Rav4 2019 - wrażenia, opinie, uwagi

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Rav4 2019 - wrażenia, opinie, uwagi

Post autor: kylon »

No ładne auto to jest. Jeszcze zanim dalsze uwagi kilka fotek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

kokos
Posty: 90
Rejestracja: 08 kwie 2018, 09:04

Re: Rav4 2019 - wrażenia, opinie, uwagi

Post autor: kokos »

Kylon, jesteś w stanie załatwić jazdę testową na weekend? Jesteśmy prawie zdecydowani zamówić ale wszędzie mają po jednej sztuce tego samochodu i nie ma możliwości wzięcia na testy. Chciałbym trochę pojeździć a nie tylko 3 km wkoło salonu.

Praktycznie cały stock Toyoty już wyprzedany, lecą zamówienia do fabryki - odbiory na lipiec i cały czas się przesuwają.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Rav4 2019 - wrażenia, opinie, uwagi

Post autor: kylon »

Nie wiem czy mam taką moc sprawczą. Mogę Ci podać namiar i możesz się zapytać.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Rav4 2019 - wrażenia, opinie, uwagi

Post autor: kylon »

Współczesne samochody mają różnego rodzaju dachy panoramiczne tudzież coraz większe szyberdachy. Czy ktoś potrzebuje poczuć wiatr we włosach to już jego sprawa. Nowa Ravka również ma taki duży szyberdach. Tym razem dzielony na pół a otwiera się jego przednia część. U mnie to chyba tylko dzieciaki mają z tego frajdę. Szkoda mi sporej kwoty dopłaty do tego rodzaju usprawnienia. Nie mniej jednak panel otwierania jest dobrze zaprojektowany a sam mechanizm działa cicho i płynnie. Wśród przycisków obsługi dachu i górnego oświetlenia znajdziemy również ten wzywający pomoc SOS. Zabezpieczony jest klapką ale ciekawość dziecięca zapewne będzie powodować nieuzasadnione wciskanie. Na to warto uważać. Jeśli wybierzemy wersję z szyberdachem tracimy otwierany schowek na okulary. Czy jest on niezbędny? Dla jednych tak a dla innych nie.

Obrazek

Obrazek

Fotele
To temat rzeka jeśli chodzi o Toyotę. Otwierasz pięcio letniego VW i tapicerka jest jak nowa. W Toyocie po trzech latach wygląda jak by miała kilkanaście lat. Moje spostrzeżenia w tym zakresie są niezmienne od wielu lat. Nowa Ravka ma bardzo wygodne fotele. Przynajmniej dla mnie. Zakres regulacji też jest ok. Wzory i użyte materiały dla mnie są po prostu kiepskie. Deska mięciutka i do niej nie mam uwag. W Hilu jak wiecie ten sam materiał jest udawany przez twardy plastik. No ale Hil ma być niby do pracy.

Nie rozumiem dlaczego klient chcący coś innego niż w aucie testowym nie ma opcji tego obejrzenia. Tylko obrazek ale nikt nic nie wie i nigdy nie widział. Czy na prawdę dla TMPL jest problemem zrobić wzorniki materiałów aby można było chociaż dotknąć? Pomacać? Aby sprzedawca coś o tym wiedział?

Materiały i kolory to rzecz gustu. Wykonanie też.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A wybór tapicerek widmo spory

Obrazek

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Rav4 2019 - wrażenia, opinie, uwagi

Post autor: tadeo »

Mnie tam się podoba. Ale z moim wzrostem (196), skoro Kylon ma widoczność jak Gruzin w T-34 muszę brać tylko wersję z szyberdachem :). RAV to zawsze w było fajne autko.
Ale jeśli miałbym rzeczywiście coś brać, to za najlepszego suva uważam OUTBACKa. Potężny w środku, zaje..ty napęd na 4 koła.
Kierownica w nowej ravce bardzo fajna, gumowe pokrętła, niby nic a jednak coś.
Wiele patentów przeszczepiłbym do 150.
Podgrzewanie kierownicy w 150 też grzeje jak grzejnik w bloku, czyli nie dotykaj!, ale rzadko korzystam, bo nigdy nie mogę znaleść przycisku:)

P.S.
Kylon, fajna kurtka! Co to, co to?:)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Rav4 2019 - wrażenia, opinie, uwagi

Post autor: kylon »

Helikon ;-) Nie pamiętam nazwy. Mam w kolorach Foliage Green i Coyote.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Rav4 2019 - wrażenia, opinie, uwagi

Post autor: luk4s7 »

Motoryzacyjne szafiarki...

Mam 188cm wzrostu i nie mam problemu z widokiem zza kierownicy. Może nie jest to 196 ale uważam że widoczność o której pisze Kylon to kwestia ustawienia fotela. Jeśli w J15 nie masz problemu to myślę że tym bardziej w Rav4 nie będziesz miał problemu. Moim zdaniem Rav4 ma wyżej poprowadzoną górną krawędź szyby (ma wyższą szybę).

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Rav4 2019 - wrażenia, opinie, uwagi

Post autor: tadeo »

luk4s7 pisze:Motoryzacyjne szafiarki... Obrazek

Jeśli w J15 nie masz problemu to myślę że tym bardziej w Rav4 nie będziesz miał problemu. Moim zdaniem Rav4 ma wyżej poprowadzoną górną krawędź szyby (ma wyższą szybę).
Mam, już kombinuje jak fotel wywalić, mocowanie przyciąć itp:) de facto w każdej toyce takie zmiany wprowadzam.
Jedyne auto, gdzie widoczność i szyba jest na mój rozmiar to.. VW CADDY :) genialne!!! Ale żona powiedziała, ze się ze mną rozwiedzie jak kupię caddy:) i będę nim jeździł. O co jej chodzi?:)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Rav4 2019 - wrażenia, opinie, uwagi

Post autor: luk4s7 »

Kiedyś to samo moja żona powiedziała o Skodzie. Może mają racje...

Świetna widoczność jest w Crafterze! Może to zaakceptuje?

Czyli moje 188 to maks co się mieści bez większych problemów. Japończycy i tak zrobili postęp bo np. w Corolli E11 odsuwałem fotel na maksa i wciąż był za blisko. Mimo pionowego ustawienia fotela ledwo sięgałem kierownicy. Tam dopiero była kombinacja.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Rav4 2019 - wrażenia, opinie, uwagi

Post autor: kylon »

Pierwszy raz jak wsiadałem do Ravki uderzyłem głową w daszki przeciwsłoneczne. Dopiero po obniżeniu fotela na sam dół było idealnie.

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: Rav4 2019 - wrażenia, opinie, uwagi

Post autor: mlodyy »

Krzysiek odnośnie podłużnego schowka przed pasażerem poza tym, że fajnie wygląda to próbowałeś coś do niego włożyć i dynamicznie pojeździć? Nie polecam ponieważ wszystko z niego wypada. Odnośnie tapicerki to nie tylko Toyota ma problem z jej jakością, ale chyba większość Japończyków. Suzuki ma to samo po kilku latach wygląda jak szmata, chociaż w Toyocie chyba nawet bardziej. Tak to autko faktycznie fajne, ale nie jestem przekonany czy chciałbym je mieć.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Rav4 2019 - wrażenia, opinie, uwagi

Post autor: kylon »

O widzisz. Nie próbowałem. Wahom się.

ODPOWIEDZ