HJ 61 by nixon

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: HJ 61 by nixon

Post autor: Kames »

bede w srode to zajme miejsce :wink:

Zyzol
Posty: 347
Rejestracja: 20 gru 2007, 19:36
Auto: KDJ 95
J15
Kontakt:

Re: HJ 61 by nixon

Post autor: Zyzol »

ale bądą Wam zazdrościć :lol:

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: HJ 61 by nixon

Post autor: estewes »

No to ustalone,ja z Kamesem będziemy w środę to zajmiemy miejsca dla J6 :D

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: HJ 61 by nixon

Post autor: Zbyszek »

Tadeuszu, wracając do tematu czy mógłbyś wyjaśnić ( jeśli znajdziesz chwilkę czasu) dlaczego mając wyposażone auto które dla wielu z nas jest obiektem marzeń, po jednej dłuższej wyprawie decydujesz się na zakup i budowę nowego rozwiązania wyprawowego?

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

Re: HJ 61 by nixon

Post autor: nixon »

Zbyszek pisze:Tadeuszu, wracając do tematu czy mógłbyś wyjaśnić ( jeśli znajdziesz chwilkę czasu) dlaczego mając wyposażone auto które dla wielu z nas jest obiektem marzeń, po jednej dłuższej wyprawie decydujesz się na zakup i budowę nowego rozwiązania wyprawowego?
...Najkrócej mówiąc....bo się starzeję...bo robię się wygodny i leniwy...bo podróżować chce ze mną żona i córka....a jako ostatnie...bo lubię być ciągle "w drodze, i tworzyć, tworzyć... :) . Mając doświadczenia w podróżowaniu 4x4 (co prawda małe), ale jakie one by nie były to moje spostrzeżenia są następujące. Wybierając się gdzieś na kilka dni a przy okazji posmakować odrobinę "fanu" z jazdy z napędem 4WD idealnym rozwiązaniem jest właśnie taka HJ. SIermiężna, przez to nie zajebliwa pozwalająca posmakować przygody. Lecz gdy jadę do Afryki weźmy dla przykładu ( planach jest także Ameryka Poł.) to podróżowanie i same zorganizowanie się do wyjazdu zaczyna być odrobinę uciążliwe. Same dojazdówki gdzie trzeba poprostu gonić mając za spanie namiot w bagażniku bywa kłopotliwe. Bo najpierw do późna jedziesz by jak najwięcej "łyknąć" km, a nasępnie szukasz "chaszczy" by przygotować sobie spanie. A tak mając rozwiązanie o jakim myślę zatrzymujesz się dosłownie na dowolnym parkingu, przechodzisz do części "mieszkalnej" i w ciszy i spokoju odpoczywasz. Wiem że, ociera się to o carawaning, i niektórzy uznają to za niekoszerny pomysł na poznawanie świata więc przyjdzie mi z tym żyć :mrgreen: .

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: HJ 61 by nixon

Post autor: Kames »

No cuż wiek robi swoje :cry: , moje spojzenie na swiat tez uległo zmianie ,dawniej czyli jakies 20 lat wstecz -nie mając co robic z kolegami pojechalismy w Sobote z ławeczki pod blokowiskiem - do Gdanska a na piwo :wink: majac w kieszeni paczke fajek i troszke kasiory na bilet i nieustajacą chęc przygody . Skonczyło sie trzema piwkami na promenadzie opalaniem przez 3 godzinki i powrotem do domu , a w domu rodzice i policja , dla nas było to tylko pare godzin , a tak naprawde mineło 48h i małem wtedy 15 lat :mrgreen: cuz to były za czasy miałem miesiąc szlabanu

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: HJ 61 by nixon

Post autor: Zbyszek »

A tak mając rozwiązanie o jakim myślę zatrzymujesz się dosłownie na dowolnym parkingu, przechodzisz do części "mieszkalnej" i w ciszy i spokoju odpoczywasz.
Pamiętaj tylko, że wszystkie rozkładanki czy to ręczne czy mechaniczne utrudniają osiągnięcie tego jakże słusznego celu który chcesz osiągnąć.
Kamesie to nie tylko kwestia wieku a raczej charakteru, ponieważ są ludzie którzy już od dzieciństwa cenią sobie wygodę i realizację planów i są staruszkowie wieczni improwizatorzy cieszący się byle czym.

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

Re: HJ 61 by nixon

Post autor: nixon »

Z Maroka wróciłem z irytowany (awaria) dodatkową instalacją elektryczną wykonaną przez "profesjonalną" firmę car-audio. Okazało po dokładnym przejrzeniu całości, że to "druciarstwo" i trzeba coś z tym zrobić. Skończyło się na tym, że wszystko zostało wyrwane z korzeniami. Teraz na nowo, ale już w wykonaniu moich automatyków instalacja została wykonana wg prawideł branży. Cieszy oko, ale przede wszystkim liczę, że nie będę miał z nią problemów na kolejnym wyjeździe.
Kończę też zabudowę bagażnika. Wersja "beta" to powrót do szuflad. Ułatwia to bardzo pakowanie. Całość (wierzch ze sklejki 20 mm) wykonana z aluminium, prowadnice na łożyskach. Waga to niecałe 40 kg.
W wolnej chwili wkleję poglądowe fotki.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: HJ 61 by nixon

Post autor: seburaj »

nixon pisze:Z Maroka wróciłem z irytowany (awaria) dodatkową instalacją elektryczną wykonaną przez "profesjonalną" firmę car-audio
a co sie działo ??
skoro "car-audio" to wystarczyło zdaje sie radio wyłączyć :lol:

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: HJ 61 by nixon

Post autor: Patry »

jakby nie patrzeć Car Audio to nie tylko radio :lol:

chyba że mówimy o car audio w wersji radio i dwa głośniki

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

Re: HJ 61 by nixon

Post autor: nixon »

...Seba! Ty kawalarzu jeden! Daj spokój:). Firma podłączała wszystkie "przydaśki" i wyszło im to średnio:). Radio jak na Titanicu...grało do końca :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: HJ 61 by nixon

Post autor: Kames »

Mi tysz na Campie sie popaliło wsio nawet akumulator zmasakrowało ,wina - to polutowany przekaznik swiecy płomieniowej ,pojarał na postoju ,swiece, radio ,instalacje ,akumlator i troszke kabli wraz z ładowarką gps i wtyczkami zapalniczek -dym poszedł i koniec :cry: , dobrze ze stacjonowałem z Fixem obok samochodu bo pieron wie jak by sie to skonczyło

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

Re: HJ 61 by nixon

Post autor: nixon »

...wersja "beta" zabudowy wykonana, instalacja elektryczna również...jutro ruszam w ukraińskie karpaty :D
Załączniki
iphone3 005.jpg
iphone3 004.jpg
iphone3 003.jpg

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

Re: HJ 61 by nixon

Post autor: nixon »

kolejne...
Załączniki
iphone3 008.jpg
iphone3 009.jpg
iphone3 006.jpg

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: HJ 61 by nixon

Post autor: Addams »

Superanckie zamknięcia lotnicze szuflad :D

ODPOWIEDZ