HDJ80 odbudowa by bartekbp01

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

bartekbp01
Posty: 151
Rejestracja: 03 lis 2019, 08:06
Auto: HDJ80 4.2TD

Re: HDJ80 odbudowa by bartekbp01

Post autor: bartekbp01 »

Tak masz rację, wiem jak się to robi. Jedno koło było zablokowane a drugie w powietrzu. Za pierwszym razem zrobiłem jak mówisz i wyszło jakieś cztery i 1/3. Nie wiem co mi nie pasowało w tym pomiarze, że zrobiłem drugim sposobem.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka


lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: HDJ80 odbudowa by bartekbp01

Post autor: lecchu »

Most jest tylni, z bębnami hamulcowymi, bez blokady. Z HZJ80. NIe wiem, jakie sa w nim przełożenia,

Pzdr
L.

bartekbp01
Posty: 151
Rejestracja: 03 lis 2019, 08:06
Auto: HDJ80 4.2TD

Re: HDJ80 odbudowa by bartekbp01

Post autor: bartekbp01 »

https://www.ebay.com/itm/Toyota-Land-Cr ... 3087549029

Co myślicie o takim zestawie, ktoś ma doświadczenie z tego typu produktami?
Cena dość atrakcyjna a porównaniu z naszymi używanymi mostami


Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: HDJ80 odbudowa by bartekbp01

Post autor: Rokfor32 »

4.11 to jednak nie to samo co 4,10 ... :wink:

Poza tym - tylna przekładnia zwykle nie robi scen. Rzadko bywa uszkodzona, czy choćby nadmiernie zużyta. Co inne przednia.

Ale - mosty J8 to nie tylko przekładnia. To auto przede wszystkim relatywnie szybko (np. w porównaniu z J7) zużywa wielowypusty - po prostu większa masa, i mocniejszy silnik. I to jest tak po prawdzie największy koszt odbudowy mostu: wszystkie połaczenia wielowypustowe.

O ile półosie idzie dostać w aftermakecie, nawet całkiem przyzwoite jakościowo - to elementy mechanizmu różnicowego już nie. A cena w aso kół koronowych jest porównywalna z ceną przekładni, często też jest do wymiany karter kosza satelitów (wytarte otwory pod koła koronowe). Do tego przeguby, i zabieraki w piastach. Plus łożyska.

Koszt remontu przedniego mostu J8, tak na porządnie - to jakeś 5 - 8 tysi, zależy na jakich częściach. Plus robota. tylny nieco taniej - niemniej razem dają to koszt w okolicach 15 tysiaczków, bo jeszcze walka z korozonem - a to zazwyczaj nowe tylne tarcze kotwiczne i przednie osłony tarcz - tez niespecjalnie tanie.

Jeżeli chce się mieć mosty w pełni sprawne, i z poziomem luzów jak po wyjściu z fabryki :wink:

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: HDJ80 odbudowa by bartekbp01

Post autor: jezus »

bartekbp01 pisze:
02 mar 2020, 20:34
https://www.ebay.com/itm/Toyota-Land-Cr ... 3087549029

Co myślicie o takim zestawie, ktoś ma doświadczenie z tego typu produktami?
Cena dość atrakcyjna a porównaniu z naszymi używanymi mostami


Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Aż tak się nie znam, ale to z ogłoszenia ma 9.5cala...a 80-ka ma bodajże 8 cali ... :-) a to już poważna różnica

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: HDJ80 odbudowa by bartekbp01

Post autor: jezus »

Rozbieraj most, inaczej nic nie będziesz wiedział. Nawet co masz dokładnie w środku, co uszkodzone to najlepszy szaman nie zgadnie.

bartekbp01
Posty: 151
Rejestracja: 03 lis 2019, 08:06
Auto: HDJ80 4.2TD

Re: HDJ80 odbudowa by bartekbp01

Post autor: bartekbp01 »

Nie mam czasu, klienci mnie bombardują francuska motoryzacją. Wiem że to nie to, mam druga taka aukcje z przednim przełożeniem, ( myślałem że to jednak 9.5 cala jest hdjocie) nie ważne, raczej chodzi mi o wytrzymałość tego typu komponentów

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: HDJ80 odbudowa by bartekbp01

Post autor: Rokfor32 »

Przód jest 8", tył 9,5".

bartekbp01
Posty: 151
Rejestracja: 03 lis 2019, 08:06
Auto: HDJ80 4.2TD

Re: HDJ80 odbudowa by bartekbp01

Post autor: bartekbp01 »

Karwasz Barabasz%$&%¿€¥.
Prawo serii.
Dzisiaj poszła do wymiany główka mostu tylnego w mojej Grand Vitarze. Po ostatnim wyjeździe pękł odpowietrznik nad ramą i dostała wody.
Tylko że tu jest drobna różnica pomiędzy Toyką a Grandą, za używaną główkę mostu do LC pan P, chce 3500zl, a do grandy zapłaciłem 200PLN....
Tak sobie myślę że z tej mojej rozwalonej z Toyoty to odzyskam z kilo złota, bo gdzie indziej tkwi różnica w cenie?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: HDJ80 odbudowa by bartekbp01

Post autor: Rokfor32 »

Za takie naglutanie silikonu - to rozstrzeliwuję. Przynajmniej werbalnie ... :wink:

Dwa piwa, żeby łapka nie latała - i można nałożyć tyle - ile jest konieczne, i jednocześnie w sam raz, żeby nie wypływało wiadrami po ściśnięciu. :wink:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: HDJ80 odbudowa by bartekbp01

Post autor: Rokfor32 »

Tak na marginesie - masz pewność, że nie zakładasz złomu - za 2 stówy? :wink:

Dyfry do toyoty często mają przesadzone ceny - ale nie zawsze. Jak ktoś miał możliwość/konieczność normalnej odbudowy przekładni - to cena już nie dziwi: nowy AFTERMARKETOWY set przełożenia kosztuje około 250$ plus przesyłka i opłaty. A set łożyskowy, tuleja rozprężna, uszczelniacz - jakieś 1200 zeta dla przekładni 8".

Więc - jeżeli za 1500 mogę kupić W PEŁNI SPRAWNĄ taką główkę - to uważam, ze cena jest OK. Ale bywa też i złom w takiej cenie - zdarza się, oczywista sprawa.

Rynek gratów ma swoje prawa - nadpodaż dołuje ceny. Kiedyś mosty od patrola były za drobne. Poproszę teraz o namiar na most przedni tego auta niżej trójki. KOMPLETNY, a nie ogryzek :wink: Owszem, te od J8 sa wyceniane na jeszcze wyżej (i są zwykle złomem do poważnej odbudowy) - ale ile ich zostało? stad taka cena. Jak się pojawia jeden czy dwa rocznie (i dosyć szybko odparowuje w kierunku wschodnim) - to cena jest jaka jest :wink:

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: HDJ80 odbudowa by bartekbp01

Post autor: jezus »


bartekbp01
Posty: 151
Rejestracja: 03 lis 2019, 08:06
Auto: HDJ80 4.2TD

Re: HDJ80 odbudowa by bartekbp01

Post autor: bartekbp01 »

Ehh wiedziałem że ktoś się przyczepi do tego sylifikonu
Jeżeli chodzi o to czy nie zakładam złomu to akurat mam pewność 100% bo to moja główka z mojego mostu która kiedyś wymieniałem na inną ze względu na uszkodzoną pochwe mostu, ale nie mogąc jej dzisiaj znaleźć dzwoniłem do handlarza i taka dostałem cenę. Wynika to też pewnie z tego że ja mam naj mniej popularne przełożenie 3.9 które występuje tylko w dieslach. Faktem jest że za najbardziej poszukiwaną główkę 5.125 trzeba już wyłożyć 5-6 stów.
Także dzisiaj tylko kontrola łożysk, luzu (metodą na papierek) i szybki montaż.
Nie ma czasu bo w piątek wyjazd na Ukrainę, (miała jechać toyota ale pojedzie Suzi)
Co do popytu i podarzy to ja rozumiem wszystko. Fajnie jest jak główka do 80 miała by kosztować 1500zl, cena nie odrealniona, ale jak dostałem od handlarza cenę 3500 za główkę ( jedną sztukę!!!!) która ma 25 lat i nie wiadomy stan to zwątpiłem.
Gdyby chcieć wyremontować most od Suzuki to nowe graty kosztują mniej więcej tyle samo, bardzo podobna budowa, 4 satelity i łożyska calowe.
Mam tylko wytpliwosc czy sami nie generujemy sobie tych cen z kosmosu zgadzając się na nie i akceptując wyłożenie średniej krajowej na 25kg japońskiego złomu.



Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka


bartekbp01
Posty: 151
Rejestracja: 03 lis 2019, 08:06
Auto: HDJ80 4.2TD

Re: HDJ80 odbudowa by bartekbp01

Post autor: bartekbp01 »

A jednak nie wypłynęło wiadrami. Czyli jednak coś tam umiem ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka


bartekbp01
Posty: 151
Rejestracja: 03 lis 2019, 08:06
Auto: HDJ80 4.2TD

Re: HDJ80 odbudowa by bartekbp01

Post autor: bartekbp01 »

Czy warto w ogóle brać pod rozwagę takie produkty, czy to złom totalny?
https://allegro.pl/oferta/polos-przedni ... e=facebook

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ