Toyota HZJ76

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

pasiasty
Posty: 10
Rejestracja: 14 maja 2011, 16:30
Auto: patrol Y61
Kontakt:

Re: Toyota HZJ76

Post autor: pasiasty »

Witam,
Zadzwoniłem do carsdubaj i faktycznie kolega Kwieczor ma rację. Kupuje się od nich juz zarejstrowany czyli jako używany.
Porozmawiałem też z panem o zabezpieczeniu antykorozyjnym i powiedział mi, że samochody te są zabezpieczone podwójnie z uwagi na dużą wilgotność i że trochę już autek od nich zimowało u nas i nie zauważono jakiegoś szczególnego objawiania się rdzy. Czy może to ktoś z kolegów potwierdzić, bo może w moim przypadku zamiast szukać uzywanego to bym nabył od nich.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Toyota HZJ76

Post autor: kylon »

Za zaprzeczę iż większość pojazdów trafia dziwnym trafem do mnie i je fizycznie oglądam :wink:

pasiasty
Posty: 10
Rejestracja: 14 maja 2011, 16:30
Auto: patrol Y61
Kontakt:

Re: Toyota HZJ76

Post autor: pasiasty »

Witam,
Teraz miałem trochę czasu i sprawdziłem wilgotności względne średnie w Dubai i Polska. Nie dawało mi to spokoju co pan z carsdubai powiedział o tej dużej wilgotności powietrza w Dubaiu. Jak ja tam bylem (styczen, luty) to sobie nie przypominałem tej wilgotności, ale cóż pan tak powiedział a ja już nie byłem pewny. Ale po sprawdzeniu to okazuje się ze pan to się trochu z prawdą rozminąl, bo wilgotnośc średnia (względna) dla Dubaj to około 50%, a dla Polski to około 80%. W zimie to jeszcze większa w Polsce. Tak więc obserwacje kolegi Kylona jak najzupełniej zgadzają się ze zjawiskami przyrodniczymi :).

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Toyota HZJ76

Post autor: MariuszS »

No, to mi się podoba - wierzyć, ale kontrolować! ;-)))

Sprawa wilgotności w Emiratach jest trochę bardziej skomplikowana - zależy, gdzie był zlokalizowany punkt pomiarowy...
W pasie kilku - klikunastu km od morza (Zatoki Perskiej) jest wilgotno jak skurczybyk, ale już dwadzieścia km w głąb lądu robi sie sucho jak pieprz....

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Toyota HZJ76

Post autor: kylon »

Jutro się zabieram za dokładne oględziny więc zdam raport.

Zyzol
Posty: 347
Rejestracja: 20 gru 2007, 19:36
Auto: KDJ 95
J15
Kontakt:

Re: Toyota HZJ76

Post autor: Zyzol »

wilgoć jak wilgoć ale soli mniej sypią :lol:

Gonzo223
Klubowicz
Posty: 34
Rejestracja: 26 maja 2010, 08:19
Auto: Toyota KZJ70 & HZJ76
Kontakt:

Re: Toyota HZJ76

Post autor: Gonzo223 »

Zamontowałem system ERPS.Mam nadzieje ,że rdza będzie się trzymała daleko od mojej Toyoty :D
Załączniki
System ERPS
System ERPS

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Toyota HZJ76

Post autor: Emek »

Gonzo223 pisze:Zamontowałem system ERPS.Mam nadzieje ,że rdza będzie się trzymała daleko od mojej Toyoty :D
Hej,
Słyszałem o tym systemie. Czy możesz coś przybliżyć?Gdzie to zamontować?Jakie koszty? itp.
THX

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Toyota HZJ76

Post autor: Emek »

Gonzo223 pisze:2,5 miesiąca czekania i jest :D śliczna ,wymarzona lalunia na moim podwórku .Rocznik 2011.Wrażenia po pierwszej jeździe pozytywne; nawet po przekroczeniu setki jest cicho w aucie (tego się bałem),bardzo dobry skręt .
Długo się zastanawiałem ,czy szukać używanego auta czy kupić nowe -teraz wiem że to dobrze wydana kasa . Jedyna rzecz ,która spędza mi sen z powiek to konserwacja :!: Gdzie ją zaprowadzić żeby była dobrze zrobiona.
Hej,
Czy twoja wersja posiada blokadę dyfrów?

Gonzo223
Klubowicz
Posty: 34
Rejestracja: 26 maja 2010, 08:19
Auto: Toyota KZJ70 & HZJ76
Kontakt:

Re: Toyota HZJ76

Post autor: Gonzo223 »

Hej,
montażu systemu ESP dokonałem w warsztacie wyprawa4x4 .Niestety moja wersja nie ma blokad :cry:

Gonzo223
Klubowicz
Posty: 34
Rejestracja: 26 maja 2010, 08:19
Auto: Toyota KZJ70 & HZJ76
Kontakt:

Re: Toyota HZJ76

Post autor: Gonzo223 »

Pomyliłem się ERPS :oops:

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Toyota HZJ76

Post autor: Emek »

Gonzo223 pisze:Hej,
montażu systemu ESP dokonałem w warsztacie wyprawa4x4 .Niestety moja wersja nie ma blokad :cry:
Ja mam wesję z blokadami i wyciągarką w standardzie. Mam pytanie gdyż już trochę dłużej posiadasz hzj. Jakie opony stosujesz zimą (u mnie w standardzie grandrtreki dunlopa ale nie wiem czy dadzą radę w zimie - mieszkam na zadupiu i jak zasypie to mam wątpliwości czy dadzą radę) i jak ogólnie radzi sobie auto w warunkach mrozu. Chodzi mi o szybkość nagrzewania wnętrza. U mnie przy +5 stopniach ciepło już ładnie daje po 3 minutach od odpalenia ale jak będzie przy -20? Wymieniałeś olej przed zimą bo tak naprawdę nie wiem jak olej został zalany do warunków dubaju. Planuję wymianę przed zimą na 5w30. Może coś podpowiesz jak to u ciebie wygląda.

Gonzo223
Klubowicz
Posty: 34
Rejestracja: 26 maja 2010, 08:19
Auto: Toyota KZJ70 & HZJ76
Kontakt:

Re: Toyota HZJ76

Post autor: Gonzo223 »

Hej,
tamtą zimę jeździłem na Pirelli Scorpion 235/70 R16 (ale strasznie głupio wygląda :oops: ). Zamierzam kupić General Grabber 285/75 R16 ale czekam kiedy spadnie śnieg u Remika i wyda swoją opinię o tych oponach.W zimie miałem problemy ze złapaniem temperatury silnika.Zamówiłem do Toyoty termostat wersje Europejską.Ma to naprawić problem.Ja zalałem silnik nie dawno olejem 5w50.Przy temperaturze -25 bardzo szybko się nagrzewała i nie miała problemów z odpaleniem.Nawet po zasłonięciu całej chłodnicy tekturą też nie łapała żądanej temperatury silnika.Prawdopodobnie założę termostat jutro i dam ci znać jak się sprawuje.Arabski termostat nadaję się w bardzo ciepłe klimaty.Przy plus 40 stopniach i załączonej klimie , wysokiej prędkości temperatura w ogóle nie szła w górę :D .

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

Re: Toyota HZJ76

Post autor: nixon »

Czyli jednak prawda z tym niedogrzewaniem zimą samochodów z dubaju. Ciekaw jestem czy zmiana termostatu pomoże, bo słyszałem że niekoniecznie ta zmiana coś poprawi.

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Toyota HZJ76

Post autor: Emek »

Gonzo223 pisze:Hej,
tamtą zimę jeździłem na Pirelli Scorpion 235/70 R16 (ale strasznie głupio wygląda :oops: ). Zamierzam kupić General Grabber 285/75 R16 ale czekam kiedy spadnie śnieg u Remika i wyda swoją opinię o tych oponach.W zimie miałem problemy ze złapaniem temperatury silnika.Zamówiłem do Toyoty termostat wersje Europejską.Ma to naprawić problem.Ja zalałem silnik nie dawno olejem 5w50.Przy temperaturze -25 bardzo szybko się nagrzewała i nie miała problemów z odpaleniem.Nawet po zasłonięciu całej chłodnicy tekturą też nie łapała żądanej temperatury silnika.Prawdopodobnie założę termostat jutro i dam ci znać jak się sprawuje.Arabski termostat nadaję się w bardzo ciepłe klimaty.Przy plus 40 stopniach i załączonej klimie , wysokiej prędkości temperatura w ogóle nie szła w górę :D .
Co to znaczy że miałeś problem ze złapaniem temperatury silnika? Nie chciał się nagrzewać? U mnie nagrzewa się zaskakująco szybko ale wcześniej miałem Defendera który wcale się nie nagrzewał więc może jestem skrzywiony. Tak jak wspomniałem dziś przy -3 po 3 minutach wiało przyjemne ciepełko (dmuchawa na pierwszym biegu). Z tego co widzę to u ciebie są standardowe opony na stalówkach ja mam alu 265/70/16 na Gradtrekach ale obawiam się że w zimie będzie dupa bo dość mocno się ślizgają mimo że mają oznaczenie M+S ale bez śnieżynki. Myślałem o BFG A/T KO ale nie wiem jeszcze. Zastanawiam się czy nie założyć dystansów 30 mm. Nie masz problemów ze stabilnością na zakrętach na asfalcie przy tak wąskich gumach? Jaki olej zalałeś i czy jeździłeś zimą na tym co był oryginalnie zalany? Miałem też wątpliwości co do płynu chłodzącego ale z dokumentacji Toyoty wynika że mam różowy Super Long Life Antifreeze/Coolant i powinien wytrzymać do -36 jak u ciebie wymieniałeś płyny przed zimą? Czekam na info w/s termostatu. Puszczę foto jak moja stoi na kołach. Sorki za nawał pytań ale muszę wiedzę uzupełnić.

ODPOWIEDZ