Idealna wyprawówka

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

aaawaldi
Posty: 158
Rejestracja: 06 cze 2009, 20:49
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Idealna wyprawówka

Post autor: aaawaldi »

Każda z obecnych tu osób, budowała swój samochód na miarę swoich potrzeb, ale także i możliwości. Zastanawia mnie, jak wyglądałaby Wasza idealna, wymarzona wyprawówka przy założeniu, że nie macie ograniczeń finansowych ( np. duża wygrana w Lotto ).
Byłby to jakiś nowy model, czy może HDJ 80 w perfekcyjnym stanie, doprowadzona do stanu fabrycznego, na oryginalnych częściach ? Jakie przeróbki ?
Fajnie czasami pobujać w obłokach ... Spodziewam się, że pojawią się różne opinie, ale może wyklaruje się tu obraz auta zbliżonego do ideału. Zapraszam do zabawy.

rafal
Posty: 15
Rejestracja: 07 lut 2010, 11:56
Auto: LC 125
Kontakt:

Re: Idealna wyprawówka

Post autor: rafal »

Moim marzeniem była by HZJ-ka po 2000r na sprężynach z przodu z silnikiem wolnossącym 4,2.. :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Idealna wyprawówka

Post autor: Kwiatec »

a moim nowa długa 7 z tym samym silnikiem i blokadami :P

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Idealna wyprawówka

Post autor: czobi »

bushataxi 78 z wnetrzem discovery I
lodowka pelna schlodzonego ruskiego standardu i automat z camelami w miekkim , w ilosci nieograniczonej...
koniecznie nieoficjalnie sponsorowane przez gmine zydowska z nju jork city majaca pakiet wiekszosciowy w arabskich polach naftowych, blisko powiazana z alkaida i ruska mafia...

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Idealna wyprawówka

Post autor: MariuszS »

Kwiatec pisze:a moim nowa długa 7 z tym samym silnikiem i blokadami :P
Dokładnie tak :D
A najgorsze jest to, że miałem okazję jeździć przez parę dni testowym egzemplarzem HZJ-76. :mrgreen:
Ale w takiej konfiguracji, to ze dwie stówy trzeba wyłożyć.

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: Idealna wyprawówka

Post autor: Cooder »

W lotto wprawdzie nie wygrałem i budżet mam ograniczony, ale gdyby mi się coś takiego przytrafiło, to... pozostałbym przy swoim obecnym aucie (HJ-61), rzuciłbym robotę i pojechał na rok w świat 8)

Idealna wyprawówka to nie wszystkomające cudo, jeżdżący katalog sprzętu wyprawowego i outdoorowego, ale sprawny mechanicznie samochód, który pozwoli możliwie bezstresowo poruszać się po świecie. Wielu z nas takie już ma (choć wielu może nie zdaje sobie z tego sprawy). To czego nam brakuje, to nie szpej, tylko czas, albo determinacja, żeby ruszyć cztery litery... :wink:

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Idealna wyprawówka

Post autor: Kames »

Cooder pisze:W lotto wprawdzie nie wygrałem i budżet mam ograniczony, ale gdyby mi się coś takiego przytrafiło, to... pozostałbym przy swoim obecnym aucie (HJ-61), rzuciłbym robotę i pojechał na rok w świat 8)

Idealna wyprawówka to nie wszystkomające cudo, jeżdżący katalog sprzętu wyprawowego i outdoorowego, ale sprawny mechanicznie samochód, który pozwoli możliwie bezstresowo poruszać się po świecie. Wielu z nas takie już ma (choć wielu może nie zdaje sobie z tego sprawy). To czego nam brakuje, to nie szpej, tylko czas, albo determinacja, żeby ruszyć cztery litery... :wink:
nie liżąc dupy -to chyba najrozsądniejsze słowa w temacie sprzetu jakie słyszałem :!: :!:

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: Idealna wyprawówka

Post autor: estewes »

Ja tak jak Cooder zostałbym przy HJ6.
może doinwestował ją troszeczkę bardziej :mrgreen: gdybym trafił 6 w lotto ale i tak z czasem to się stanie i bez wygranej :mrgreen:
W środku jest tyle miejsca że można się zgubić ale wstawił bym podnoszony dach z miejscem sypialnym na górze.
No i w świat !!!

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Idealna wyprawówka

Post autor: Cobra »

A ja bym kupił 105 tke:) postawił na mostach od Volvo Laplandera :) Zawieszenie dobinson, zderzak własnej produkcji przedni i tylni. Komplet osłon Asfir, dwie blokady mostów ARB, koła 35 cali Simex :) i można jeździć i jeździć :)

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: Idealna wyprawówka

Post autor: Cooder »

Cobra pisze:koła 35 cali Simex :) i można jeździć i jeździć :)
a do czego ci 35-calowe simexy w wyprawówce? :shock:

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: Idealna wyprawówka

Post autor: Boryś »

no i biorąc pod uwagę że prędkość na mostach Laplandera to około 80-90 to faktycznie byś jeździł i jeździł albo nawet jechał i jechał :lol:

czaya
Klubowicz
Posty: 563
Rejestracja: 09 wrz 2008, 08:11
Auto: www.ready2go.pl
Kontakt:

Re: Idealna wyprawówka

Post autor: czaya »

Cobra pisze:A ja bym kupił 105 tke:) postawił na mostach od Volvo Laplandera :) Zawieszenie dobinson, zderzak własnej produkcji przedni i tylni. Komplet osłon Asfir, dwie blokady mostów ARB, koła 35 cali Simex :) i można jeździć i jeździć :)
monitor mi się opluł ... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Gruzin
Komisja Rewizyjna
Posty: 305
Rejestracja: 10 kwie 2008, 22:42
Auto: LJ70 2LT
Kontakt:

Re: Idealna wyprawówka

Post autor: Gruzin »

A ja jeszcze rok temu chorowałem tak jak Obywatel Kwiatkoś na nowego HZJ76 8)
Ale po roku troszku mi sie perspektywa zmieniła... :wink:
I teraz przeca bardzo mi sie podobuje Konusowy HZJ80 - to mój typ na wyprawową przyszłość... :wink:
Ale ze względu na czas, który nikogo nie omija w tym 80-tek, i co ważniejsze na potencjalną datę mojej potencjalnej wygranej w lotto - pewnie bedzie to HZJ100 a może i 10 letnie, dziś nowe, V8... :mrgreen:
Któż to wie!? Ale będzie - postanowione... 8)

PS. A Lidka zaopiekuje się staruszkiem LJotem... :wink:

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Idealna wyprawówka

Post autor: Cobra »

Mogą być i MT :) ale to było by coś :)

Awatar użytkownika
Louis
Posty: 56
Rejestracja: 06 sty 2009, 20:35
Kontakt:

Re: Idealna wyprawówka

Post autor: Louis »

Mitsu Fuso Camper :mrgreen:

Obrazek

ODPOWIEDZ