Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: rolkos »

zombi pisze:
30 paź 2020, 23:26
PS. chociaż jak bym kupował j95 za 40tyś to sprawdzał bym dokładnie wszystko. to jest cena za bardzo dobry stan. remont ramy to dobre 10-15k pln; reduktor 3,5 do 5k z robocizną
Jak bym kupował j9 za 40 tyś. to chyba bym pomyślał o j12 gdzie 3/4 problemów j9 nie ma, a i dostępność do części dużo większa.

Przykładowo mankament j9 czyli reduktor, w używce średnio z dostępnością a i to co jest to nie wiadomo jaki stan. W j12 te reduktory są dostępne bez problemu i to z j15, czyli jest szansa kupić taki co ma 3 a nie 18 lat ;). (inna sprawa że reduktor w j12 nie ma problemu znanego z j9).
Podobnie sprawa ma się ze skrzynią biegów, do j12 pasuje skrzynia z Hiluxa 2016.

Synto
Posty: 333
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Synto »

No to mi panowie nieźle w głowie namieszaliście. W sumie to bardziej podoba mi się J9 niż ta J12. I tak myślę, że jak brudzić to ta J9 bardziej pasuje. Ja nie jeżdżę ostro w terenie ale często biwakuję (w Polsce też i niekoniecznie latem) i zagracam bagażnik różnym "traperskim" śmieciem. Samochód ma być też do wyjazdów na Bałkany i bliskie okołoeuropejskie kraje. Myślałęm, że do tego jakiś prostszy wóz bez masy elektroniki lepszy i nawet myślałem czy zamiast D4D to nie szukać KZ.
Moją GV II mam od 10 lat i też włożyłem już w nią więcej niż... ale nawet jak ma wyciągarę, bagażnik dachowy jest podniesiona i osłoniona lekko to jakaś taka mała i delikatna więc dojrzałem do LC. Szególnie po tegorocznym włóczęgostwie po górach i piaskach Bułgarii.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Rokfor32 »

Skrzynię z reduktorem z J12 można zapodać do J9. Tyle że jako całość, bo sam reduktor ma inny kształt flanszy przyłączeniowej do skrzyni. Tak że tym tematem bym sie jakoś specjalnie nie przejmował.

Nie ma co natomiast zrobić z delikatnym przednim dyfrem, czy spapraną konstrukcją sworzni zwrotnic. Tego tematu nie ma w J12, i to jest duży plus.

Szukaj J12 w specyfikacj LX, lub araba - będzie wtedy możliwie prosto z elektroniką, LX to również koło na drzwiach, a nie pod bagażnikiem.

Może też być J9 - auto samo w sobie też nie jest złe. Ma wady - ale wszystko jest kwestią ceny - niezapuszczona J9 powiedzmy za 20 tysi zostawia spore pole manewru do zeswapowania napędu np. na ten z J12 (w całości).

Możliwości jest kilka.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: sebastian44 »

Elektronika nie sprawia żadnych problemów w tych autach. Silniki D4D mają swoje wady tak samo jak KZT Ale za to mało palą i mają moc. J12 jest znacznie lepszym samochodem niż J9 więc jak masz wybór to bierz lepszy model.

Synto
Posty: 333
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Synto »

No tego się nie spodziewałem. W takim razie odpuszczam tego j9 za 40k i poszperam za j12. A jak tam u niego z wtryskiwaczami w D4D? Jak ktoś ma jeszcze jakieś przemyślenia co do tych dwóch modeli to poproszę. Warto było się poradzić :D :D

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: sebastian44 »

Wtryskiwacze to w zasadzie jedyną wadą tego samochodu. No i rdza. Jak jedno i drugie jest w porządku to brać.

Synto
Posty: 333
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Synto »

Widzę że jeździsz benzyniakiem Sebastian. Czy to była przemyślana decyzja w kontekście D4D? A spalanie?

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: sebastian44 »

To była przemyslania decyzja, wtedy troche sie obawiałem D4D bo nie brałem pod uwage ewentualnego wydatku związanego z wymianą wtryskiwaczy (około 8-10 tysięcy). Teraz biorąc za i przeciw i mając na oku dobry egzemplarz wziąłbym pewnie pod uwage też diesla.

Ja mam mniejszy benzynowy silnik 2.7, spalanie po modyfikacjach (samochód podniesiony i na kołach 33") mieści sie zazwyczaj w 13 litrach. Nie mam LPG bo przebiegi roczne mieszczą się w 15 tysiącach km, wiec mi sie nie opłaca z tym bawić.

U mnie przeważyło też to że samochód był bez korozji bo z ciepłych krajów. Oraz doskonała opinia o niezawodności silnika.

Jak dotąd czysta eksploatacja, jakies uszczelniacze, gumy zawieszenia, hamulce i tyle jeśli chodzi o serwis. Samochód regularnie jezdzi po lekkim i czasem cięższym terenie.

Synto
Posty: 333
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Synto »

Dzięki za szczegóły. To teraz zasobniejszy o sporą dawkę wiedzy będę szukał. Jak coś namierzę to wrzuce linka z prośbą o opinie. :wink:

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Cruiser »

Wczoraj, trochę z ciekawości, trochę z nudy, zajrzałem na totomoto, czy jest jakiś nowy GRJ w benzynie na sprzedaż.
Taka myśl mi przeszła przez głowę, że może po sprzedaniu LC150 i Hila starczyłoby na jedno porządne auto?
Bardzo się zdziwiłem, jak szukajka znalazła słownie: (tylko) trzynaście LC w benzynie. Połowa z tego to tłuste V8 i jeden, jedyny GRJ71. Coś się stało czy jak?

vegas
Posty: 123
Rejestracja: 14 mar 2019, 09:28
Auto: LJ70 swap 1KZ-T
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: vegas »

Może kogoś zainteresuje takie cudo (?): https://www.subito.it/auto/x-x-359001396.htm

Synto
Posty: 333
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Synto »

Chwilę się nie odzywałem, ale szukam, szukam i wpadło mi coś takiego na olx:
https://www.olx.pl/oferta/toyota-land-c ... 0;promoted
Ktoś coś wie? Jakieś porady?
Zastanawiam się czy nie poprosić o pomoc Kylona

Synto
Posty: 333
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Synto »

Tak ze zdjęć to dziwi mnie ta skóra bo raczej wszystkie inne dotychczasowe manualne j95 to miały welur.
I opony jakieś takie wielkie w tych nadkolach, ale auto wygląda na nie podnoszone.
Może ktoś jeszcze coś dziwnego spostrzegł?

Synto
Posty: 333
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Synto »

Sorry Panowie, już nieaktualne. :-(

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: sebastian44 »

NIe wiem jakie to było ogłoszenie ale kupowanie J95 za 50 koła to troche pomyłka.

ODPOWIEDZ