Biała KDJ95 by Rolin

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: Biała KDJ95 by Rolin

Post autor: Rolin »

Zamontowałem czujnik temperatury spalin. Na początku chciałem to zrobić na aucie ale szybko dotarło do mnie, że godzina poświęcona na demontaż i ponowny montaż kolektora jest znacznie tańszy niż nowa turbosprężarka. Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

stasik
Posty: 274
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: Biała KDJ95 by Rolin

Post autor: stasik »

Auto ładne i solidnie zabezpieczone na długie lata :)

Tyle miodu, teraz beczka dziegciu. Nie rozumiem po co wkładać tyle wysiłku w pozbycie się głównej zalety J9 - stałego 4x4. W zeszłym roku miałem awarię przedniego dyfra i pojeździłem trochę z odpiętym wałem (i zablokowaną międzyosiówką). Póki było sucho to OK, ale na mokrym trzeba było się pilnować. A co byłoby na śniegu?
Zmiana osłony zbiornika paliwa? Oryginalna jest pancerna. Natomiast z wydechem problemów miałem zero, a bywałem w naprawdę ciężkim terenie i różne rzeczy uwaliłem, ale wydech pozostał nietknięty. Lepiej zrobić solidny przedni zderzak i progi pod hi-lifta. Tyle zrobiłem u siebie - przedni zderzak nie podołał którego razu, a progi były już oznakowane jakimiś pieńkami czy kamolami. Tylny zderzak jakoś nie chce się upierniczyć, chroni go belka pod hak ;)

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Re: Biała KDJ95 by Rolin

Post autor: Tomek92 »

Nim Rolin nie odpowie, wykorzystam okazję i się wtrącę ;) Jakie masz progi pod hi-lifta? Kupione czy robione? I jak mocowane?

stasik
Posty: 274
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: Biała KDJ95 by Rolin

Post autor: stasik »

Progi robił poznany w terenie znajomy, który zajmuje się konstrukcjami spawanymi. Rury, ceowniki, trochę blachy, przykręcone do ramy. Jedyny minus to malowanie proszkowe, złazi płatami. Raptor albo baranek byłby lepszy.

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: Biała KDJ95 by Rolin

Post autor: Rolin »

Mały update. Znalazłem w końcu chwilę żeby dokończyć półkę pod sufit i przegrodę bagażnika, na której mi głównie zależało. Jakoś lepiej się czuję mając za plecami jakąkolwiek osłonę przed atakiem gratów z bagażnika.Obrazek
Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Re: Biała KDJ95 by Rolin

Post autor: Tomek92 »

Bardzo ładna! Ja mam taką "uniwersalną", która jest średnia. Hałasuje i nie mam zaufania, że przy wypadku faktycznie wytrzyma. Rozważę zmianę na podobną do Twojej przy najbliższej okazji. Rozumiem, że sam ją zrobiłeś? Jaki koszt materiałów?

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: Biała KDJ95 by Rolin

Post autor: Rolin »

Tak, produkcja własna. Szczerze powiem, że nawet nie liczyłem poszczególnych kosztów ale samego mierzenia i rysowania więcej jak faktycznej roboty.

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: Biała KDJ95 by Rolin

Post autor: Rolin »

W końcu udało mi się dokończyć instalację sprężonego powietrza. Niestety z powodu rozmiarów kompresora trzeba było trochę porzeźbić, druga sprawa to nie chciałem zajmować zbyt dużej części bagażnika. Obrazek

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
gobio
Posty: 115
Rejestracja: 19 lut 2014, 14:58
Auto: KDJ90
Kontakt:

Re: Biała KDJ95 by Rolin

Post autor: gobio »

Bardzo fajnie i estetycznie wyszło. Super :)

ODPOWIEDZ