4Runner - zakup

Moderator: luk4s7

Peyotl
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2014, 14:43

4Runner - zakup

Post autor: Peyotl »

Witajcie,
jako, że noszę się z kupnem 4Runnera (no cholerka fajne auto :) ) to prośba o informacje na co zwrócić uwagę przy kupnie. Co się może sypnąć i gdzie szukać słabych stron.
Na allegro stoi V8 z gazem - http://otomoto.pl/toyota-4-runner-sr5-2 ... 45696.html. Co sądzicie o tym egzemplarzu?
No i jak w ogóle te auta znoszą LPG???
Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi :)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8423
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: 4Runner - zakup

Post autor: Rokfor32 »

Czwarta generacja - chyba najlepiej dopracowana, i bez typowych wad.

Sprawdzaj ogólnie typowe elementy ulegające uszkodzeniu przy dzwonie - amerykanie nie są może specjalnie inteligentni jako nacja - ale u nich te auta w stanie nieuszkodzonym nie sa tanie, i import takowych egzemplaży jest nieopłacalny. Zatem to co się pojawia u nas jest na 99% po przejściach. Ważne - żeby to nie były zbyt poważne przejścia :wink:

Peyotl
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2014, 14:43

Re: 4Runner - zakup

Post autor: Peyotl »

Dzięki Rokfor. A nie wiesz jak te auta i silniki znoszą gaz?
Pozdrowiska

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8423
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: 4Runner - zakup

Post autor: Rokfor32 »

Normalnie. To starsza konstrukcja, ponoć jeszcze nie kutwiona na materiałach. Acz instalacja musi być taka jak trzeba, przede wszystkim parownik. Możliwe, że przy parametrach tej jednostki potrzebne są dwa w tandemie.

Chodzi o to, że na zbyt słabym parowniku silnik - w górnym zakresie parametrów, czyli np. zapitalanie autostradą) nie dostanie prawidłowej mieszanki (za mała wydajność parownika i zbyt uboga mieszanka) - co skutkuje gwałtownym wzrostem temperatur spalin. A mało które materiały znoszą dłuższą pracę w temperaturach ponad 1000 stopni ... :wink:

szelma
Posty: 127
Rejestracja: 23 gru 2011, 18:54
Auto: RAV4 2,0 , Hilux 2,5 d4d
Kontakt:

Re: 4Runner - zakup

Post autor: szelma »

Jeśli auto jest USA to warto je sprawdzić przez carfax : https://www.carfax.eu/?gclid=CjwKEAjwhe ... oCGtDw_wcB" onclick="window.open(this.href);return false;

Na forum jeepa co jakiś czas ktoś oferuje bezpłatne skorzystanie, bo ma wykupione na tydzień, albo dwa.

Awatar użytkownika
Marakesz
Posty: 85
Rejestracja: 28 wrz 2012, 14:13
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: 4Runner - zakup

Post autor: Marakesz »

Powinno dać się sprawdzić również w ASO Toyoty. Na pewno mają dostęp do danych, bo moją sprawdzałem w ten sposób przed zakupem (tyż z USA). Nie wiem tylko jak z tajnością, bo w moim przypadku ktoś znał kogoś i się dało, ale myślę, że jak odpowiednio podejdziesz do tematu to dasz radę.

Awatar użytkownika
Marakesz
Posty: 85
Rejestracja: 28 wrz 2012, 14:13
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: 4Runner - zakup

Post autor: Marakesz »

Rokfor32 pisze:Czwarta generacja - chyba najlepiej dopracowana, i bez typowych wad.

Sprawdzaj ogólnie typowe elementy ulegające uszkodzeniu przy dzwonie - amerykanie nie są może specjalnie inteligentni jako nacja - ale u nich te auta w stanie nieuszkodzonym nie sa tanie, i import takowych egzemplaży jest nieopłacalny. Zatem to co się pojawia u nas jest na 99% po przejściach. Ważne - żeby to nie były zbyt poważne przejścia :wink:
Sprowadzona jako mienie przesiedleńcze, więc jest szansa na ten 1% :wink:

Peyotl
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2014, 14:43

Re: 4Runner - zakup

Post autor: Peyotl »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Powiedzcie jeszcze o co chodzi z tym mieniem przesiedleńczym bo nie kumam o co chodzi.

Awatar użytkownika
Marakesz
Posty: 85
Rejestracja: 28 wrz 2012, 14:13
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: 4Runner - zakup

Post autor: Marakesz »

Jeśli mieszkałeś w Stanach i kupiłeś tam furę, miałeś ją jakiś czas (nie pamiętam dokładnie ile, ale to nie ważne), a potem przeprowadziłeś się na stałe do Polski, to możesz ją sprowadzić nie płacąc horrendalnych podatków. W takim przypadku sprowadzenie własnego samochodu jest dość opłacalne.
Po sprowadzeniu nie możesz jej przez chyba rok sprzedać, ani użyczać.
Można domniemywać, że samochód przyjechał z USA ze swoim właścicielem i nie był sprowadzany przez handlarza.

Peyotl
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2014, 14:43

Re: 4Runner - zakup

Post autor: Peyotl »

Dzięki Marakesz :)
Czyli można zakładać, że auto nie ma jakich przygód na koncie i instalacja gazowa, która tam jest też powinna być przyzwoita?

Awatar użytkownika
Marakesz
Posty: 85
Rejestracja: 28 wrz 2012, 14:13
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: 4Runner - zakup

Post autor: Marakesz »

Peyotl.
Zakładać można, spoglądać na temat optymistycznie również. Za to należy zachować najwyższą czujność :).
Co do LPG to trudno powiedzieć, bo nic nie wiadomo na temat instalacji. Przypuszczam również, że w Stanach nikt nie bawi się w LPG i gazowana była w Polsce. Zresztą najlepszą nawet instalację można założyć źle.
Jak będziesz chciał kupić to sprawdź ją na wszystkie strony, w warsztacie wybranym przez Ciebie. Osobno całokształt, osobno LPG. Sprawdź na forum, może gdzieś w okolicy jest polecany warsztat. Jeśli sprzedający odmówi takiej operacji to olej temat, bo na bank ma coś do ukrycia.
I weź ze sobą kogoś z chłodniejszą głową, kto Cię ostudzi jak się za bardzo napalisz. Najlepiej malkontenta jakiegoś :) .

Peyotl
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2014, 14:43

Re: 4Runner - zakup

Post autor: Peyotl »

Marakesz, no więc tego gazu się trochę obawiam bo ni cholery tak naprawdę nie wiesz co się działo wcześniej i w jakim stanie jest silnik - trzeba by rozbierać. A 4Runner bez gazu może mnie lekko zdołować kosztowo. Jako że ma spełniać funkcje codzienno-przyjemnościowe czyli 95% czasu z dzieciakami po mieście, a reszta to wypady w góry i nad morze z kupą gratów. Odwieczna wojna postu z karnawałem ;)

Awatar użytkownika
Marakesz
Posty: 85
Rejestracja: 28 wrz 2012, 14:13
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: 4Runner - zakup

Post autor: Marakesz »

Kto nie ryzykuje - szampana nie pije :).
Na taki dylemat to już nikt Ci nic nie poradzi.
Jak coś kupisz to się pochwal.

runner4
Posty: 1
Rejestracja: 12 paź 2014, 18:54

Re: 4Runner - zakup

Post autor: runner4 »

hej, tutaj jest ciekawy egzemplarz 4runnera http://allegro.pl/toyota-4runner-takich ... 55221.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Peyotl
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2014, 14:43

Re: 4Runner - zakup

Post autor: Peyotl »

runner4 dzięki za linka - widziałem już to ogłoszenie ale szuka III albo IV gen.
Ten z V8 się sprzedał - niestety nie miałem czasu podjechać bo to ode mnie na drugim końcu Polski było. Ale pożyjemy, zobaczymy, może coś się jeszcze pojawi.

ODPOWIEDZ