95 czy 105 ??

Moderator: luk4s7

henryczek
Posty: 22
Rejestracja: 02 lut 2013, 16:43
Auto: Na razie brak :(
Kontakt:

Re: 95 czy 105 ??

Post autor: henryczek »

Ale mój wątek ma oglądalność :lol:
Norick pisze:Drogi Henryczku
Nikt tu się nie obraża ani "nikt nikogo pod pistoletem nie trzyma" dlatego lubię to forum :D
Jest tu wiele wątków o tym co wybrać na daleką wyprawę i wszystkie one kończą się podobnie.
Sam musisz zdecydować...a najlepiej, gdzieś się wybierz, czy to do Jerzego do Omanu czy też gdziekolwiek. Wysiadasz lekki jak panna w tańcu nie martwisz się o przejścia, odprawy auta, CDP i inne pierdy..olewasz całe rzesze "majfriendów" i cieszysz się wycieczką. Po co masz kupić klamota, którego będziesz przerabiał latami w pocie czoła i za pieniądze, których nigdy nie odzyskasz. Zawsze są zwolennicy różnych opcji...Ty wybierz najwłaściwszą dla siebie. Poświęć czas na przeczytanie wątków na forum dotyczących wypraw a sam zobaczysz że istnieje naprawdę wiele odcieni słowa "wyprawa" :mrgreen:
Baw się dobrze
Bardzo fajnie napisane, z pewnością wybiorę dla siebie najlepszą opcje :mrgreen:
PROTO pisze: Podgrzewasz zimowy marazm forum "tematem marzeń" , woda zaczyna pyrkać w czajniczku i już zaraz wszyscy się cieszą że mogą sobie pobajcyć z kolegami zza ekranu przy ciepłej herbatce a ty z nienacka gasisz gaz i wylewasz wodę- impreza skończona :mrgreen:
Właśnie widzę że forumowiczów tak bawi ten temat że nie chcą kończyć :mrgreen:

@francek do Radomia się raczej nie wybieram... jeszcze mnie ta wasza chytra baba dopadnie :mrgreen:


@czakolo dzięki za opinie :wink:

@oskar co się dzieje z tymi sworzeniami dolnymi niby :?:
seburaj pisze:proto to skarbica wiedzy !!! tylko... obrażalski :mrgreen:
Zgadza się, ale czy jest obrażalski to jeszcze nie wiem :mrgreen:
PROTO pisze:
Kwieczor pisze:aż przyszedł gajowy i wygonił wszystkich z lasu :D
Gajowy Henryczek że wszystkich rozgonił powiadasz...
Będę miał go na oku bo wątki tasiemca zakłada, ludzi goni,drzew kasztanowych ( pewnikiem i całej przyrody) nie lubi :evil:
co do gajowego to nawet mi pasuje bo mieszkam niedaleko lasu :mrgreen:
Addams pisze:Oooo! Henryczek idzie na Supermoderatora niechybnie :mrgreen:
no a co :D trzeba w życiu robić karierę 8) wie ktoś ile tu płacą za moderatora?? :mrgreen:

PZDR

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: 95 czy 105 ??

Post autor: Remiołek »

Nie chciałbyś robić kariery w tym kierunku. Tylko w wciągu ostatniego tygodnia nieprzychylna prasa oskarżyła moderatorów tego forum o wywołanie zamieszek w ZOO w Poznaniu, zalanie mieszkania Pani Krysi mieszkającej pod nr 16, przemalowanie kota listonosza na żółto, niedocenienie rumuńskiej myśli technicznej będącej wynikiem francuskiego neokolonializmu, masowe spojrzenia na północ, a nie wschód (bliski, ale nie bliski), a na końcu złośliwość straszliwą i notoryczną, a nawet seanse spirytystyczne, podczas których uprawia się grę w karty za lizaki.

Na szczęście tagi do Youtuba same się wstawiają, linki same poprawiają, informacje są "na wierzchu" z samej natury informacji, itp.

Więc skoro tak jest, to informacje o zamieszkach itd, mogą z dużą dozą prawdopodobieństwa być bardzo blisko prawdy :mrgreen: .

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: 95 czy 105 ??

Post autor: oskar »

henryczek pisze: @oskar co się dzieje z tymi sworzeniami dolnymi niby :?:
A tutaj masz temat http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... znie+dolne" onclick="window.open(this.href);return false;

jockey
Posty: 4
Rejestracja: 18 sty 2013, 10:13
Auto: obecnie nie posiadam
Kontakt:

Re: 95 czy 105 ??

Post autor: jockey »

A co możecie powiedzieć na temat zawieszenia pneumatycznego w tych modelach, bo znalazłem 95 ale z pneumatyką

henryczek
Posty: 22
Rejestracja: 02 lut 2013, 16:43
Auto: Na razie brak :(
Kontakt:

Re: 95 czy 105 ??

Post autor: henryczek »

oskar pisze:A tutaj masz temat viewtopic.php?f=12&t=73
Dzięki, poczytałem i już wiem o co chodzi z tymi sworzeniami :D

Rozważałem kupno 100, lub 105 są to ciężkie kolosy ok 2.5 tony :mrgreen: do tego bagaż to autko będzie ważyć ok 3 ton :shock: , 95 waży coś około 2 ton, więc chyba zostanę przy tej 95 :mrgreen:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: 95 czy 105 ??

Post autor: seburaj »

jockey pisze:A co możecie powiedzieć na temat zawieszenia pneumatycznego w tych modelach, bo znalazłem 95 ale z pneumatyką
pierwsze słysze, żeby była j9 z pneumatyką...

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: 95 czy 105 ??

Post autor: Tuco »

:shock:
jockey pisze:A co możecie powiedzieć na temat zawieszenia pneumatycznego w tych modelach, bo znalazłem 95 ale z pneumatyką
:shock: Nie słyszałem żeby była montowana pneumatyka w tych autach (95)

jockey
Posty: 4
Rejestracja: 18 sty 2013, 10:13
Auto: obecnie nie posiadam
Kontakt:

Re: 95 czy 105 ??

Post autor: jockey »

No tak, pewnie pomyliłem modele, oglądałem i widziałem że jest na miechach tylko co to mogło być - napewno TLC

rav
Posty: 89
Rejestracja: 08 lis 2008, 08:45
Auto: TOYOTA
Kontakt:

Re: 95 czy 105 ??

Post autor: rav »

a zastanawiałeś się nad autem z kierownicą po "złej" stronie? tam gdzie się wybierasz nie ma to aż takiego znaczenia? w anglii auta tańsze i to dużo, można ładną J7 lub J8 wyrwać za dobre pieniądze...

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: 95 czy 105 ??

Post autor: seburaj »

rav pisze: w anglii auta tańsze i to dużo, można ładną J7 lub J8 wyrwać za dobre pieniądze...
pokaż jakiś przykład...

henryczek
Posty: 22
Rejestracja: 02 lut 2013, 16:43
Auto: Na razie brak :(
Kontakt:

Re: 95 czy 105 ??

Post autor: henryczek »

Mam jeszcze pytanie, dolączego do tego wątku, bo nie będę zakładał nowego.
Czy w tym j95 z 1999r można założyć przedni zderzak skrzynkowy ARB, bo wiem że nie ma na nie homologacji (prócz USA, Australia), ale czytałem coś że jeśli auto zostało zarejestrowane przed 2007 to można... już sam jestem głupi z tego :mrgreen:
PZDR

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: 95 czy 105 ??

Post autor: Norick »

można...wal śmiało :D

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: 95 czy 105 ??

Post autor: Cooder »

henryczek pisze:Mam jeszcze pytanie, dolączego do tego wątku, bo nie będę zakładał nowego.
Czy w tym j95 z 1999r można założyć przedni zderzak skrzynkowy ARB, bo wiem że nie ma na nie homologacji (prócz USA, Australia), ale czytałem coś że jeśli auto zostało zarejestrowane przed 2007 to można...
Dla ścisłości: można w zarejestrowanych na terenie Polski przed 2007 r. Znaczy auto może sobie być z 1999, ale jak sprowadzone po 2007, to już pech...

henryczek
Posty: 22
Rejestracja: 02 lut 2013, 16:43
Auto: Na razie brak :(
Kontakt:

Re: 95 czy 105 ??

Post autor: henryczek »

Ok dzięki, mam jeszcze jedno pytanie :mrgreen:
Które według was zawieszenie jest lepsze do terenu piórowe czy sprężynowe(śrubowe) :?:

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2513
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: 95 czy 105 ??

Post autor: kpeugeot »

resor jest wytrzymalszy i mniej awaryjny

sprężyna bardziej komfortowa i dużo lepiej auto się prowadzi

ODPOWIEDZ