LJ70 - czarnulka znaleziona w namiocie...

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: LJ70 - czarnulka znaleziona w namiocie...

Post autor: luk4s7 »

A ja uważam że idziesz w życiu właściwą drogą. Brawo!
Nie ma lepszej drogi do zostania fachowym mechanikiem samochodowym niż nauka w praktyce, eksperymenty własnymi rękami, poznanie smaku sukcesu i porażki. Jeśli nawet wtopiłeś 30 czy 50 tysięcy złotych to nie ma najmniejszego znaczenia. Zarobisz w życiu te kwoty bez problemu wiele razy dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu. Przy okazji przywracasz wiarę w młode pokolenie, że istnieją również osobniki które robią coś więcej niż granie w gry i oglądanie jutuba

Pozwolę sobie jeszcze na krótką osobistą dygresję. Moje początki w świecie IT wyglądały podobnie - siedziałem nocami grzebiąc w czym tylko dało radę. Instalując, odnistalowując, składając i rozmontowując. Wiele razy drobny błąd kosztował mnie sporo (na tamte realia i moje możliwości) kasy i mnóstwo czasu. Wtedy jednak mogłem sobie na to wszystko pozwolić i to był właściwy czas na naukę. Dziś to procentuje. I nawet nie chodzi o wiedzę, bo świat się świat zmienia i wiedza dezaktualizuje, ile rozumienie jak co działa i wyrobienie nawyku poszukiwania, zgłębiania, potrzeby rozumienia i eksperymentowania - po prostu ciągłego uczenia.

Awatar użytkownika
Jastrząb
Posty: 426
Rejestracja: 09 lip 2017, 14:57
Auto: Toyota LJ70,
silnik 2,4td --> 3.0 1kzt
rocznik 1987
Kontakt:

Re: LJ70 - czarnulka znaleziona w namiocie...

Post autor: Jastrząb »

Dzieki za te slowa, to wiele dla mnie znaczy, bo jako tworcy na youtubie ciagle spotykamy sie z hejtem i myslalem, ze pod tym filmem tez bedzie wylew hejtu skierowany w moja strone, a jestem mile zaskoczony odbiorem naszej produkcji. A tak wyglada szczescie ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego LM-Q610.FGN przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: LJ70 - czarnulka znaleziona w namiocie...

Post autor: kylon »

Bo należy napierać i robić swoje. Hejtują zazwyczaj nieudacznicy z zawiści. Za 30 lat będziesz się z tego śmiał a doświadczenie życiowe pozwoli Ci patrzeć na to z góry i tylko się uśmiechać.

Awatar użytkownika
Beduin
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 12 cze 2014, 14:39
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: LJ70 - czarnulka znaleziona w namiocie...

Post autor: Beduin »

Brawo Jastrząb! Jesteś zuch!

Ja natomiast pozwolę sobie zacytować klasyka:
„Życie bez pasji to ch%#j a nie życie!”

Tak trzymaj i się nie poddawaj, bo wiadomo, fachowców w tym kraju jak na lekarstwo.
A kasa? Dzisiaj jest, jutro jej może nie być. A to co masz w głowie, w rękach i w sercu - tego nikt Ci nie zabierze.

Jestem na tak! Brawo Ty!

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

LJ70 - czarnulka znaleziona w namiocie...

Post autor: luk4s7 »

kylon pisze:Bo należy napierać i robić swoje. Hejtują zazwyczaj nieudacznicy z zawiści. Za 30 lat będziesz się z tego śmiał a doświadczenie życiowe pozwoli Ci patrzeć na to z góry i tylko się uśmiechać.
Święte słowa Panie Dobrodzieju, święte słowa!Podpisuje się pod nimi obiema rękami.

Awatar użytkownika
oradek
Posty: 805
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:46
Auto: Lj73 po 1990

Re: LJ70 - czarnulka znaleziona w namiocie...

Post autor: oradek »

Gratuluję!
Film też super :)

O.Radek lj73 2LT-II


Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: LJ70 - czarnulka znaleziona w namiocie...

Post autor: sebastian44 »

Gratsy, podziwiam samozaparcie ;) w filmiku wspominałeś że miałeś moment żeby sprzedać to w diabły i kupić Suzukę- chyba to były ten czas kiedy ja na Twoim miejscu bym odpadł :D

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: LJ70 - czarnulka znaleziona w namiocie...

Post autor: kpeugeot »

dokończyć i korzystać -

co do filmiku - to odniosłem jakieś takie wrażenie ze faktycznie mocno cię zmęczyła ale tak jak z tą górką - teraz już będzie banan na twarzy

ale pamiętaj ze to nie patrol i wymaga więcej technicznej jazdy niż zasady noga w podłogę - szczególnie na twardym podłożu

Awatar użytkownika
kawapower
Klubowicz
Posty: 252
Rejestracja: 28 sie 2013, 13:13
Auto: UZJ80 :-D 1993
Kontakt:

Re: LJ70 - czarnulka znaleziona w namiocie...

Post autor: kawapower »

Pawle Gratuluję samozaparcia i odwagi.
Super, że masz w sobie ciekawość i chęć uczenia się. Nawet nie wiesz jaki to deficytowy towar. Dzięki temu nic Cię nie zaskoczy nawet w innych sprawach. Pielęgnuj to.
Co do Tośki, po Twojej historii widzę, że już dobrze się poznaliście. Po ogarnięciu wszystkiego będzie Ci wiernie służyła.

Działaj i nie poddawaj się.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: LJ70 - czarnulka znaleziona w namiocie...

Post autor: rolkos »

Złote a skromne. ;)

Awatar użytkownika
Jastrząb
Posty: 426
Rejestracja: 09 lip 2017, 14:57
Auto: Toyota LJ70,
silnik 2,4td --> 3.0 1kzt
rocznik 1987
Kontakt:

Re: LJ70 - czarnulka znaleziona w namiocie...

Post autor: Jastrząb »

Od kad zaczęła jezdzic zrobiliśmy juz prawie 2tys km bez problemów. No moze z małym, padla wiskoza, ale zalozylem nowa i trzyma temp elegancko. Blokada to jedna z lepszych inwestycji, toyotka stala sie naprawde dzielna i zaskakuje nawet mnie. Ostatnio mialem przyjemność wyciagac patrole z piasku, z silnikiem V8 od corvetty Obrazek Pare fotke na dowod ze jezdzi i ma sie dobrze ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego LM-Q610.FGN przy użyciu Tapatalka


sasza
Posty: 61
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:57
Auto: LJ70
Kontakt:

Re: LJ70 - czarnulka znaleziona w namiocie...

Post autor: sasza »

Jakiej wielkości są te koła? 33?
Przymierzam się właśnie do 33-ech, ale obawiam się, że przy tej ogromnej mocy podjazdy to będzie dramat.

Awatar użytkownika
Jastrząb
Posty: 426
Rejestracja: 09 lip 2017, 14:57
Auto: Toyota LJ70,
silnik 2,4td --> 3.0 1kzt
rocznik 1987
Kontakt:

Re: LJ70 - czarnulka znaleziona w namiocie...

Post autor: Jastrząb »

Tak, ja mam 33x12,5 r15

Awatar użytkownika
Jastrząb
Posty: 426
Rejestracja: 09 lip 2017, 14:57
Auto: Toyota LJ70,
silnik 2,4td --> 3.0 1kzt
rocznik 1987
Kontakt:

Re: LJ70 - czarnulka znaleziona w namiocie...

Post autor: Jastrząb »

Moje swietne, profesjonalne, przespawane zawieszenie wkoncu sie zweryfikowalo... Takze nadszedl czas na spelnienie kolejnego marzenia, czyli montaz porzadnego zestawu. Udalo mi sie kupic obie oryginalne pochwy mostow, takze od razu zrobie tez kompleksowy remont przedniego mostu. Zeby zrobic raz a dobrze i zapomniec o temacie na lata :)
Powoli zbroje sie w zabaweczki ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego LM-Q610.FGN przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Jastrząb
Posty: 426
Rejestracja: 09 lip 2017, 14:57
Auto: Toyota LJ70,
silnik 2,4td --> 3.0 1kzt
rocznik 1987
Kontakt:

Re: LJ70 - czarnulka znaleziona w namiocie...

Post autor: Jastrząb »

Tylna pochwa dodatkowo przerobiona jest na hamulce tarczowe. Zaciski to Golf 4 ale z czego są tarcze? Kiedyś czytałem że do takiej konfiguracji przetacza się przednie tarcze z 70tki i wtedy pasują na tył. Ktoś ma doświadczenie? Nie ukrywam, że chętnie bym się przesiadł na tarczę, bo po moich świeżo remontowanych bębnach, już mało co zostało ze szczęk, nie wspominając o skuteczności ręcznego gdy się pojeździ po błotku...

ODPOWIEDZ