Wyprawowa HZJ 78 - Passion4Travel

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Wyprawowa HZJ 78 - Passion4Travel

Post autor: czobi »

..ale
Endurance 70% tego forum jest o tym
jak wzmocnic zelazo jako takie- niezajebliwy zawias, podwojne baki, systemy akumulatorow, hewidjutne klamoty
jak zrobic z zelaza chalupe na miesiace- milion schowkow, uchwyty,kompresory, spanie, prysznice a nawet ostatnio modne euro kible dla bialsow i tostery.ile szmalu jest i czego sobie panan winszuje wsadzic mozna

tylko zeby te pomniki jeszce gdzies jezdzily daleko , to jest najwieksze wyzwanie :wink:

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Wyprawowa HZJ 78 - Passion4Travel

Post autor: endurance »

...przecież
Czobi 100% tego forum przeczytałem :) , niektóre fragmenty po zylion razy i obrazki oglądam wszystkie do wypalenia pikseli szczególnie te które prezentują sposoby spania na wyjazdach. Pytam bo jak wiesz lub nie mój jarzynowóz jest druciarstwem i może coś bym jeszcze dołożył TYLKO naprawdę coś praktycznego i dlatego moja prośba o opis tych szczególnych rozwiązań, a osoby które się zachwycają widziałem na Bad Kissingen i to nie raz więc musi być coś w nim niesamowitego.
Z ostatnim zdaniem zgadzam się w pełni bo lepiej pojechać niż zrezygnować z wyjazdu i robić samochód marzeń, oczywiście marzeniem jest zrobić i jechać :) ale ja jeszcze młody jestem więc zdążę na pewno :) :) :)

drutujący uparcie :)
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Wyprawowa HZJ 78 - Passion4Travel

Post autor: kylon »

Ale jest druciarstwo estetyczne i praktyczne, które w pełni popieram się cieszę razem z drutującym i jest druciarstwo za, które druciarze powinni się wstydzić. Spójrz np na prace Gałki. Nie drogie a bardzo fajne i praktyczne. Nie ilość wydanej kasy jest wyznacznikiem a kultura techniczna.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Wyprawowa HZJ 78 - Passion4Travel

Post autor: czobi »

Endu temat rzeka lepiej go nie ciagnac bez wodki, a stanowiska sa zawsze dwa w opozycji :wink:
jestem za rozpoznaniem przez walke, poprostu. nie odwrotnie.
tzreba miec swiadomosc przede wszytskim, bo ona nam zaprocentuje i znac granice obciachu przy okazji
swiadomosc - do tego zeby poznawac kazda dyscypilne pokornie od totalnych podstaw i w praktyce, potem dobudowywac
granice obciachu - zeby ci ktorzy tym sie zajmuja dluzej i glebiej nie patrzyli na nasz jak mega zalosnych pedryli

z takich pociesznych mikro szczegolow
wiekszosc z tych praktykujacych podroze ma np. jakies miejsce, sznurek , siatke do suszenia majtow i skarpetek.
z kolei, u tych z autem wszytskomajacym do okrazania globu osimset razy, nie ma czegos takiego gdyz zaden
arba,mangels, tjm, nato i koklusz jeszce nei zrobily takiego setu w wodoszczelnym woreczku za 150euro
dla jedynych prawdziwych . wot taka historyjka. 8)

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Wyprawowa HZJ 78 - Passion4Travel

Post autor: hashid »

jak tak komentujemy dla sportu to ja powiem, że fajne auto,
Pożyteczne patenty jak dla mnie:
-rogi na linę na zderzaku (choć rozstawiłbym szerzej bo stalówka sztywna
-mocowania trapów – stabilne i nie hałasujące, łatwo zdjąć ale i ukraść
-żaluzja przed chłodnicę – ciekaw jestem jak jest montowana
-patent na schowek w drzwiach lewych z tyłu – skorzystam
-zarąbiste fotele obracane – od jakiego auta?
-schowek pod nogami pasażera
-sakwy przy dachu wewnątrz
-prosto i estetycznie pomontowane zylion włączników i gniazdek
-nie wiem czy dobrze widzę na tych zdjęciach ale ciekawe korytko w okolicach drążka zmiany biegów na duperele i śmietnik
-przelotki i linki w środku
-płaszcz wodny pod maską – jeśli dobrze zinterpretowałem zamysł artysty
-slaksoooon wymiata!!!
A tak to od czapki wydaje się ten reflektor na masce – chyba lepsze byłoby miejsce gdzie nie będzie ruchomy po otworzeniu maski ale pewnie był ku temu powód. Nie wiem dlaczego osłona reduktora na której jest zbiornik powietrza jest montowana do ramy na długich odsadzeniach – to raczej osłabia jej wytrzymałość ale może tak trzeba było aby zbiornik wsadzić bez wyginania blachy albo mycie łatwiejsze. No i progów bym nie spawał tylko przykręcał jak pisaliście.
Ale autko superowe - pozadrościć.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Wyprawowa HZJ 78 - Passion4Travel

Post autor: kylon »

Fotele od Sharana albo Renault Espace

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Wyprawowa HZJ 78 - Passion4Travel

Post autor: hashid »

kylon pisze:Fotele od Sharana albo Renault Espace
:wink:
a pasowały tak ze strzału? kierowca i pasażer obrotowe czy tylko pasażer? wygodniejsze niż w naszych 70-kach?
ciekawe czy dałoby się spać w krótkiej J7 po odwróceniu foteli i złożeniu kanapy...hmmm

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Wyprawowa HZJ 78 - Passion4Travel

Post autor: czobi »

jak sie ma 158cm wzrostu to pewnie tak.


a propos klaksonow
bardzo fajnym patentem w praktyce jest maly megafon/klakson (oficialnie w polsce zakaz uzytkowania)
http://sklep.auto-bajer.pl/p/pl/r120c/m ... akson.html" onclick="window.open(this.href);return false;
plusy - glosne jak cholera! niespodziewany ryk kierowcy obezwladnia wszystkich totalnie skutecznosc piorunujaca.
dobre do zarzadzania grupa a tym bardziej jak stado kóz czy szuszfola w maroku trzeba zachecic do pospierd...nia :mrgreen:

kolejny patencik, mala lampka pod kolumna kierownicza, oswietla pedaly pod ktore czesto gesto cos wpada po nocy.

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Wyprawowa HZJ 78 - Passion4Travel

Post autor: hashid »

wpada pod pedały... no coś Ty? :mrgreen: jak masz zylion schowków, skrytek, korytek i przykrywek to nie ma opcji...
chyba, że puste puszki po piwie albo butelki
lampa fajna ale lepiej mieć czołówę na łbie niż kolejny pstryczek do oświetlenie strefy skarpety
muszę wymierzyć dziś żonę czy się zmieści - jak nie to chyba muszę auto zmienić, Dżizas :shock:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Wyprawowa HZJ 78 - Passion4Travel

Post autor: czobi »

jestes w mylnym bledzie, sie przydaje.
oswietlenia i schowkow nigdy za malo, kazdemu co lubi

ODPOWIEDZ