze względu na bezpieczeństwo swoje i moje bezpieczeństwo transakcji będziemy musieli zrobić to z firmy spedycyjnej.
Towarzystwo żeglugowe jest duża i ważna firma z Europy i mam umowę z nimi, aby przesyłki z samochodu.
Towarzystwo żeglugowe jest Firma SPS Zmienić International Shipping.
Aby transakcja w sposób bezpieczny dla pieniędzy i dla mojego samochodu to są kroki do bezpieczny sposób zakończyć umowę:
1) wysłać mi pełne informacje (nazwa, adres, miasto, województwo, kod pocztowy, data urodzenia, kraj, a kopia paszportu)
2) Po tym, i wysłać swoje dane firmie spedycyjnej i można rozpocząć transakcji.
3) Kiedy samochód będzie na swoją nazwę na armatora statku gotowe do Twojej lokalizacji będą potwierdzenie i wysłać wszystkie dane i informacje na temat wysyłki i płatności.
4) Po otrzymasz potwierdzenie od firmy będą wszystkie dane i informacje będziesz musiał zdeponować pieniądze do bezpiecznego ich konto bankowe.
5) Po można zdeponować pieniądze do przedsiębiorstwa żeglugowego bezpieczne konto bankowe w 3-4 dni przyjdą z samochodu w domu.
6) Po otrzymaniu samochodu firmy pozwoli Ci samochód na 48 godzin do testów i sprawdzić.
7) Jeżeli pojazd jest w stanie idealnym, jak mówię, że pieniądze automatycznie wyśle ​​mnie konto bankowe.
8) W przypadku jednak po przetestowaniu samochodu znajdują się jakiekolwiek problemy lub usterki w samochodzie, możesz zrezygnować z transakcji iw tym momencie, w pełni pieniądze zostaną automatycznie wysłane z powrotem do konta bankowego,
a firma wyśle ​​samochód z powrotem na moje pieniądze wysyłki.
Wszystko co musisz zapłacić tylko cenę samochodu, ponieważ i płacić podatki wysyłki.
Jeśli wszystko jest OK i jesteś zainteresowany kupnem mojego samochodu odpowiedź mnie z Państwa danymi i mogę teraz uruchomić transakcji i po, że przedsiębiorstwo żeglugowe skontaktuje się z Państwem i potwierdzić wszystkie i wysłać szczegóły wysyłki i płatności.
Dziękuję i życzę miłego dnia!


3)
jeśli chcesz, możesz zapłacić 50% na rachunek bankowy firmy, a reszta w gotówce, gdy pojawi się samochód w domu.

4)
Tak jestem zgodzić się na zapłacenie 50%, a reszta, gdy pojawi się samochód i to są dane firmy
http://www.sps-relocate.eu web page
support@sps-relocate.eu e-mail

___________________________________________________________________
miałem nadzieję że kiedyś mi się ta korespondencja przyda - ewidentny przekręt.

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Pułapki na kupujących/sprzedających auta przez internet

Post autor: Kwiatec »

uśmiałem sie z was po pachy... jesooo wszyscy z kosmosa. grzechu prześlij jeszcze trochę kasy do mnie jak tak rozdajesz :)
słuchajta Panowie napisze tp poraz tysięczny na tym forumie. w autach nie ma okazji kuwa wasza w te i w tamte. no chyba ze kupujecie od naprawdę znajomej osoby !!!!!
jak jest coś tanie to pamietajcie ze ogłoszenie które widzicie widzi też 100000 handlarzy którzy są od was mlion razy cwańsi i szybsi!!!! siedzą w necie nan stop to ich praca !!!!
wiec jak jest coś okazyjnego to wychwycą 300 razy szybcie niż wy. pozatym auto sie jedzie ogląda a potem kombinuje jak za nie zapłacić choć w dzisiejszych czasach kont internetowych nie ma wiekszego problemu żeby coś zakupić na miejscu najwyżej padniecie na jedną nockę w hotelu etap.
i napiszę jeszcze raz baardzo ale to bardzo bądźcie ostrożni kupując auta we włoszech lub w polsce a pochodzenia włoskiego. gro z nich to wędki :) lub mniej lub bardziej posiadają jakąś wadę prawną.

Awatar użytkownika
pki
Posty: 282
Rejestracja: 23 lut 2011, 08:28
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Pułapki na kupujących/sprzedających auta przez internet

Post autor: pki »

A to tak dodam od siebie, jak daje ogłoszenie o sprzedaży auta to przychodzą SMSy z komisów że mam przyjechać bo mają klienta. Sprawę zawsze zlałem ale ciekawi mnie czy chodzi im tylko o postawienie auta w ich komisie (powiedzmy 60km w jedną stronę) czy jakiś większy szwindel? :mrgreen:

W sprawach WesterUnion to oczywiście 100% przekręt, lepiej jest z paypalem, raz niemiec na ebay lekko mnie nakręcił na używaną drukarkę po serwisie z nową głowicą (wartość głowicy przekracza wartość drukarki kilkukrotnie w tym wypadku), otrzymałem stary szmelc, sprawę utworzyłem w paypalu, olałem całkowicie jego smutki w mailu że mu blokuje konto na paypal, po kilku dniach miałem całą kasę i stówe na wysyłke szmelcu do niego.

Drugi przypadek - dałem ogłoszenie że kupię coś. Po tygodniu mail z translatora że ma, przysłał mi fotkę, cena w miarę dobra. Fotkę sprawdziłem, google nie znalazł jej na neci. Osobę zweryfikowałem jak się później okazało za mało dokładnie - poszycie pod kogoś uczciwego. Kasa na paypal. Poprosiłem o numer listu przewozowego i zaczeła się ściema, następnego dnia mail na którego wysłałem kasę nie istniał. Zgłosiłem do paypal, po 14 dniach kasa wróciła.

Paypal zabezpiecza cofnięcie wypłat do 180dni więc całkiem fajnie. Ale jak tylko pojawi się hasło WesterUnion to bye bye.

ODPOWIEDZ