Zakup Toyoty Land Cruiser II

Moderator: luk4s7

polar3016
Posty: 9
Rejestracja: 12 lut 2020, 12:28

Zakup Toyoty Land Cruiser II

Post autor: polar3016 »

Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem 3 drzwiowej wersji. Chciałbym raczej benzynę ale to "chciał" jest pojęciem względnym. Nie mogę doszukać się w necie parametrów technicznych wersji 2.4 125KM 1994r. Albo sprzedawca coś pokręcił albo ze mnie taki szukacz. Nie wiem czy mogę tutaj zamieszczać linki do konkretnego auta. Kwota jaką dysponuje te nie jest stała. Chciałbym zmieścić się w 30-40+. Jeżdżę w góry mam 100 metrowy dość stromy podjazd do domu. Czasami wciągam przyczepę. Sprzedałem ostatniego Jeepa 5.7 z którym nie miałem większych problemów z podjazdem i zawartością przyczepy nawet 2t. Osobówki przednionapędowe ze słabym kierowcą mają czasami problem z podjazdem. Chciałbym auto używać na co dzień bo to do domu w górach a to na ryby czy czasami do pracy. Miałem na oku wersje pickupa Hilux też z tego roku ale za dużo się zastanawiałem i się sprzedał w ubiegłym tygodniu. Czasami robię wypad po jakieś drewniane sprawy do mojej produkcji (stare dechy, belki etc) stąd zainteresowanie pickupem. Jeżeli można wklejać linki ze sprzedaży aut to chciałbym pokazać o które auto mi chodzi. Na jeepach się trochę znam bo od 27 lat miałem tylko Grand Cherokee w różnych wersjach silnikowych ale o toyocie nie wiem nic poza tym, że żona miała Yarisa i była zadowolona. Proszę o jakieś sugestie.

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Zakup Toyoty Land Cruiser II

Post autor: kpeugeot »

do przyczep jeep lepszy

hilux to wół roboczy i mocy mu będzie brakować przy 2 tonach na haku w stosunku do jeepa

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Zakup Toyoty Land Cruiser II

Post autor: rolkos »

Ogłoszenie można wrzucać.
Jak benzyna i pickup to Tacoma powinna się sprawdzić, powinna też dać radę ciągnąć z silnikiem 4.0 ma 239KM i prawie 400Nm.

Trzeba uważać bo to samochody z USA czasem z nieznaną historią.

Jak coś większego trzeba to zawsze jest jeszcze Tundra :)

W obydwu przypadkach były wersje 4x4 i 2x4 wiec nie ma co się napalać na te najtańsze często to 2x4.

polar3016
Posty: 9
Rejestracja: 12 lut 2020, 12:28

Re: Zakup Toyoty Land Cruiser II

Post autor: polar3016 »

Ach jak sie cieszę, że ktoś poleca amerykańca. F-150, czy toyota Tundra, Tacoma ale problem jest jeszcze jeden. Taki klocek jak Tundra czy F-150 będzie miał problemy z szerokością mojej drogi i potem wjazdu na posesje pod katem 90st. A ponadto mieszkam na śląsku i nie ma to tamto miejsc parkowania w codziennym życiu też jak na lekarstwo.
Wklejam auta które mnie interesują. Pierwszy mnie najbardziej interesuje.Co do diesla troche dużo pali ale benzyna pewnie też. Dotychczas wszystkie jeepy miałem zagazowane więc palenie 23l/100 nie było to tak wiele. Zdaje sobie całkowice sprawę, że Toyota o której piszę nie bedzie wołem roboczym, bo ja też juz takich dużych ładunków nie wożę. Tamte czasy były związane z budową domu.
Teraz w zasadzie oglądam to co poniżej. Ostatni trochę za drogi. a w tym pierwszym coś mi nie pasuje moc.
https://gratka.pl/motoryzacja/toyota-la ... b/15184466
https://gratka.pl/motoryzacja/toyota-la ... ob/5123526
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-la ... llery-open
https://www.olx.pl/oferta/toyota-hilux- ... 245dcc4a17
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-la ... llery-open

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Zakup Toyoty Land Cruiser II

Post autor: rolkos »

Tacoma jest podobnego rozmiaru jak obecny Hilux więc nie jest tak źle.

Awatar użytkownika
piter69A
Posty: 612
Rejestracja: 30 sty 2009, 14:48
Auto: HZJ-73, HDJ-100, 2xGAZ69
Kontakt:

Re: Zakup Toyoty Land Cruiser II

Post autor: piter69A »

Nazwa LandCruiser II to oznaczenie na rynek Szwajcarski i nie występuje chyba gdzie indziej.
Klasyfikacja modelu taką nazwą w polskiej platformie ogłoszeniowej nie ma z tym nic wspólnego i wynika z bliżej nie określonych przyczyn.
Ogólnie wszystkie te LandCruisery to J7 LightDuty na innych rynkach nazywane też Prado.
Najpopularniejsze to
LJ 2,4 td
RJ - 2,4 Benzyna
KZJ - 3,0 TD
70 to najkrótszy i najpopularniejszy typ nadwozia
Każda z wersji da radę ale bardzo daleko jej do 5,7-V8...

polar3016
Posty: 9
Rejestracja: 12 lut 2020, 12:28

Re: Zakup Toyoty Land Cruiser II

Post autor: polar3016 »

Rozumiem. Czyli mam szukać pod symbolem RJ opisów.
I to bedzie ten model silnika chyba
RJ70/73/78 22R-E

4-cylindrowy silnik benzynowy z wtryskiem paliwa, 2367 cm3, 114 KM (84 kW) przy 4600 obr./min., 192 Nm przy 3400 obr./min.
Ile to bedzie paliło?

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Zakup Toyoty Land Cruiser II

Post autor: kpeugeot »

ale ty sobie zdajesz sprawę że to auto nie ma racze na haku 2 Ton do ciągnięcia?

i ze będzie jednak słabo jechało?

polar3016
Posty: 9
Rejestracja: 12 lut 2020, 12:28

Re: Zakup Toyoty Land Cruiser II

Post autor: polar3016 »

Zdaję sobie sprawę. Nie potrzebny mi jest juz ciężarowiec. Od tego są cieżarówki. Martwi mnie tylko spalanie w codziennej jeździe. Nie moge doczytac ile taki benzyniak pali bo ropy to z grubsza wiem.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Zakup Toyoty Land Cruiser II

Post autor: sebastian44 »

Ale ja mam wrażenie że 70 z benzyną ma się nijak do potrzeb które opisales na początku?

polar3016
Posty: 9
Rejestracja: 12 lut 2020, 12:28

Re: Zakup Toyoty Land Cruiser II

Post autor: polar3016 »

Dlaczego? Może masz rację.

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: Zakup Toyoty Land Cruiser II

Post autor: PblO »

Dlaczego akurat J7 w benzynie wybrałeś do jeżdżenia po górach i ciągania przyczepy?
Moim zdaniem to diesel 2L-TE jest do tego lepszy, sam mam benzynę, ale to raczej element "kolekcji" niż auto, które rzeczywiście używam.
J7 w benzynie pali dużo, po górach bardzo dużo, a z przyczepą to nie wiem bo nie jechałem - mój co prawda to 22R więc słabszy nieco, ale poniżej 15l na płaskim nie schodzę.
Szukać 22R-E oczywiście możesz, ale ponieważ śledzę rynek benzynowych LC od dawna, to mam podejrzenie graniczące z pewnością, że nie znajdziesz nic, ten bordowy to jedyny w PL jaki jest teraz do kupienia, ale podobno nie taki on ideał jak sprzedawca pisze, podobno bo sam nie widziałem, rozmawiałem z koleżką, który widział i twierdzi, że do zrobienia jest kilka kwiatków - nie pamiętam o czym dokładnie mówił, ale nie taki on ideał skoro tak długo wisi w necie.
Budżet Twój jest całkiem przyzwoity, więc dlaczego nie LC125 z D4D, gwarantuję że będziesz zadowolony na codzień, i w górach, i z przyczepą.

Mój ma O.1 w dowodzie 2500kg, ale to fikcja jakaś...

Awatar użytkownika
piter69A
Posty: 612
Rejestracja: 30 sty 2009, 14:48
Auto: HZJ-73, HDJ-100, 2xGAZ69
Kontakt:

Re: Zakup Toyoty Land Cruiser II

Post autor: piter69A »

Benzyna 22R katalogowo między od 10,4 do 16 l/100km
Da się zejść poniżej 10 w trasie nie przekraczając 90 ale średnio to ok. 12-14 l

polar3016
Posty: 9
Rejestracja: 12 lut 2020, 12:28

Re: Zakup Toyoty Land Cruiser II

Post autor: polar3016 »

PblO pisze:
12 lut 2020, 16:33
Dlaczego akurat J7 w benzynie wybrałeś do jeżdżenia po górach i ciągania przyczepy?
Moim zdaniem to diesel 2L-TE jest do tego lepszy, sam mam benzynę, ale to raczej element "kolekcji" niż auto, które rzeczywiście używam.
J7 w benzynie pali dużo, po górach bardzo dużo, a z przyczepą to nie wiem bo nie jechałem - mój co prawda to 22R więc słabszy nieco, ale poniżej 15l na płaskim nie schodzę.
Szukać 22R-E oczywiście możesz, ale ponieważ śledzę rynek benzynowych LC od dawna, to mam podejrzenie graniczące z pewnością, że nie znajdziesz nic, ten bordowy to jedyny w PL jaki jest teraz do kupienia, ale podobno nie taki on ideał jak sprzedawca pisze, podobno bo sam nie widziałem, rozmawiałem z koleżką, który widział i twierdzi, że do zrobienia jest kilka kwiatków - nie pamiętam o czym dokładnie mówił, ale nie taki on ideał skoro tak długo wisi w necie.
Budżet Twój jest całkiem przyzwoity, więc dlaczego nie LC125 z D4D, gwarantuję że będziesz zadowolony na codzień, i w górach, i z przyczepą.

Mój ma O.1 w dowodzie 2500kg, ale to fikcja jakaś...
Bardzo cenne uwagi, Dziękuję i zgadzam się z nimi. Tylko dodam, że w tej cenie nie ma mowy o dobrym egzemplarzu z przebiegiem poniżej 500tys

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Zakup Toyoty Land Cruiser II

Post autor: Rokfor32 »

RJ73, ale zeswapowaną do silnika 3RZ-FE - wiem kto ma, i się kiedyś odgrażał, że może sprzeda. Auto ma parę przydasiek, ale piękne to nie jest - typowy wóz użytkowy do lasu. Czyli blokady na obu mostach, wyciągarka. Karoseria z daleka nie straszy, ale do raczej już poważnego remontu. Wersja przed '90.

Pytać czy aktualne?

ODPOWIEDZ