KZJ73 - RAT

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

Cześć
Dzięki wielkie , ale nie wiem czy ma tyle wytrwałości i czasu :) mam czasami zapał żeby coś porobić bo mi to daje satysfakcję :D

Trzymam kciuki żebyś znalazł chodź wydaje mi się że to nie łatwy temat.

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

Trochę czasu nie było i możliwości ale powoli uzupełnię temat , Toyotka przeszła kurację wzmacniającą - zmienione turbo , dostała reveltronics który ma dodatkowo pilnować temperatur itd.
Wyjechała do skończenia
Obrazek

Na szybko ogarnąłem to żeby przyjemniej wrócić do domu :)
Obrazek

Później było nawet gorzej :) , rozbieranie , planowanie , przerabianie itd .
Obrazek
Obrazek

Jako że miałem kupiona od Kylona druga ramkę w którą miałem plan wsadzić w miejsce popielniczki analogowe zegary VDO ale zmieniła się koncepcja bo reveltronics dawał mozliwość ustawienia alertów . Zacząłem przerabiać tą oto ramkę
Obrazek

Walka trochę trwała bo uparłem się ze zostawię oryginalna śrubkę którą znajduję się w prawym górnym rogu ramki a najprościej byłoby ją schować ,
ale w końcu i z tym się uporałem i ogarnąłem ten bałagan .
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ramka została pomalowana na czarno bo moja wersja miała oryginalnie czarna ramkę nie szarą .
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ramka zegarów na górze dostanie jeszcze szybkę ale muszę ją dokładnie spolerować i zrobić żeby wyglądał jak oryginał.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: kylon »

O Cię florek. Fajowo.

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

kylon pisze:
05 wrz 2020, 14:41
O Cię florek. Fajowo.
Chciałem żeby to wyglądało jak najbliżej oryginału :) Ktoś kto się zna i wie jak to powinno wyglądać dostrzeże różnice ale laik chyba na pierwszy rzut oka nie.

Tak na prawdę to gniazdo zapalniczki i tak chciałem dodatkowe zabudować w jakiejś konsoli w koło lewarków , a zegar mam też w reveltronics więc z tej konsoli wiele nie straciłem montując ten dodatkowy zegar.
Alimeter natomiast nie był dla mnie jak pewnie dla wielu przydatny :) więc wyleciał i w to miejsce wpadł wskaźnik ciśnienia doładowania , jeszcze przyjdzie szybka to będzie to lepiej wyglądało.

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

Dużo czasu minęło od ostatniego wpisu 😊 dużo się pozmieniało i zmienia cały czas.
Po powrocie od Rokfora gdzie dostała nowe turbo , wydech z nierdzewki , moc wzrosła , ale co dla mnie i komfortu jazdy najważniejsze- elastyczność.

Obrazek

Auto poskładane do wyjazdu na wakacje , bagażnik zamontowany sprawdził się .
Dał radę z wypożyczonym namiotem dachowym i dwoma osobami na dachu 😊 .
Obrazek
Obrazek

To były moje pierwsze wakacje z namiotem dachowym i tym autem, a co istotne z kobitką która do tego nie była zupełnie przekonana , przez dwa dni 😊 później już się podobało .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mega fajny dla mnie wyjazd , pierwszy z przewodnika Offroad Polska PL-2 , nie znaliśmy się na takich wyjazdach ,a że jechaliśmy sami to wolałem kupić jakąś trasę gotową niż błądzić. Co ciekawe auto z rozłożonym namiotem wzbudzało duże zainteresowanie wśród ludzi 😊 myślałem że to bardziej popularne .
Po powrocie z wakacji zabrałem się za zabudowę bagażnika
Obrazek

Później wyjazd do Radzika na którym chłodnica się lekko zapchała i osłona wytłumiająca zrezygnowała również że współpracy 😊

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I po godzinnym płukaniu było już lepiej i przestała się grzać
Obrazek

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

Przyjechały oczekiwane części i zabrałem się za robotę z wałem i krzyżakami bo mój przedni wał miał luzy na wielowypuście . Kupiłem drugi i zawiozłem do przerobienia ponieważ miał być od j7 , ale sprzedawca zapomniał wspomnieć że od automatu chyba .
Panowie tak dokładnie rzucili okiem że da się przełożyć tylko kompensację i będzie ok że wróciłem po 3 dniach jak się okazało z za krótkim wałem przednim ☹
Obrazek
Obrazek

Dla porównania oba wielowypusty
Obrazek

Obrazek

Panowie wymienili jeden krzyżak wału , drugi tylko lekko nasmarowali , poprawiając swój błąd z długością , jednak z powodu braku czasu wał ponownie nie trafił do auta .

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

W międzyczasie trafił się mały rarytasik :D

Obrazek

Obrazek

I przyszedł czas na przygotowywanie auta do dalszej części remontu , rozebrałem co potrafiłem żeby Rokfor miał mniej do roboty 😊 Wszystkie tapicerki , osłonki , plastiki , schowki, siedzenia , zbędne instalacje , halogeny , wyciągarki trafiły do ciepłego garażu .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nauczony wcześniejszymi doświadczeniami przy rozkładaniu i co najgorsze przy składaniu auta bez opisu , wszystko co demontowałem opisywałem w woreczkach i segregowałem 😊

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wyszły chyba z 4 kartony pierdolasków ze środka samochodu 😊
Część rzeczy które okazały się podwójne , od razu popakowałem głębiej .

Obrazek

Tak przygotowane auto pojechało do Rokfora na dalsze rozbiórki i tak traciło kolejne części .

Obrazek

Obrazek

Na miejscu czekała już wstępnie porobiona karoseria która wcześniej przywiozłem bo była w lepszym stanie niż moja 😊 Została cała wypiaskowana , zrobiona blacharka , pomalowana interplusem itd.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na podłogę trafił budyń waniliowy :D

Później auto straciło karoserię , silnik i skrzynie .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rama okazała się w dobrym stanie , kilka rzeczy będzie do wymiany i powoli je już zbieram

Obrazek

Obrazek

A tu moja stara buda

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: Rolin »

co to za budyń? To jakaś forma "baranka" lub innej konserwacji czy raczej etap zrywania tego co było na budzie?

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1132
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: Heniu »

Tylny zderzak sam robiłeś? Podoba mi się taka koncepcja a nie mogę namierzyć

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: Rokfor32 »

Rolin pisze:
17 lut 2021, 21:44
co to za budyń? To jakaś forma "baranka" lub innej konserwacji czy raczej etap zrywania tego co było na budzie?
Poliuretanowa masa natryskowa.

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: Rolin »

Rokfor32 pisze:
20 lut 2021, 07:44
Rolin pisze:
17 lut 2021, 21:44
co to za budyń? To jakaś forma "baranka" lub innej konserwacji czy raczej etap zrywania tego co było na budzie?
Poliuretanowa masa natryskowa.
Skoro poliuretan to rozumiem, że forma zabezpieczenia. Z ciekawości, po wyschnięciu to się robi bardzo twarde czy wykazuje się jakąś elastycznością? Pewnie choć trochę musi żeby nie pękło jak buda zapracuje.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: Rokfor32 »

Wg. tego co pisze na opakowaniu - jakieś 75 w skali Shore'a. Czyli coś jak guma bieżnika opon.

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

Heniu pisze:
19 lut 2021, 18:25
Tylny zderzak sam robiłeś? Podoba mi się taka koncepcja a nie mogę namierzyć
Z takim zderzakiem tylnym kupiłem to auto , wygląda całkiem nieźle dlatego póki co zostaje w aucie :)

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: Rolin »

Rokfor32 pisze:Wg. tego co pisze na opakowaniu - jakieś 75 w skali Shore'a. Czyli coś jak guma bieżnika opon.
Pewnie jakaś Sika lub coś podobnego. Ciekawy jestem jaki jest efekt akustyczny całego przedsięwzięcia, mimo że zapewne nie to było celem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

Rolin pisze:
22 lut 2021, 22:26
Rokfor32 pisze:Wg. tego co pisze na opakowaniu - jakieś 75 w skali Shore'a. Czyli coś jak guma bieżnika opon.
Pewnie jakaś Sika lub coś podobnego. Ciekawy jestem jaki jest efekt akustyczny całego przedsięwzięcia, mimo że zapewne nie to było celem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Na chwilę obecna to jest raczej element konserwacji , a efekt akustyczny będziemy chcieli uzyskać od wewnątrz ale jeszcze testujemy , myślałem o Noxudolu 3100 na podłogę i inne elementy wewnątrz .

ODPOWIEDZ