HZJ 76 prośba o pomoc w wycenie

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: HZJ 76 prośba o pomoc w wycenie

Post autor: tadeo »

Przeszukaj mobile.de, masa HZJ, GRJ tylko VDJ brak. I zawsze można ponegocjować.
Nikt ci na telefon w emiratach auta nie sprzeda, nie zarejestruje, nie wsadzi do kontenera i nie nada do np Niemiec. Jedyna opcja, tą ktoś kto właśnie pakuje sie w Dubaju i wraca po kilku latach do Polski, poszukaj ogłoszeń, może weźmie auto na siebie.
Wtedy będzie tanio.
W innym przypadku, nie poznasz sufitu ceny do momentu zaparkowania auta pod domem.

I jeszcze jedno, nigdy nie brac używanego diesla z emiratów itp. Ropa jest tam taki fatalnej jakości, że zarzyna wszystko. Dieslami jeździ się tylko po terenie pól naftowych. Wiadomo dlaczego.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: HZJ 76 prośba o pomoc w wycenie

Post autor: kylon »

To ja czekam na pierwszego co zrobi to zza komputera na krzesełku ;-)

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: HZJ 76 prośba o pomoc w wycenie

Post autor: Zibi »

kylon pisze:To ja czekam na pierwszego co zrobi to zza komputera na krzesełku ;-)
W tamtym roku sprowadziłem dwa pojazdy z różnych stron świata spoza UE. Nie ma w tym żadnych haczyków czy problemów. Wybierasz auto, wybierasz port, firmę transportową i auto płynie np. do bremerhaven. Tam płacisz cło europejskie 10%, możesz też tam zapłącić vat ( lub płącić w PL - to żaden problem). Tranposrt z portu do wybranego miejsca w PL kosztuje około 1500 zł. Wszystko załatwiasz mailem i przelewem. Mamy XXI wiek. Zwłąszcza problemów nie ma jesli auto jest całe, bo np. transport auta z uszkodzoną chłodnicą klimatyzacji to dośc spore koszty.

Nowa ( fabrycznie ) 76 kosztuje od 115 do 140 tyś złotych na miejscu w arabii. Czyli w PL: robiąc wszystko uczciwie około 240 tysięcy brutto. ( licząc tą najdroższą wersję). Oczywiście większość "dilerów" oferuje wałek na dokumentacji celnej na której można przyciąć państwo na około 50 tysięcy.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: HZJ 76 prośba o pomoc w wycenie

Post autor: kylon »

Nowe? W dieslu?
Skoro wychodzi podobnie to gdzie jest super oszczędność pomiędzy zakupem na miejscu a u dealera w Polsce?

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: HZJ 76 prośba o pomoc w wycenie

Post autor: Zibi »

ja akurat roczne, benzynowe i delikatnie uszkodzone. Osobówki - bo terenowe 2 toyoty mi spokojnie wystarczają. Wszystko mailem załatwiałem ( poza przelewem oczywiście ). Kilka lat temu też sprowadziłem. Żona jeżdzi do dzis. A oszczędność? w osobówkach masz silnik, który w europie nie występuje. Czyli duży, mocny i bez wszelkich niepotrzebnych obciążeń. A ja nie lubię odpychac się 1,2 turbo :) A diesla nie uznaję w osobowym.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: HZJ 76 prośba o pomoc w wycenie

Post autor: kylon »

Sprawę różnic silnikowych rozumiem. Pytałem o różnice pomiędzy 240 samemu a 240 u dealera. Bo cena chyba podobna.

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: HZJ 76 prośba o pomoc w wycenie

Post autor: Zibi »

Dlatego nowych raczej nikt nie ściąga. Raczej używane po kolizji aby zapłącić mniejsze należności celne.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: HZJ 76 prośba o pomoc w wycenie

Post autor: kylon »

No ale my piszemy o J78, 76 i 79 a te się w Polsce i obecnie za granicą sprzedają jak świeże bułki. I tylko nowe.

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: HZJ 76 prośba o pomoc w wycenie

Post autor: Zibi »

Nie sądzę, aby sprzedawały się jak świeże bułeczki. Ten jeden głowny diler aut z dubaju spzredawał tę 76-stkę ze 2 lata i w końcu zszedł z ceny na maksa. Sztuka zakupiona do krakowa za ponad 200 tyś po roku już była do sprzedania i sprzedawała się ponad rok a gosć objechał nią wszelkie targi w europie wystawiając do spzredaży. Powód spzredaży - auto kompletnie nie jedzie, to wozidło dla emeryta i to już raczej na progu życia.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: HZJ 76 prośba o pomoc w wycenie

Post autor: kylon »

Zibi. Ja nie gdybam. Większość tych aut serwisuję i doposażam. Sprzedaję do nich graty. Nie wiem o kim piszesz kto rok sprzedawał. CarsDubai sprzedaje samochody tylko na zamówienie. Nic z placu. A mając na myśli 21 wiek od trzech lat sprzedawane są VDJ-oty ;-)

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: HZJ 76 prośba o pomoc w wycenie

Post autor: Zibi »

Wiem, ze vdj. Ale temat jest o HZ i o tym piszę. Cars dubai ode mnie kupował skrzynię i części do aut na placu. I nie były na zamówienie, bo bujali sie z tym pózniej baaardzo długo.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: HZJ 76 prośba o pomoc w wycenie

Post autor: kylon »

Chyba mylisz firmy ale nie ważne. W Katowicach była firma która coś próbowała. Extrem z Niemiec przez jakiegoś cwaniaczka studenta z Polski i Ci co auta po geofizyce kupili.

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: HZJ 76 prośba o pomoc w wycenie

Post autor: Zibi »

nieee, wielokrotnie tutaj wstawiane było zdjęcie pick upa 76-tki, do której moja skrzynia poszła. Auto stało kilka lat i nie było jedynym. No nieważne. W każdym razie - jeśli ktoś chce kupić nie musi nigdzie wyjeżdzać - wszystko można załatwić on-line.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: HZJ 76 prośba o pomoc w wycenie

Post autor: kylon »

Dobra. Nie męczmy tematu. 76 to nie pick up ;-). 76 jest pięciodrzwiowe. Pick-up to 79. Z pojedynczą kabiną to pojazd dla konesera.

Rozmawiałem z CarsDubajem. Nie zna Ciebie ani Twojej firmy. W żadnym aucie nic nie wymieniali a faktycznie z każdą śrubką dzwonią do mnie. Nie stało im na placu żadne auto. Wszystko ściągają tylko pod zamówienie. Land Cruisery sprzedają tylko nowe. Raz ściągnęli dla klienta czterdziestkę.

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: HZJ 76 prośba o pomoc w wycenie

Post autor: Zibi »

To widocznie jest jakaś podobna firma, o ile pamiętam to były okolice poznania. I fakt - pick up to 79.

ODPOWIEDZ