HZJ stopy

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: HZJ stopy

Post autor: Addams »

no i obejżałem HZJtę po reaktywacji- super efekt, :D
A Ljta zostaje?

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: HZJ stopy

Post autor: Addams »

a moja FJta przeniosła się do garażu, kosztem zielonego cherokee który wrasta w ziemię za Twoim blokiem.. :?
No kolory to mamy lansersko bulwarowe.. :D
Ale użytek zgodny z przeznaczeniem- niedługo wrzucę zdjęcia swojej, z klatką

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: HZJ stopy

Post autor: stopa »

cd.

Potrzebowalem czegos co ma spory ekran, zalety laptopa a jednoczesnie pancernego. Urzadzonko potzrebne nie tylko do nawigacji ale do celow zawodowych. Wczesniej jezdzilem z malym IBMem X30 - bardzo praktyczny i zadziwiajaco wytrzymaly ale zupelnie nieporeczny w montazu - lezal na dorobionej polce na miejscu altimetera itd.

Zakupilem tableta hammerhead XRT. Sprzet w magnezowej obudowie, z windowsem xp tablet, pancerna szyba - technicznie ma wszystko czego potrzebuje. Jedyna wada to ze nie chodzi spod palca tylko pod piórkiem... ktore jest troche niewygodne i lubi sie gubic :? No ale nie mozna miec wszystkiego. Ekran 10" zasilanie w zakresie od 12-24V wiec idealne pod kazda zapalniczke samochodowa, ekran kontrastowy i czytelny nawet w najwieksze slonce (z czujnikiem swiatla zewnetrznego wiec sam dopasowuje kontrast)

Montaż nie sprawil wielkich problemow bo rozebralem do najmniejszej srobki cala deske. Zostaly praktycznie tylko wiazki przewodow. Po zdjeciu blaszanej czesci deski przynitowalem na stale kawalek blachy perforowanej w miejscu nawiewu pasazera. 4 wkrety plastikowej obudowy dodatkowo usztywnily mocowanie
Obrazek

Rozebranie obudowy hammerheada z kolei to byla zagwozdka - nie ma zadnej widocznej srubki, wkreta, zatrzasku itp. Wpuszczone sa 2 dlugie prety o srednicy 2mm przez cala dlugosc obudowy - dobranie sie do nich to kombinacje alpejskie

Urzadzonko jest dosc ciezkie wiec i ramie mocujace musi duzo wytrzymac - duzy RAM mounts daje rade
Obrazek

Ostatecznie wyglada tak
Obrazek
Obrazek
- estetycznie i wygodnie, nie demoluje wnetrza, latwe do demontarzu, latwe do ustawienia kąta.. dla pasazera tez. Ogolnie jestem bardzo zadowolony z efektu:)

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: HZJ stopy

Post autor: stopa »

Obrazek

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: HZJ stopy

Post autor: stopa »

Addams pisze:a moja FJta przeniosła się do garażu, kosztem zielonego cherokee który wrasta w ziemię za Twoim blokiem.. :?
No kolory to mamy lansersko bulwarowe.. :D
Ale użytek zgodny z przeznaczeniem- niedługo wrzucę zdjęcia swojej, z klatką

No to dobrze znam i FJote i cheeroka. Dobrze kombinowalem bo sie domyslilem ze to pewnie ten sam wlasciciel obu autek!:)
Co do LJoty jeszcze decyzja nie zapadla - sporo z nia przezylem i sentyment nie pozwala mi sie jej tak zwyczajnie pozbyc :lol: Co do koloru to jesli uzyles oryginalu - 3H7 - to beda identyczne!

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: HZJ stopy

Post autor: stopa »

Zakonczylem sprawy elektryczne ale mam mala zagwozdke... moze wiecie o co chodzi :?

Przy wylaczonej stacyjce wylaczalo mi sie radio (wpiete w oryginalne gniazdo), zegarek i piszczal sygnalizator wlaczonych swiatel - i tak mialo byc!!! Poskladalem cala deske do kupy, nic juz nie majdrowalem przy elektryce, praktycznie wpialem tylko licznik i sie okazuje ze po wyjeciu kluczyka ze stacyjki zegarek swieci, radio gra a sygnalizator nie dziala... tak jakby stacyjka byla w pozycji accu :x
macie pomysl??? - moze jest jakis patent toyoty zeby uzytkownik sobie ustawil to pod swoje potrzeby???

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: HZJ stopy

Post autor: stopa »

Ci co byli na TLC Camp to juz widzieli...

Obrazek
Autko dostalo nowe zawieszenie Trail Master w wersji comfort. Na poczatku bylem nieco przerazony bo stanelo ok 10 cm wyzej niz wczesniej ale wszystko sie ulozylo (ok 7-8cm). Teraz jestem nim zachwycony - pracuje dokladnie wtedy kiedy trzeba i jak na resor jest rzeczywiscie komfortowe. Na asfalcie jest dosc sztywne, w terenie nie buja, ma lepszy wykrzyz - dla mnie bomba!

w miedzyczasie zakonczylem tez sprawy wnetrza
Boczki z aluminiowego ryfla, ale zeby sie tak nie swiecilo poszlo w szary proszek
Obrazek

na tyl moja ulubiona laweczka z 70, wykladzina z gumy "w kółka"
Obrazek

pierdoly typu przetwornica, lampa robocza, siekiera itp
Obrazek
Obrazek

po ktoryms trawersie w karpatach rumunskich postanowilem ze nigdy wiecej nie wloze nic na 70tke na dach wiec i teraz nie planuje budowac bagaznika. Jakas alternatywa jednak sie moze przydac wiec znalazlem reling... nie powiem od jakiego auta bo nie chce sie narazac na "buuuuuuuuu" ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: HZJ stopy

Post autor: Cobra »

Stopa piękny samochodzik widać że ładnie doinwestowany...

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: HZJ stopy

Post autor: fobos »

Tylko ten ryfel zamiast tapicerki :? . Ale o gustach się nie dyskutuje :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: HZJ stopy

Post autor: Cobra »

oj, tam Fobos... ten ryfel jest przynajmniej łatwiej doczyścić...

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: HZJ stopy

Post autor: stopa »

fobos pisze:Tylko ten ryfel zamiast tapicerki :? . Ale o gustach się nie dyskutuje :mrgreen:
Tapicerka byla w oplakanym stanie - z tylu nawet oklejona jakas czarna wykladziną - masakra. Szukalem jakis czas w uzywkach ale ciezko bylo znalezc cos logicznego. Tak wiec do tematu podszedlem praktycznie - a dla estetyki kolor dobrany do kokpitu :D ... a swoja droga docenilbys Fobos ryfla, zwlaszcza w swoim obrzynie! 8)

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: HZJ stopy

Post autor: fobos »

U siebie wymieniałem całą tylną tapicerkę. Zrobiłem ją z cienkiej sklejki, na którą nakleiłem cienką wykładzinę. Obrzyn obrzynem, ale musi być estetycznie :wink: :mrgreen: .

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: HZJ stopy

Post autor: Patry »

Mijaliśmy się dzisiaj w centrum koło 14:30 ? :wink:

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: HZJ stopy

Post autor: stopa »

Patry pisze:Mijaliśmy się dzisiaj w centrum koło 14:30 ? :wink:
mijalismy... na TLC Camp tez sie pare razy mijalismy :D

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: HZJ stopy

Post autor: Addams »

aleś sobie murzyńskich błyskotek ponawieszał na przedzie :wink:

ODPOWIEDZ