Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Moderator: luk4s7

leshek
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2015, 16:02

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: leshek »

dzieki za podpowiedzi
fakt chyba się trochę napaliłem :oops: :lol:
seryjna 120 w sumie powinna mi wystarczyć, lepsze opony, zabudowa w środku z możliwością przekimania, bagażnik dachowy...

szukam dalej :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Cruiser »

Ale silnik jest ok. Reszta jak z Anime.

Żywiec
Posty: 48
Rejestracja: 30 gru 2016, 16:59
Auto: Nie mam toyoty :(

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Żywiec »

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-la ... yUcMB.html


Czy zna ktoś tą 80? Jak oceniacie?
Cena wydaje sie być atrakcyjna i nawet w przypadku chęci sprzedaży nie powinienem stracić?

Miała być 100 ale coś ciężko trafić... wszystkie ponad 700km ode mnie :/ albo drogie powyżej 50.... :/

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: rolkos »

Nie myślałeś że może zamiast 25 letniej 80 kupić trochę droższego ale 15 lat młodszego hila?
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-hi ... 48ab517306

Albo 4Runnera
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-4- ... 1ebd38e257

Tu z forum z namiotem dachowym
http://tlc.org.pl/viewtopic.php?f=7&t=15282

Żywiec
Posty: 48
Rejestracja: 30 gru 2016, 16:59
Auto: Nie mam toyoty :(

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Żywiec »

Tak chętnie 4R ale... diesla. Już mnie odrzucił widok tego zapasu w przestrzeni bagażowej...


Nastawiony na 100 byłem a tu pod nosem cos takiego wyrosło

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: rolkos »

Do 4R możesz dorobić uchwyt na zderzak do koła. Benzyna 1GR z tego co mówią trwała i jednak masz te ~250 nie ~170 KM. Dlaczego zrezygnowałeś ze 120?

Staszek20VT
Posty: 104
Rejestracja: 05 mar 2015, 15:15
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Staszek20VT »

A byłem tego 4Runnera ostatnio oglądać :)

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: rolkos »

Staszek jakie wnioski z oględzin?

Paweł

Żywiec
Posty: 48
Rejestracja: 30 gru 2016, 16:59
Auto: Nie mam toyoty :(

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Żywiec »

Rolkos to jest tak z tą 120... trafiłem z diff lockiem w Rzeszowie. Miał być sprawny serwisowany w jego firmie (miał flotę tirów).
Malowany z jednej strony ale ok zdarza sie.
Sprzedawca okazał się oszustem który przez tel się zarzekał że olej zmieniony 8tyś temu jesienią (oglądałem na przełomie luty-marzec) a LC miał zrobione 22tyś bez wymiany od czerwca, wywalało check engine na co sposobem usunięcia było gaszenie i odpalanie w trakcie jazdy :/
Diff lock nie działał, opony stare, mimo usterek cena nienegocjowalna :/
Zwyczajnie jak to ludzie w tym kraju... myślał że jak klient zrobi ponad 200km to kupi.

A potem będąc pod Rzeszowskim Tesco obok przejechał Ukrainiec totalnie cywilną czarną 100. Zrobiona w ich stylu tj. mocno ciemne szyby, troszke chromu. Była cudowna. Esencja stylu i charakteru ;) Dla mnie to coś jak ładniejsza G-klasa. Dla mnie ideał tylko dorzucić ledy w okolice zderzaka i agresywnego AT lub drugi komplet z MT na wypady uterenowione.
Jak zobaczyłem 100 to i 80 troszke mnie zaciekawiły ale boje się braku komfortu, braku udogodnień (oczekuje sprawnej klimy, normalnego audio w boczkach drzwi, odrobiny luksusu po XJ...)

120 bym przemyślał z racji rocznika jakbym trafił zdrową manualną i z blokadą, a ta znowu jest rzadko spotykana. Nie ufam systemom TC i uważam je za upośledzone.
Tylko te k. lampy z avensisa :D bleee

Po za tematem. No dobra jedyne systemy TC wspomagające jazdę terenową w miarę fajne ma Jeep w serii GC WK i Commander. WK ma ojciec. Pływa to jak okret w utrzymaniu dość drogie i ciężkie, a sam napęd ma dużą sprawność dopóki działa elektryka i siłowniki. O Commander'ze myślałem ale sa to auta bez ramy, a diesel V6 tylko blok ma meśka, o trwałosci reszty można zapomnieć...

Staszek20VT
Posty: 104
Rejestracja: 05 mar 2015, 15:15
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Staszek20VT »

rolkos pisze:Staszek jakie wnioski z oględzin?

Paweł
Auto miało przygodę z lewej strony, malowany bok i szpachli nawalone na tylnym błotniku. Pod spodem suche, silnik odpalił od "strzała" i równiutko chodził. Instalacja gazowa wrzucona. Listwa zewnętrzna na drzwiach kierowcy przykręcona chamskim wkrętem, ale jakoś po oczach to nie biło. W środku listwy progowe po lewej stronie były wyłamane i przymocowano wkrętami. Nie miałem okazji się przejechać autem to nie wiem jak tam napędy. Możnaby zaryzykować kupno.

Awatar użytkownika
tynio
Klubowicz
Posty: 477
Rejestracja: 24 cze 2014, 14:29
Auto: lj 70 fj40 sam
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: tynio »

[quote="rolkos"]Nie myślałeś że może zamiast 25 letniej 80 kupić trochę droższego ale 15 lat młodszego hila?
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-hi ... 48ab517306

rolkos troszkę dwa inne auta porównujesz 80 z hilem oba fajne ale jak rożne najlepiej mince oba :lol:

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: rolkos »

@żywiec - nie wiem czy widziałeś tą 120, generalnie wersja taka sama jak moja czyli bez bajerów, nie wiem czy ma blokade i czy działa, jeśli nie to trzeba doliczyć 2400 na blokadę. Trzeba wywalić tą paskudną rurę co jest z przodu (agro-tuning).

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-la ... 0104aa4459

Co do lamp z przodu, można się przyzwyczaić, też mi się nie podobały na początku teraz juz mi to nie przeszkadza.

80 fajna, tylko stara, a nie wierzę że za 29 tyś. ktoś sprzedaje w idealnym stanie. Zapytaj Franca o jego opinię o 80 ;)

Chociaż taką jak widziałem u Kylona to bym nie pogardził ;) tle że to nie ten budżet.

Żywiec
Posty: 48
Rejestracja: 30 gru 2016, 16:59
Auto: Nie mam toyoty :(

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Żywiec »

No i wraz jedyne 600km ...:D
Jeszcze po sprawdzoną 100 bym się wybrał, spokojnie poczekam czas mam do czerwca. Najwyżej na wakacje kupię tymczasowo jakąś 3d lub J90/95...

Rynek używek w PL wschodniej i centralnej jest w stanie agonalnym jeśli chodzi o Toyoty... jedna forumowa 100 za 63tyś :/

Z ciekawości jak z wytrzymałością D4D na paliwo z Tirów lub zza wschodniej granicy? bo chyba w przypadku 4.2 nie ma żadnych obaw ?

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Cruiser »

tynio pisze:
rolkos pisze:Nie myślałeś że może zamiast 25 letniej 80 kupić trochę droższego ale 15 lat młodszego hila?
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-hi ... 48ab517306

rolkos troszkę dwa inne auta porównujesz 80 z hilem oba fajne ale jak rożne najlepiej mince oba :lol:
Właśnie to samo miałem napisać . Bierz Pan Hila, będziesz Pan zadowolony.

Żywiec
Posty: 48
Rejestracja: 30 gru 2016, 16:59
Auto: Nie mam toyoty :(

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Żywiec »

I co ja tam będę woził :D ja nawet kosiarki nie mam :D

ODPOWIEDZ