Robol na emeryturze.

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Robol na emeryturze.

Post autor: konus »

Mega fajna odmiana, fajnie że Ci się chciało go odbudowywać.

Jakiś taki beduiński jest :mrgreen:

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Robol na emeryturze.

Post autor: lucjan »

konus pisze:[...] fajnie że Ci się chciało go odbudowywać.[...]
fajnie, że Ci się chciało to odpisać i sfotografować
a motocykle (cuda zresztą) też sam "robiłeś"?

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1831
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Robol na emeryturze.

Post autor: irko »

Z tyłu można też tak zrobić (napis)

Obrazek

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Robol na emeryturze.

Post autor: Gałka »

Brawo; bardzo ładna robota! Kylon, rośnie konkurencja !

misiek
Posty: 17
Rejestracja: 27 wrz 2010, 19:25
Auto: TARHIL
Kontakt:

Re: Robol na emeryturze.

Post autor: misiek »

Cześć,
kpeugeot pisze: ciekawe jak mechanicznie czy też tak pięknie jak blacharsko?
Mechanicznie na szczęście nie jest źle - teoretycznie 224000 km przebiegu (taa, na pewno :wink: ). Dyfer jest cichy, sprzęgło i skrzynia działają lekko i bez hałasów. Silnik też jest w porządku ale trochę mnie wnerwia popijaniem oleju. Zaraz po zakupie wymieniłem kompletny rozrząd i przy okazji uszczelniacze zaworów. Po tej operacji zużycie oleju spadło (o połowę) ale jednak jest. Kolejną rzeczą, która się ostatnio nasiliła jest silne czarne dymienie i wzrost zużycia paliwa - jak nic "lejące" wtryskiwacze. Nie jest to problem, wykręcę i dam do regeneracji.
Na regenerację (kompleksową) czeka też przednie zawieszenie, ale dopiero na wiosnę. Mam zamiar wszystko udokumentować fotograficznie, więc na pewno się pochwalę.
lucjan pisze:a motocykle (cuda zresztą) też sam "robiłeś"?
Owszem sam, ale nie są to żadne cuda tylko zwykłe "farbowane wieprze" :wink:. Cuda są dopiero w planach (jeszcze tylko kilka części)
irko pisze:Z tyłu można też tak zrobić (napis)
Można, ale usunięcie znaczka z klapy było całkowicie świadomym wyborem. Od zawsze usuwałem wszystkie emblematy z pojazdów. Chciałem zmodyfikować też atrapę aby nie było przetłoczenia pod przedni znaczek ale wtedy już bym się nie opędził od pytań o markę na stacjach benzynowych (praktycznie przy każdym tankowaniu jest krótka pogawędka o aucie).
Gałka pisze:Kylon, rośnie konkurencja !
Cieszę się, że podoba się Wam moja robota, ale w żaden sposób nie można porównywać jej z renowacją Toyoty kolegi Kylona. Myślę, ze jego sprzęt po zrobieniu będzie typową tzw. "niemiecką jedynką" a mój jest tylko zadbany. Zabytkowa motoryzacja jest mi szczególnie bliska i doskonale rozumiem np. poszukiwanie odpowiedniego rodzaju śrub dla danego rocznika. Bardzo podoba mi się takie bezkompromisowe podejście do tematu i wiem też, jak łatwo jest przekroczyć wartość zabytkowego pojazdu kosztami remontu :roll: . Kylon - wielki szacun dla Twojej roboty.


Tarpan wozi nie tylko zabytkowe motocykle. Ostatnio zrobiliśmy z braciakiem ponad 700 kilosów po XJRkę.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ