Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: sebastian44 »

Cruiser pisze:
30 lis 2020, 18:22
Kto będzie pierwszy? Obrazek
Tak sobie myślę: gdyby sprzedać dwa auta 4x4 (razem 32), to nie ma szans na 6x6 (36). Obrazek

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-la ... llery-grid
Mnie by żona wygoniła z domu jakbym cos takiego kupił. Ale z drugiej strony miałbym nowy dom- 6x6 :twisted:

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Cruiser »

Niestety: uświadomiłem sobie właśnie, że wszystkie auta mam z 4x4 i w żadnym przypadku nic z tego nie wyjdzie. Jakby nie liczyć, to przy 4x4x4 w żadnej kombinacji nie uzyskam 36. Nie mówię już o tym, że nijak się tym rozpędzić do 315km/h a cena zacna jak za małego „bolida”

Ale auto podoba mi się. Może kiedyś zwariuję i takiego sobie kupię.....? Tylko do takiego auta to potrzebna duża farma jeszcze... Jak tu przekonać drugą połowę..?!?!?! Na farmę oczywiście.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: rolkos »

Dobra oferta nowy Land Cruiser 6x6 w cenie 7 letniego ciągnika rolniczego Fendt 936 4x4 ;)

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Cruiser »

O. I takiego argumentu można użyć!!!
Ale tak całkiem serio, odłóżmy na bok cały ten zamontowany szpej w postaci lamp, hi-lifta itp. Zrozumię jeszcze 300. No niech będzie 350. Ale 579?!?

Awatar użytkownika
Roni
Posty: 58
Rejestracja: 02 wrz 2020, 20:17
Auto: HZJ105

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Roni »

Tą znacie?
Jest świeża pszczółka-i pewnie warta tych diengów. :wink: ale niech znafcy obaczą :D
https://www.olx.pl/oferta/landcruiser-3 ... 238bb2ad32

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Cruiser »

Ja tam się nie znam ale tyle lansu za dychę to gratka.
Ciekawe, gdzie stoi? Mógłbym jutro podjechać po drodze do firmy i obaczyć.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Rokfor32 »

rolkos pisze:
30 lis 2020, 21:09
Dobra oferta nowy Land Cruiser 6x6 w cenie 7 letniego ciągnika rolniczego Fendt 936 4x4 ;)
Nie jest 6x6. na jednym ze zdjęć widać, że druga tylna oś nie ma podłączonego wału napędowego ... :wink:

Na marginesie - się kiedyś nawet zastanawiałem, czy jest opcja (techniczna) takiego rozwiązania. Czyli przekazania napędu z drugiej osi na trzecią.

I - jest. Się da, fizycznie to poskładać. Ale raczej bym takiego wynalazku nie obciążał poważnym momentem - bo poskładać się da -ale wyregulowanie zazębienia takiego przekazania napędu to zupełnie osobna kwestia.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Cruiser »

Czyli, że ta trzecia oś to tak dla jaj ?!! Dużej ilości jaj wożenia??? No to moja oferta spada do max 200.

Ak80
Posty: 560
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:34
Auto: BJ40 1980 hardtop
BJ40 1980 softtop

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Ak80 »

Roni pisze:
30 lis 2020, 22:23
Tą znacie?
Jest świeża pszczółka-i pewnie warta tych diengów. :wink: ale niech znafcy obaczą :D
https://www.olx.pl/oferta/landcruiser-3 ... 238bb2ad32
Ta oferta to bójda na kołach. Gość wczoraj w nocy wystawił a dzisiaj o 07. Już sprzedana. Nic nie byłoby w tym dziwnego gdyby podał prawidłowy nr. Tel. I miejsce postoju. Z jego pozostałych ogłoszeń wynika że znajduje suę w Rakowie(pomorskie?) jak zadzwoniłem pod inny jego tel. To powiedział oschle że sprzedane. Moim zdaniem bada rynek ale na pewno nie miał tej toyoty.

Za 10tys....hehehe

Ak80
Posty: 560
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:34
Auto: BJ40 1980 hardtop
BJ40 1980 softtop

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Ak80 »

Ak80 pisze:
01 gru 2020, 07:56
Roni pisze:
30 lis 2020, 22:23
Tą znacie?
Jest świeża pszczółka-i pewnie warta tych diengów. :wink: ale niech znafcy obaczą :D
https://www.olx.pl/oferta/landcruiser-3 ... 238bb2ad32
Ta oferta to bójda na kołach. Gość wczoraj w nocy wystawił a dzisiaj o 07. Już sprzedana. Nic nie byłoby w tym dziwnego gdyby podał prawidłowy nr. Tel. I miejsce postoju. Z jego pozostałych ogłoszeń wynika że znajduje suę w Rakowie(pomorskie?) jak zadzwoniłem pod inny jego tel. To powiedział oschle że sprzedane. Moim zdaniem bada rynek ale na pewno nie miał tej toyoty.

Za 10tys....hehehe
Ale załóżmy że było inaczej...
Załóżmy że Gość dostał od włocha za darmo. Załóżmy że chciał na niej zarobić tylko 10tys.choć mógłby dużo więcej. Załóżmy że to była okazja i w nocy sprzedał.
Tylko dlaczego podał fejkowy numer kontaktowy i dlaczego wpisał Wrocław skoro inne swoje samochody sprzedaje w innym zakątku Polski. Dlaczego swoje pozostałe samochody ma wycenione inaczej, w cenach rynkowych? I jakoś nie sprzedaje po godzinie od wystawienia.
Za toyotę w takim stanie mógł wystawić za 50-60tys.i pewnie też znalazł by się nabywca. Handlarz po prostu tak nie postępuje. I tyle.
W ciemno dałbym mu za nią dwa razy tyle.Problem w tym że on tego auta nie miał, tylko po co wystawił to fejkowe ogłoszenie...?

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: rolkos »

Rokfor32 pisze:
30 lis 2020, 23:02
rolkos pisze:
30 lis 2020, 21:09
Dobra oferta nowy Land Cruiser 6x6 w cenie 7 letniego ciągnika rolniczego Fendt 936 4x4 ;)
Nie jest 6x6. na jednym ze zdjęć widać, że druga tylna oś nie ma podłączonego wału napędowego ... :wink:

Na marginesie - się kiedyś nawet zastanawiałem, czy jest opcja (techniczna) takiego rozwiązania. Czyli przekazania napędu z drugiej osi na trzecią.

I - jest. Się da, fizycznie to poskładać. Ale raczej bym takiego wynalazku nie obciążał poważnym momentem - bo poskładać się da -ale wyregulowanie zazębienia takiego przekazania napędu to zupełnie osobna kwestia.
Oczywiście że się da, są nawet gotowe sety do takiej konwersji do kupienia (chyba robi je tjm czy jmaxcs). Przykład wykonania na YT

https://youtu.be/M4kd-PBnbrw

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Rokfor32 »

Ale ja nie miałem na myśli portalowego wynalazku w cenie kawalerki ... :mrgreen:

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: rolkos »

Sprzedają też bez portali ;)

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: kpeugeot »

Rokfor32 pisze:
01 gru 2020, 12:02
Ale ja nie miałem na myśli portalowego wynalazku w cenie kawalerki ... :mrgreen:
ale wystarczy ze sie głowki będą mijały i nie ma wtedy problemu

czyli bierzesz most od hila i lj i już :)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Rokfor32 »

A ruch zawiasu uwzględniasz? wał napędowy nie jest z gumy ... :mrgreen:

Tak czy siak - to jest u nas rozważanie czysto teoretyczne - liczba osi jest zapisana w papierach pojazdu. Jej zmiana to poważna zmiana konstrukcyjna - i w praktyce nie ma za bardzo chętnych coby się podpisać ... :wink:

ODPOWIEDZ