Zakup Toyoty Land Cruiser II

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Zakup Toyoty Land Cruiser II

Post autor: sebastian44 »

J70 jest super ale jako auto dla pasjonata lub kogoś z doświadczeniem z tym modelem. Teraz to nie jest już auto które kupujesz wsiadasz i jedziesz. Bo to jakby nie było wiekowe auto i cudow nie ma. Albo są bardzo drogie.

Ale znalezienie fajnego egzemplarza J70 będzie równie trudne co J120 w tej cenie. A z tych dwóch ta druga jest dużo bardziej praktyczna. A pierwsza ma niezaprzeczalny charakter ;)

Awatar użytkownika
oradek
Posty: 805
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:46
Auto: Lj73 po 1990

Re: Zakup Toyoty Land Cruiser II

Post autor: oradek »

Zgadzam się z przedmówcami w pełnym zakresie.

Z ogłoszeń, to jedynie kzj 70 za 43 tys bym się może zainteresował, chociaż to stare auto i dużo zależy od jego realnego stanu.

Ja osobiście bym nie kupił sobie kzj70 do jazdy na co dzień.

10 lat młodszy jeep wk z silnikiem 3 litrowym Mercedesa, automat, stały napęd na 4 koła, duża moc, komfort, można mieć dużo taniej. Do jazdy na co dzień... Bez porównania do kzj70. Jeep deklasuje Toyote wszędzie, poza ciężkim terenem. Kzj lepiej przejedzie przez ekstremalny teren. Nie zaleje się w niej żaden komputer, który unieruchomić może nawet auto, bo nie ma komputerów tyle co jeep.

Koszty napraw 70tek nie są niskie. Brak części używanych, a to co jest to w marnym stanie a i tak za kosmiczne pieniądze.

W tych pieniądzach można kupić bardzo ładnego patrola y61, też z silnikiem 3,0 ale za to z lepszym zawieszeniem, bo już nie resor ale amortyzatory, działające o niebo lepiej hamulce 4x tarczowe plus ręczny na wale, tak samo wybuchowa głowica, ale środek dużo bardziej komfortowy i nowoczesny, ciszej, ciepłej, bardziej jak jeep a w terenie... W terenie dzik, tylko mocy brak do bardziej wymagającej zabawy. Dostępność części nieporównywalnie większa do patrola. Jest wszystko praktycznie i za grosze. Cała buda 3 tys, cała rama 3 tys. Ceny dużo niższe. Awaryjność może być niższa niż Toyoty starszej i na pewno niższa niż Jeepa.

Chociaż ja osobiście lubię jeepy.

Seria 70 to legendarne auto, bo produkowane do dziś, ale to też masa wad.

Sztywne mosty - czyli marny komfort a dość duża waga.
Brak wyciszenia, które jest już w kolejnych modelach.
Fotele ażurowe, nijak się mają do kanap z późniejszych modeli.
Spore spalanie, jak na pojemność a moc mała.
Auto proste, żeby służyło długo i mogło być używane w krajach o niskiej kulturze technicznej.

Wszystkie wersje LJ bym sobie darował.
Mam, wiem co mówię.
Na pewno silniki 2,4 2LT zapomnij w góry. Ledwo po płaskim daje to radę.
2,4 2LT-II także za słaby do czegoś więcej niż jazda po prostej drodze. Chyba, że po tuningu Rokfora. ALE i tak do V8 Jeppa daleko.

Wspomnę tylko, że jadąc do Rokfora do Sącza, na oryginalnym silniku 2,4 2LT-II, musiałem się na publicznej, asfaltowej drodze, co prawda na małym objeździe korka przez dość stromą górkę, zatrzymać i przełączyć na reduktor żeby przejechać, bo mocy nie było żeby wjechać pod górę na jedynce... Bez przyczepki. Po tuningu, chodzi to o niebo lepiej, ale ... Do Jeepa każdego, starszego czy nowszego, nijak się mają silniki europejskie Toyoty.

Wersje z USA lepiej, ale za to spalanie, jak w jeepie...

Idealne rozwiązanie to patrol z silnikiem m57 od BMW. Spalanie ropy 7 litrów a w terenie... Auto nie do objechania.
Można takiego zestawu szukać albo kupić y60 we w miarę dobrym stanie za 20 i oddać na łatanie ramy i swap silnika za drugie 20.

Na pewno nie pchaj się w Land Cruiser serii 90.
To połączenie wszystkich możliwych wad, dlatego można trafić go w niby dobrych pieniądzach.

Oradek lj73 2LT-II



Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: Zakup Toyoty Land Cruiser II

Post autor: waldek_BB »

oradek pisze:
13 lut 2020, 04:09
Na pewno nie pchaj się w Land Cruiser serii 90.
To połączenie wszystkich możliwych wad, dlatego można trafić go w niby dobrych pieniądzach.

Uwielbiam Oradka że tak jebie te 9,
na szczęście dbane 9 nie wiedzą że są takie chujowe i spokojnie wożą dupę ich właścicielom
ps. używane zgodnie z przeznaczeniem tegoż auta czyli SUV :)

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Zakup Toyoty Land Cruiser II

Post autor: sebastian44 »

Jedni jeżdzą J9 inni naprawiają J7 :D

Awatar użytkownika
gobio
Posty: 115
Rejestracja: 19 lut 2014, 14:58
Auto: KDJ90
Kontakt:

Re: Zakup Toyoty Land Cruiser II

Post autor: gobio »

sebastian44 pisze:
13 lut 2020, 08:35
Jedni jeżdzą J9 inni naprawiają J7 :D
Jak bym wiedział, że mam takie słabe auto to bałbym się wyjechać z podwórka :D Ale co niewiedza robi z człowieka 3xAlbania, 2xCzarnogóra, 2xGrecja i 1x Turcja o Rumuni i Urkainie nie wspomnę. Jakoś dała radę :D .

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Zakup Toyoty Land Cruiser II

Post autor: luk4s7 »

A ja jakoś Radka nie rozumiem... Czytam jego zmagania z J7 i tak sobie myślę, że jak ktoś ma hobby naprawiania samochodów to J9 jest dużo lepszym wyborem niż J7. Wszak więcej jest w nim elementów które zawodzą i można nad nimi popracować. Albo poszedłbym wręcz w Land Rovery z ich legendarną już zawodnością :mrgreen: Pasja to pasja! :D

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Zakup Toyoty Land Cruiser II

Post autor: rolkos »

waldek_BB pisze:
13 lut 2020, 08:26
Uwielbiam Oradka że tak jebie te 9,
na szczęście dbane 9 nie wiedzą że są takie chujowe i spokojnie wożą dupę ich właścicielom
ps. używane zgodnie z przeznaczeniem tegoż auta czyli SUV :)
Widzisz Waldek dbałbyś to by chłodnica oleju nie pękła :P

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Zakup Toyoty Land Cruiser II

Post autor: vGreg »

Chłopaki z http://drivenfar.com/ nie bez powodu wybrali J95.
https://www.landcruiser.pl/czytelnia/ak ... -drivenfar
Dlaczego Land Cruiser?
Toyotę cenią za niezawodność, a jest to cecha bardzo przydatna w podróży na koniec świata. (...). Model J9 jak na Toyotę jest względnie dostępny cenowo. A dlaczego wszystkie takie same? Unifikacja pojazdów pozwala np. na ograniczenie potrzebnych części zapasowych. Auta przebudowano na wyprawy tak typowo do podróżowania. (...). Koła pozostawiono w oryginalnym rozmiarze, za to wyposażone w opony AT, tak żeby auta mogły przejechać w każdych warunkach. Dzięki temu bez problemów przejadą i 5.000 po asfalcie, i poza nim bo kraje i tereny w planach mają bardzo różne: Australia, USA, Ameryka Południowa, Azja i Himalaje, Afryką itp. Lata doświadczeń dają wiedzę co będzie optymalne i najbardziej niezawodne w takiej podróży. A czas pokaże czy mają rację ....

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: Zakup Toyoty Land Cruiser II

Post autor: waldek_BB »

rolkos pisze:
13 lut 2020, 09:52
[Widzisz Waldek dbałbyś to by chłodnica oleju nie pękła :P
a weź :mrgreen: ona -chłodnica- wiedziała że jestem nieśmiały i zaprosiła mnie na randkę pierwsza i nie wytrzymaliśmy ciśnienia i polały się soki :oops: :lol:
a poważnie to wiedziałem że trzeba ją wymienić profilaktycznie - pewnie gdybym z Wami nie jechał to by dotrwała do planowanej w budżecie na luty wymiany :)

ps. no właśnie! suvem się nie jezdzi w terenie to się nie psuje ;D
ps2. i planuję udowodnić że koło nie odpadnie jak i most się nie zjebie czy reduktor :D, poprostu przestanę jej używać :D

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Zakup Toyoty Land Cruiser II

Post autor: kpeugeot »

polar3016 pisze:
12 lut 2020, 12:46
Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem 3 drzwiowej wersji. Chciałbym raczej benzynę ale to "chciał" jest pojęciem względnym. Nie mogę doszukać się w necie parametrów technicznych wersji 2.4 125KM 1994r. Albo sprzedawca coś pokręcił albo ze mnie taki szukacz. Nie wiem czy mogę tutaj zamieszczać linki do konkretnego auta. Kwota jaką dysponuje te nie jest stała. Chciałbym zmieścić się w 30-40+. Jeżdżę w góry mam 100 metrowy dość stromy podjazd do domu. Czasami wciągam przyczepę. Sprzedałem ostatniego Jeepa 5.7 z którym nie miałem większych problemów z podjazdem i zawartością przyczepy nawet 2t. Osobówki przednionapędowe ze słabym kierowcą mają czasami problem z podjazdem. Chciałbym auto używać na co dzień bo to do domu w górach a to na ryby czy czasami do pracy. Miałem na oku wersje pickupa Hilux też z tego roku ale za dużo się zastanawiałem i się sprzedał w ubiegłym tygodniu. Czasami robię wypad po jakieś drewniane sprawy do mojej produkcji (stare dechy, belki etc) stąd zainteresowanie pickupem. Jeżeli można wklejać linki ze sprzedaży aut to chciałbym pokazać o które auto mi chodzi. Na jeepach się trochę znam bo od 27 lat miałem tylko Grand Cherokee w różnych wersjach silnikowych ale o toyocie nie wiem nic poza tym, że żona miała Yarisa i była zadowolona. Proszę o jakieś sugestie.
a może 4runner?
choć mało ich na rynku to może byś coś znalazł ciekawego

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: Zakup Toyoty Land Cruiser II

Post autor: RAT »

Ja mam inne zdanie jak Oradek osobiście mam od chyba 3 lat KZJ73 i mimo pęknięcia głowicy to nigdy mnie nie zawiodła , mocy jej nie brakuję nawet na 35x12,5 na tych kołach już pali trochę bo jakieś 15 l , ale na 33x10,5 MT paliła mi jakieś 11-12 litrów więc przyzwoicie.
Na haku mam 2t więc i przyczepę pociągnie dużą .
Czy jest to auto do codziennej jazdy , nie wiem , zdarzało się że latałem nią tydzień czy dwa cały czas i było spoko. Może po prostu uwielbiam to auto i zawsze jak nim latam to mam uśmiech na twarzy . Nie są to może tanie auta w utrzymaniu ale myślę że najważniejsze jest kupić dobrze utrzymany egzemplarz , nie ma co liczyć że szybko i tanio uda się słabą sztukę odbudować. Prawda jest taka że jeśli chodzi o rynek używanych części to super nie jest ale idzie znaleźć części w lepszym lub gorszym stanie.

Tak przeglądnąłem obecnie neta i myślę że ta najdroższa za 43 tys KZJ70 , jest na pierwszy rzut oka warta swojej ceny bo ma prawie wszystko- nie ma tylko el. szyb które idzie dołożyć dla wygody, ale klimę ma co jest rzadkością , webasto ma , grzane stołki ,warto może jechać ją zobaczyć bo jednak 3.0 maja inne ceny niż 2,4 .

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Zakup Toyoty Land Cruiser II

Post autor: tadeo »

Ostatnio pojeździłem po długich trasach LJ 2,4. Szału nie ma, ale tragedii również!
To silnik turystyczno miejski, z godnością do celu.

oradek poleciałeś trochę z tym reduktorem pod górkę:) ja bym na Twoim miejscu nie jeździł na ręcznym :)

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: Zakup Toyoty Land Cruiser II

Post autor: PblO »

I te resory, których to nie ma w patrolu, więc lepszy od Kzj... :lol:

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Zakup Toyoty Land Cruiser II

Post autor: vGreg »

RAT pisze:
13 lut 2020, 13:31
Tak przeglądnąłem obecnie neta i myślę że ta najdroższa za 43 tys KZJ70 , jest na pierwszy rzut oka warta swojej ceny bo ma prawie wszystko- nie ma tylko el. szyb które idzie dołożyć dla wygody, ale klimę ma co jest rzadkością , webasto ma , grzane stołki ,warto może jechać ją zobaczyć bo jednak 3.0 maja inne ceny niż 2,4 .
Hym. Zestaw winch, Oldman Emu, snorkel i kapcie MT 35” to nieodzowne wyposażenie auta do jazdy codziennej. :wink:
Pozbycie się tego to niepotrzebna doplata do zakupu.
Ja bylbym ostrożny bo to samochód trzrpamy w terenie. I trochę za bardzo wyczyszczony silnik z kolektorami.

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Zakup Toyoty Land Cruiser II

Post autor: tadeo »

PblO pisze:
13 lut 2020, 14:06
I te resory, których to nie ma w patrolu, więc lepszy od Kzj... :lol:
jakie resory?

ODPOWIEDZ