hmmm co by tu nabyć po LR Discovery II ?

Moderator: luk4s7

bonopingwin
Posty: 50
Rejestracja: 01 wrz 2014, 16:55
Kontakt:

hmmm co by tu nabyć po LR Discovery II ?

Post autor: bonopingwin »

Witam.

Jestem zagorzałym miłośnikiem Land Rovera. On się psuł, ja wydawałem kasę i udawałem, że nic sie nie dzieje. Był pierwszy, no dobra myślę pechowy, jest drugi i jeszcze więcej kasy...

Ogólnie to wspaniałe auto, duże i bardzo przestronne. Fajne w prowadzeniu choć mocowo szału nie ma. Jeźdżąc nim z lekką pogardą zawsze patrzyłem na te małe landcruiserki. Niestety ostatnia wyprawa prawie doprowadziła mnie do szału... Chyba nadszedł czas się rozstać... Ile moiżna wkładać w samochód...

Zaczynam sie teraz rozglądać i pokornieć. W sumie te Toyoty nie są takie złe ;)

Chciałbym mieć coś dużego i małoawaryjnego. Samochód tylko i wyłacznie weekendowo-wyprawowy - bez ekstremów. Na pewno wyciągarka , jakaś lepsza opona i snorkel i pewnie lift 2".

i teraz co mogę kupić :
lc 90 czyli 5 cio drzwiowy na silniku d4d (czy może szukać starszego modelu z "traktorkiem" ? - próbowałem już dwa razy - straszna ciasnota wewnątrz, brrr.Mała gabarytowa wenątrz, choć z zewnątrz tego nie widać. Nie wiem czy landrover mnie tak rozbestwił czy faktycznie jest to compakcik ? Słyszałem o przednim zawiasie , że słaby o jakimś łańcuszku od napędów... A i że silnik delikatny na paliwo... Upieram sie przy dieslu gdyż diesel to koszt au mnnie w firmie a benzyna jedynie do kosiarki więc sami rozumiecie... czy można na nia patrzeć w perspektywie wyprawówki ?
Obrazek

patrzyłem tez na serię 12 - podoba mi się bardzo, nie wiem jednak jak jest we wnątrz (nie miałem okazji), mam nadzieję, że więcej miejsca niź w 90tce ? Czy nadmiar elektroniki nie wypaczy moich wypraw ? Czy nie jest przekombinowana ? czy okaże się gorszym wyborem niż 90tka ?
Obrazek



patrzyłem tez na serie 100 - strasznie mi sie podoba ale podobno nie nadaje się do offroadu, seria 105 nie osiagalna w Polsce a podejrzewam, że jezeli już to za worek pieniędzy, którego nie mam :(
Obrazek

z innych matek patrzyłem jeszcze na patrola - duży, piękny, masywny - choć przyznam szczerze , że mało ich widzę tam gdzie czasem sie wybieram, podobno silniki w nich to jakiś horror :(
Obrazek


i jeszcze defender - boję się jednak, że zamienie siekierke na kijek tj. awaryjność z disco i ciasnota wnętrza z LC90 :(
Obrazek

szanowne grono landcruiserowców - w którą stronę podążać ?

bonopingwin
Posty: 50
Rejestracja: 01 wrz 2014, 16:55
Kontakt:

Re: hmmm co by tu nabyć po LR Discovery II ?

Post autor: bonopingwin »

i jest jeszcze to ale ta cena.. : http://otomoto.pl/toyota-land-cruiser-h ... 53054.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: hmmm co by tu nabyć po LR Discovery II ?

Post autor: Norick »

Nabądź hiluxa....takie jest moje zdanie

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: hmmm co by tu nabyć po LR Discovery II ?

Post autor: Addams »

J100 nadaje się do offroadu doskonale.

bonopingwin
Posty: 50
Rejestracja: 01 wrz 2014, 16:55
Kontakt:

Re: hmmm co by tu nabyć po LR Discovery II ?

Post autor: bonopingwin »

no właśnie hilux.

Po Top Gear się na niego napaliłem.

Rodzinkę mamy 3 osobową, tyle, że u nas jest dziwny układ : faceci z przodu tj ja i młody 6 lat, a żona z tyłu. Jakoś tak nam pasuje. Zazwyczaj z tyłu jedzie jeszcze lodówka. Żonka lubi sobie dżemać na tylnej kanapie i zarżdzać ekwipunkiem. Teraz pytanie o miejsce jakie tam jest? W ogóle tam jest ?
Obrazek

bonopingwin
Posty: 50
Rejestracja: 01 wrz 2014, 16:55
Kontakt:

Re: hmmm co by tu nabyć po LR Discovery II ?

Post autor: bonopingwin »

doczytałem , że z miejscem w hiluxie , z tyłu jest oki, z przodu jak w wiekszym kompakcie ale jest jakiś problem z pozycja dla wysokich ludzi za kierownicą. jest ktoś w stanie to potwierdzić ?

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: hmmm co by tu nabyć po LR Discovery II ?

Post autor: Kwieczor »

bonopingwin pisze:doczytałem , że z miejscem w hiluxie , z tyłu jest oki, z przodu jak w wiekszym kompakcie ale jest jakiś problem z pozycja dla wysokich ludzi za kierownicą. jest ktoś w stanie to potwierdzić ?
nie potwierdzam, moje 186 wchodzi spokojnie, Norick jest o pół głowy wyższy i też daje radę

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: hmmm co by tu nabyć po LR Discovery II ?

Post autor: czobi »

chlopaki i duze som i kochane ale o brytyjskim komforcie nie wiedza nic :mrgreen: to pewne
hilux malo miejsca, paka do wozenia niczego, rodzinny dupowuz to nie jest.. a, byl w top gear.
sam podsumowales reszte, 90 mala stara, 120 tampon barbie, defy byly dobre 30 lat temu teraz to tata.

btw w toyodzie nie znajdziesz takiego uniwersal czegos ja disco, albo sa wieksze albo puszkowate.
z tego zestawu bardzo mocno bronilbym 100. klimat troche szejkowsko-przezesowski ale ok.
jezlei chcesz pojechac do irkucka przez kazh wygodnie,szybko i rodzinnie to jest to auto.
jezeli miec charakterne niezajebliwe z mostami i 17 razy doookla swiat to busztaxi.
i gratuluje przekroczenia mentalnego everestu 8)
inna sprawa ze teraz pojechac da sie wszystkim… enjoy

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2134
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: hmmm co by tu nabyć po LR Discovery II ?

Post autor: plum76 »

na jednej z ostatnich wypraw widziałem lc 100 z 5 osobami na pokładzie i pełnym bagażnikiem i byłem pełen podziwu jakie podjazdy i błota przejeżdżało to auto.

Wprawdzie straciło tylny zderzak ale to konsekwencja zmniejszenia prześwitu pod wpływem obciążenia.

Paweł

misiekG
Klubowicz
Posty: 702
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:38
Auto: HDJ100, LC200 V8
Kontakt:

Re: hmmm co by tu nabyć po LR Discovery II ?

Post autor: misiekG »

100 jak najbardziej, mówię z własnego kilkuletniego doświadczenia.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: hmmm co by tu nabyć po LR Discovery II ?

Post autor: czobi »

panowie. tak spod palca, gosciu michal rej. mozna go znac badz nie.
faktem jest ze dobry kierowca,w offr chyba 15 lat sie bawi, i naweet na slowacji byl ze 2 razy
ortodoksyjny fanatyk LR przez lata, jeszcze tienszan robil swoim disko z tego co pamiatam
teraz w swiat jezdzi LC100! ba chwali sobie! look - YTB. wszystkim zycze przynajmneij
w polowie takich wyjzadow, zreszta jakimkolwiek autem. alllauja. 8)

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: hmmm co by tu nabyć po LR Discovery II ?

Post autor: Adam »

Na wyprawy LC100 jest jak najbardziej OK. Ma swoje wady ale główne zalety to: przestrzeń w środku, wygoda jazdy, dostępność częsci i serwisów na świecie, i bezarwaryjność.
Jedyną wadą techniczną są manszety na przegubach i drążkach kierowniczych, przebijają się od gałęzi, ale jak będziesz jeździł ostrożnie to sprawa nie jest bardzo upierdliwa.
Ja swoją zrobiłem 90k, tylko na wyprawach, przejechałęm nią tybet chulała w wersji diesel do prawie 6.000m, chiny, mongolię, syberię. Kilka mniejszych krajów, ostatnio karelię i plw kolski, i to całkowicie bezawaryjnie.
Przygotuj się jednak na spore koszty, ew. czesci do niej sa drogie.
W kazdym razie wybór bardzo dobry.

bonopingwin
Posty: 50
Rejestracja: 01 wrz 2014, 16:55
Kontakt:

Re: hmmm co by tu nabyć po LR Discovery II ?

Post autor: bonopingwin »

Dzisiaj miałem okazję przejechać się LC95 i Hiluxem. Oba w dieslu 3.0 (Hilux 204KM). Praktycznie jeden po drugim.
Najbardziej zawiodłem sie na Hiluxie. Jakiś taki sztywny !? Dziwnie nim rzucało po drodze? Fajny był, fajnie wyposażony ale jakoś tak nie podszedł.
W LC 95 fajnie się prowadzi, taki swojski klimat tylko ta klaustrofobia...

Teraz muszę poszukać w okolicach Legnicy LC100 i muszę pomacać , może nawet uda sie przejechać ?

Od tygodnia zacząłem je widzieć na ulicach. Dzisiaj widziałem aż dwa :) Wcześniej ich nie zuważałem jakoś specjalnie. Poszukam takiego w okolicy i postaram sie przysiąść.

Awatar użytkownika
chokai
Posty: 108
Rejestracja: 04 paź 2012, 18:45
Auto: KZJ95 '00 + XL600V '92
Kontakt:

Re: hmmm co by tu nabyć po LR Discovery II ?

Post autor: chokai »

Kolejny raz piszesz o tej ciasnocie w J95 w porównaniu do Disco2 , może Ty krótką 9ką jeździłeś ??
Zanim kupiłem j95 przejechałem się LR i m.in. dlatego go odwaliłem, bo z przodu ciasno, nogi pod jakimś dziwnym kątem żeby do pedałów sięgnąć a z tyłu gorzej niż w moim kombiaku - drzwi upokarzająco wąskie, że ciężko się wcisnąć i też ciasno siedzieć , a gdyby nie wydziwniająco podniesiony dach to na każdym dołku towarzystwo waliłoby łbami o sufit.
Jaką pojemność bagażnika ma te Disco ? Aż 422 litry ? To w porównaniu do jakichś 700 w Toyocie lekka przepaść.

loskisielos
Posty: 23
Rejestracja: 19 lis 2013, 16:32
Auto: J95 1KZ-TE
Kontakt:

Re: hmmm co by tu nabyć po LR Discovery II ?

Post autor: loskisielos »

J95 po przesiadce z Disco I 200td dla mnie jest o niebo wygodniejsze i użyteczne. Bagażnik krótki wysoki w LR, weź to jakoś załaduj, a w toyocie długi bagażnik, troche niższy. Ta sama ilość bagaży co w LR i nic nie wpada do środka. Koszta eksploatacyjne podobne LR do Toyoty. Toyota psuje sie rzadko ale jak już to ehm boli, a LR hehehe nie miałem miesiąca by coś nie padło.

ODPOWIEDZ