KZJ73 - RAT

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

Radek te mieszki gumowe mam oryginalne , ta blacha z nimi jeszcze nie była chyba odkręcana więc pewnie mam wszystko całe i na miejscu :)
Ale jak będę robił przy niej to sprawdzę na kanale jak to się ma , dzieki

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

Jako że BFG 35" może wyglądały super ale w moim przypadku nie sprawdzały się już tak super ( obcierały mi z przodu a nie miałem ochoty na razie tego przerabiać) , a znalazł się nowy chętny na nie to auto wróciło na stare 33x10,5 . Opony już swoje mają bo są z 2008 roku .
Obrazek

Jednak taka sytuacja długo nie trwała bo trafiły się za super cenę nowe Coopery STT Maxx w rozmiarze 33x12,5 R15 , bez większego przekonania bo chciałem Coopery STT Pro, ale przyjechały :)
Obrazek

Felgi wyczyszczone z kleju od odważników
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Różnica widoczna
Obrazek
Obrazek

Oczywiście nie obyło się bez przygód bo po wyważeniu odważniki z tyłu obcierały o zacisk ale to na drugi dzień zostało poprawione, opony zostały wyważone proszkiem i jak na razie jestem zadowolony .

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: kylon »

Śliczne

Awatar użytkownika
oradek
Posty: 805
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:46
Auto: Lj73 po 1990

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: oradek »

Wyszło super. Tylko opony wystają poza obrys auta, każda kontrola drogówki będzie się kończyła ględzeniem, że dowód można za to zabrać...

O.Radek lj73 2LT-II


Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: Rokfor32 »

To stan przejściowy - są już przygotowane poszerzenia, ale czekają na nową karoserię :wink:

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

kylon pisze:
01 maja 2020, 12:05
Śliczne
A dziękuję dziękuje :)

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

oradek pisze:
01 maja 2020, 12:28
Wyszło super. Tylko opony wystają poza obrys auta, każda kontrola drogówki będzie się kończyła ględzeniem, że dowód można za to zabrać...

O.Radek lj73 2LT-II
Radek zgadzam się z Toba w 100 % ale widzę to tak , ja mi się trafi upierdliwy glina to ma tyle innych rzeczy za które pewnie będzie mógł mi zabrać dowód że nie ma co się kołami przejmować. Całe szczęście od jakiegoś czasu nie mam przyjemności spotykać się z Niebieskimi i oby tak zostało :)

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

Rokfor32 pisze:
01 maja 2020, 14:43
To stan przejściowy - są już przygotowane poszerzenia, ale czekają na nową karoserię :wink:
Dokładnie Tak Rokfor :) pytanie tylko czy bardzo długo potrawa ten stan przejściowy ? Wiem już że to jest trudne do określenia :)

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

Radek będą takie poszerzenia , teraz oczywiście tak tylko przyklejone na sztukę żeby sprawdzić czy koło się chowa :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
oradek
Posty: 805
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:46
Auto: Lj73 po 1990

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: oradek »

Nawet ładnie to wygląda.
Chociaż w teren mało praktyczne.

Nie zapomnij tylko o tworzywie między błotnik a poszerzenie - biza/kedra/uszczelka, np taka:
https://allegro.pl/oferta/biza-kedra-ta ... 7106623057

O.Radek lj73 2LT-II


RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

oradek pisze:
02 maja 2020, 01:39
Nawet ładnie to wygląda.
Chociaż w teren mało praktyczne.

Nie zapomnij tylko o tworzywie między błotnik a poszerzenie - biza/kedra/uszczelka, np taka:
https://allegro.pl/oferta/biza-kedra-ta ... 7106623057

O.Radek lj73 2LT-II
W zestawie jest uszczelka specjalna do poszerzeń i wkręty mocujące.

A dlaczego w teren mało prakryczne ? To sa poszerzenia wykonane z ABS bardzo elastyczne, możesz to skręcić w śmigło i ładnie wraca do swojego kształtu.

Mam teraz dla porównania poszerzenia do Jeepa Cherokee XJ które dostałem w zestawie z oponami wykonane z włókna to sa masakra , ciężkie, twarde , sztywne na pierwszej obcierce o drzewo to albo odpuści drzewo albo poszerzenie uszkodzone na pewno.

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

Jakoś ostatnio miałem szczęście z zakupami i jak nie opony to turbo się trafiło :) też nowe Toyoty :)
Tą modyfikacje odkładałem na koniec jak będzie wszystko inne zrobione , ale że się trafiło a fanty do tego nie kosztowały majątek to już je pozbierałem ( brak tylko uszczelek które przyjdą w poniedziałek) i czekam na termin u Rokfora :)
Nowa dmuchawka chyba zrobi robotę i posłuży długo :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

Dzisiaj w związku z tym ze zająłem się montażem bagażnika to w końcu pozbawiłem Toyotę dachu :)
Zajebista zabawa muszę przyznać w gorące dni jak dzisiaj , jeszcze wymaga to wszystko wymycia bo jest na zakrytych częściach pewnie 25 letni kurz :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

Przyszedł czas na mycie tego starego brudu :)
Przed
Obrazek
Po myciu
Obrazek

Z zewnątrz też musiała dostać czyszczenie
Obrazek

Obrazek
Obrazek

A teraz stoi i schnie w garażu , chodź z miejscem średnio :)
Obrazek

marpst
Posty: 5
Rejestracja: 12 lip 2020, 23:35

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: marpst »

Cześć RAT.
Obejrzałem Twoją robotę. Coś pieknego. Szukam Zdrowej BJ73. Mam nadzieję, że coś znajdę i że będę miał tyle wytrwałości i zapału co Ty. No i czasu.
Wielki szacun. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ