Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Moderator: luk4s7

Synto
Posty: 333
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Synto »

Weekend się kończy... koniec teoretyzowania zabieram się do dalszego szukania.
Dobej nocy wszystkim. :D :D

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: sebastian44 »

Synto pisze:
15 lis 2020, 17:06
W ofercie było "4x4 dołączane ręcznie" - czyli, że auto po asfalcie tylko na tylnej osi jedzie? Dziwne, że pan w komisie na poje pytanie jak się załącza 4x4 wskazał na dźwignię koło zmiany biegów no i trochę zgłupiałem bo myślałem że ona służy do biegów terenowych a samo 4x4 z 2x4 załączane jest jakoś inaczej.
Moje pytanie laika: czy były wersje J120 z napędem szosowym tylko na tył,czy wszystkie mają stały 4x4 a jeśli były to gdzie się to załącza.

I druka kwestia - podniesienie. Domyślam się, że standardowo bez przeróbek to tradycyjne 2 cale. Jaki jest koszt tak szacunkowo? Jakie by do tego wchodziły większe opony AT tak żeby wsszystko pasowało i nie obcierały o nadkola przy skrętach. No i standardowe felgi raczej bez większego ET i poszerzania nadkoli.
Będę wdzięczny za wskazówki!
Wszystkie J120 maja stały napęd 4x4 bez możliwości odłączenia przedniej osi. Były jakies wersje na afryke z dołączanym przodem ale to raczej niespotykane u nas.

Można zablokować centralny dyferecjał (w niektórych wersjach wajchą a w innych przyciskiem) oraz dołączyć reduktor (tutaj zawsze robi sie to wajchą).

Sprzedawców specjalnie nie słuchaj bo oni sie znają na Yarisach.

Podniesienie to koszt zawieszenia (około 2800-3000) plus jego montaż (500-1000 zł chyba że robisz sam) plus ustawienie zbieżności. Przy tym ostatnim może być różnie bo jeżeli tuleje regulacyjne stoją to bedzie konieczna wymiana a tutaj to znowu koszt (1500-2000).

Koła 265/70R17 wchodzą bez liftu i bez przeróbek.

Synto
Posty: 333
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Synto »

Sebastian dzięki za szczegóły. Sam nie zrobię bo nie umiem i nie mam gdzie :D :D
W swoim za lift z robocizną zapłaciłem w 2014 3200 więc w sumie porównywalnie.

Synto
Posty: 333
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Synto »

Moje kolejne poszukiwania doprowadziły mnie do czegoś takiego:
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-la ... 1125c2cf20

Wiem, że ostatnio był max 50k, ale...
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi tylko konkretnie do tej sztuki. Po dyskusji tego wątku i studiowaniu forum wiem dużo więcej więc proszę nie o tym czy 100 jest lepsza czy gorsza od 120 albo 95 tylko raczej o tej ofercie.
Może ktoś zna to auto?
Gdybym jechał oglądać to oczywiście nie sam i zapewne auto sprawdzę w 1-2 warsztatach ale czy jakieś uwagi co do wersji, stanu i jakichś detali, które się wam nasunęły po przejrzeniu oferty.
Czy warto tą konkretną J100 zaprzątać sobie głowę czy raczej to mój kolejny "fałszywy trop"?

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: kpeugeot »

Zawieszenie dziwnie dobrane bo tyl stoi mocno wysoko

Szukalbym auta ktore jest znane lub serwisowane w znam warsztacie

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: sebastian44 »

Synto pisze:
16 lis 2020, 18:47
Moje kolejne poszukiwania doprowadziły mnie do czegoś takiego:
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-la ... 1125c2cf20

Wiem, że ostatnio był max 50k, ale...
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi tylko konkretnie do tej sztuki. Po dyskusji tego wątku i studiowaniu forum wiem dużo więcej więc proszę nie o tym czy 100 jest lepsza czy gorsza od 120 albo 95 tylko raczej o tej ofercie.
Może ktoś zna to auto?
Gdybym jechał oglądać to oczywiście nie sam i zapewne auto sprawdzę w 1-2 warsztatach ale czy jakieś uwagi co do wersji, stanu i jakichś detali, które się wam nasunęły po przejrzeniu oferty.
Czy warto tą konkretną J100 zaprzątać sobie głowę czy raczej to mój kolejny "fałszywy trop"?
Wygląda ładnie i jest juz całkiem niezle przygotowana. W zasadzie gotowa do zabawy. Całkiem fajna wersja.

Ale ja i tak wolałbym szukać jakiejś sztuki nie jezdzonej w terenie, jak najmłodszej i z jak najmniejszym przebiegiem. Późniejsze przygotowanie do terenu pochłonie trochę środków ale robimy pod siebie, na nowych cześciach itd itp.

Awatar użytkownika
Kabal
Posty: 78
Rejestracja: 11 mar 2020, 10:45
Auto: HDJ100

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Kabal »

Ze zdjęć wygląda ok. Welur i manual. Co kto lubi. Mi nie pasuje manual do setki. Na pewno będzie szybsza i oszczędniejsza niż automat. Faktycznie ten tył dziwnie sterczy wysoko.

Synto
Posty: 333
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Synto »

Welur można chyba w przyszłości na skórę wymienić?
A czy to wysokie zawieszenie tyłu to tylko "coś dziwnego" czy może jakoś wpływać ISTOTNIE na zużycie czy bezpieczeństwo. Pewnie będzie twardszy ale może jak się tył gratami dociąży to będzie w sam raz?

Synto
Posty: 333
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Synto »

I zatanawiam się nad przednim zderzakiem. Homologacji to nie ma na pewno. Jak dzwoniłęm wstępnie do gościa to mówił, że auto przyjechało z Czech po 2007. Czy macie jakieś przemyślenia na ten temat? Wiem, że pełno 4x4 tak jeździ, przechodzi przeglądy. W sumie to nigdzie nie czytałem żeby ktoś miał z tego tytułu problemy. Wszyscy ostrzegają ale jakoś o konkretnych "wpadkach" nie słyszałem, nie czytałem.

can
Posty: 49
Rejestracja: 15 wrz 2015, 20:58
Auto: HZJ105
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: can »

ladna; choc tyl faktycznie dziwnie. Zderzak fajny, ale przepis jest przepis, pewnie ze ludzie jezdza, jak masz diagnoste to przezyjesz, jak sluzbista Cie nie skontroluje to przezyjesz, jak Ci sie uda wpisac do polisy to tez przezyjesz. Duzo tych 'szczęść', ale lepiej sie wczesniej namyslec niz pozniej marudzic. Zderzak zawsze mozesz zdjac, spylic i zalozyc normalny, a za ta kase kupic bagaznik, snorkel, zabudowe czy co tam sobie zamarzysz.

Awatar użytkownika
Kabal
Posty: 78
Rejestracja: 11 mar 2020, 10:45
Auto: HDJ100

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Kabal »

Welur ma tyle samo zalet co wad. Szczególnie w porównaniu ze starą popękaną skórą. Co kto lubi. Nijak nie wpływałoby to na moją decyzję.
To zawieszenie to coś dziwnego. Wygląda na kompilację wysokich sprężyn lub podkładek pod sprężyny oraz klapniętych drążków skrętnych z przodu. Źle to wygląda, świadczy o niedbałości albo błędach w sztuce. Dobrze wyregulowana setka powinna tylko delikatnie lecieć nosem w dół. Do ogarnięcia na pewno, ale może się skończyć nowym kompletem zawieszenia w ramach pakietu startowego. Co do dociążania, to może, ale niekoniecznie, bo większą nośność sprężyn robi nie ich długość a grubość drutu, ilość zwojów. Zaraz przyjdzie Zibi i będzie mnie prostował, więc nie będę wchodził w szczegóły, od których on jest specem. Musisz też sobie odpowiedzieć na pytanie jak bardzo załadowany będziesz jeździł? Standardowe sprężyny też są policzone na auto z ładunkiem. Ja mam włożone +100 kg i dopiero po instalacji wyciągarki i zabudowy wraz z fantami, które zawsze w niej będą jeździć, zawieszenie zaczęło pracować jak chcę. Gdybym używał auta na codzień czy nie miał wyciągarki, to nie chciałbym tak sztywnego zawieszenia. Szczególnie, że u mnie dodatkowym elementem usztywniającym pracę zawieszenia są poliuretany właściwie wszędzie.
Zderzak to dyskusyjna kwestia - z jednej strony pewne ryzyko, z drugiej, nigdy nie słyszałem o ani jednym przypadku kłopotów w razie wypadku.
Ja zabudowałem wyciągarkę w oryginalnym zderzaku, jednak docelowo chcę stalowy. Jak kupisz, to możemy się zamienić - dam Ci fabrycznie nowy zderzak (mam na zapas), płytę pod wyciągarkę co się mieści pod zderzak i dopłacę, a Ty mi dasz tego arba. Nie do końca mi się arb podoba, ale nie będę wybrzydzał ;)

Synto
Posty: 333
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Synto »

No dobra Kabal jak już kupię i obadam szczegóły to pogadamy o zamianie. Ja w sumie też lubię takie grubasy na końcówkach choć jak pomyślę że kogoś tym tyknę albo pieszego to... niefajnie. Na razie to drążę sprawę. Dupka wysoka bo podobno gość planował właśnie tak go obciążyć jak ty, włączając tylny zderzak ale że się ostataecznie rozmyślił to już tak zostało jak widać.
Najgorsze jest to, że na drodze do sukcesu stoi już jakiś oglądający rezerwista i będę dopiero w piątek wiedział czy auto aktualne.

A czy ktoś z szanownych kolegów poleciłby jakiś warsztat w Łodzi do sprawdzenia tego cuda?

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: aadamuss »

Na olx ciekawy lexus w benzynie.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Chiavares
Posty: 58
Rejestracja: 03 mar 2020, 22:55
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Chiavares »

sebastian44 pisze:
16 lis 2020, 19:13

Wygląda ładnie i jest juz całkiem niezle przygotowana. W zasadzie gotowa do zabawy. Całkiem fajna wersja.

Ale ja i tak wolałbym szukać jakiejś sztuki nie jezdzonej w terenie, jak najmłodszej i z jak najmniejszym przebiegiem. Późniejsze przygotowanie do terenu pochłonie trochę środków ale robimy pod siebie, na nowych cześciach itd itp.
To napewno ciekawa droga, ale też budżet rośnie. A była mowa o 50k :D
Moją kupiłem mniej więcej z tą myślą. W całkiem dobrym stanie, mało jeżdżona w terenie i w ogóle z dość małym przebiegiem. Był lift i parę gadżetów. Więcej opisałem w dziale Moja Toyota. Pakiet startowy nie za szeroki + podstawowy szpej (osłony, progi). Jakaś zabudowa z tyłu. Jeszcze parę rzeczy zostaje- trochę blacharki,opony. Czyli bez szaleństw, a 85-90k na horyzoncie. A za nim też coś jest.. :lol: Ale przyznaję, jeśli jest możliwość układania klocków od nowa to fajna zabawa.

Synto
Posty: 333
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Synto »

Czytałem już wcześniej o tej twojej J100. Fajnie na zdjęciu wygląda. No tak, koszty rosną ale część można trochę rozłożyć w czasie. Doposażenie turystyczne można kompletować powoli. To ma nawet swój smaczek. Jak się wszystko na raz podoprawia to też nie jest fajnie.
A w tej mojej sztuce co może bym kupił to nie ma tempomatu i się zastanawiam czy się da zamontować i za ile. Nawet nowy temat założyłem w dziale J10 ale póki co jest tylko przeglądany. Czyżby nikt nie miał tego problemu?

ODPOWIEDZ