J95 czy Hilux?

Moderator: luk4s7

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: J95 czy Hilux?

Post autor: Rafi »

Cobra pisze: Tylko w dalekie trasy to dużo mniej wygodny niż LC95... Plusem jest na pewno rozłączany napęd . W LC 95 masz stały napęd więc trochę większe spalanie...
No dla mnie to akurat ogromny minus, bo jeździłem trochę w życiu pick-up'ami i bardzo mi tam brakowało tego co mam w 90-ce czyli stałego 4x4 na czarnym. Szczególnie, że ma się tam z reguły twardy, nieobciążony tył. Ja oczywiście wiem, że na wyprawę i w ciężki teren to taki dołączany napęd będzie lepszy, tyle że zainteresowany nie mówi o takim użytkowaniu. 90-ka dzięki stałemu napędowi 4x4 jest dużo pewniejsza na asfalcie, przy wyższych prędkościach. Nie ma zimą dylematów czy dołączać przód, bo zaraz znowu będzie czarne. To droższe auto, bardziej skomplikowane, ale dużo bardziej komfortowe i wielu osobom wystarczają jego możliwości w terenie. Jeśli chodzi o pick-upy to fajne jest nowe L200, bo ma Super Select, to na razie jedyny pick-up którym można śmigać po czarnym z dołączonym przodem. Tyle, że niektórzy użytkownicy Pajero narzekają na jakość tego rozwiązania, ale to świeże auta więc bym się nie martwił. Spalanie Hila 2.4 TD i LC 90 z 1KZ-em nie powinno się aż tak strasznie różnić, do tego trzeba wziąć też pod uwagę różnice w osiągach obu aut. Co do starszych Rangerów to nie wiem, ale najeździłem się nowszymi 2,5 i 3,0. Raczej porządny pick-up, nie wiem jak z trwałością silników czy napędów, ale wygląda to na długowieczny wóz. Niestety nie wiem też jak z dostępnością części. Jeśli chodzi o prowadzenie to coś pomiędzy starym, a nowym Hilem.

KubaG
Posty: 138
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:30
Auto: Hilux D4d 2006 :)
Kontakt:

Re: J95 czy Hilux?

Post autor: KubaG »

Szczerze to coraz bardziej skłaniam się ku .... Hiluxowi :D
Dużo częściej będzie używany na polowaniu i w wyjazdach raczej niedalekich - a co jak co, jest o niebo praktyczniejszy.

I jak na dzień dzisiejszy to mam 3 typy ;)
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11425099 <--- ten doinwestowany co podrzucił już Cobra
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11186608 <-- takie coś
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11361493 <-- i takie coś

Plus tego drugiego ogromny, że ma klimę ... bo nie powiem, przydałaby się.

Znowu ten pierwszy fajnie zmotany ....

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: J95 czy Hilux?

Post autor: Kames »

jak chcesz miec pake kup hila, jak nie to wal w 95 lepiej zeby na łem nie lało :wink: poza tym jednostki napedowe inne ,dwa rózne auta ale toyoty :mrgreen:

KubaG
Posty: 138
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:30
Auto: Hilux D4d 2006 :)
Kontakt:

Re: J95 czy Hilux?

Post autor: KubaG »

kames76 - chce mieć pakę, więc padło na hila :) teraz tylko znaleźć coś ciekawego 8) 8)

KubaG
Posty: 138
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:30
Auto: Hilux D4d 2006 :)
Kontakt:

Re: J95 czy Hilux?

Post autor: KubaG »

Może wiecie coś o jakiejś fajnej Toyotce Hilux do kupienia ?:)

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: J95 czy Hilux?

Post autor: Cobra »

Obejrzyj ten dobrze doinwestowany... Wygląda na fajny samochód... Sprawdź to co Ci napisałem wcześniej... Zobacz czy da radę coś zerwać z ceny... A zawsze da coś...

KubaG
Posty: 138
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:30
Auto: Hilux D4d 2006 :)
Kontakt:

Re: J95 czy Hilux?

Post autor: KubaG »

Cobra - w tym aucie boli jedna sprawa, nie ma klimy ... a nie ukrywam, że by się przydała.

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: J95 czy Hilux?

Post autor: estewes »

Hilux to super wybór.Parę lat temu ujeżdżałem takiego,też bez klimy :?
Przez 3 lata zmieniłem tylko uszczelkę pod pokrywą zaworów silnika bo zaczął się tam pocić.A miał na liczniku 250000km
I całe życie spędził na roli.Używany przez poprzedniego właściciela jako wół roboczy! Auto nie do zabicia. 8)

ODPOWIEDZ