MOJA HDJ 80 na wyprawy

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: MOJA HDJ 80 na wyprawy

Post autor: MariuszS »

Tak sobie patrzę, Przyrodniku, na Twoją radość z pojazdu :-), i na datę rejestracji na naszym Forum. :-)
Zatem muszę nieco otuchy wlać w Twe serce, abyś nie ustawał w zapale, tylko gdzieś jednak pojechał.
Sklejka (materiał) nie przesądza o braku hevidjutności zabudowy, jeno projekt, dobre okucia i staranne wykonanie. Dobra sklejka robi!
A znakiem firmowym Francka, oprócz wspaniałych, klimatycznych imprez, które robi, jest ustawiczne "drażnienie lwa" :mrgreen: czyli "jaja z legendy" (a w szczególności HDJ-80) ;-)
On, po prostu, uwielbia adrenalinkę! ;-)))

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: MOJA HDJ 80 na wyprawy

Post autor: francek »

Staram się tylko być obiektywny w stosunku do tego modelu na podstawie doświadczeń własnych i obserwacji kolegów :)
Do innych Toyot 4x4 nic nie mam i tyle. Ale dzięki za miłe słowa o wyprawach :mrgreen: Oby przyrodnik miał jak najwięcej radości z wypraw a nie z naprawiania legendy na tychże wyprawach. Czego z całego serca mu życzę :!:

przyrodnik
Posty: 174
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:10
Auto: hdj80
Kontakt:

Re: MOJA HDJ 80 na wyprawy

Post autor: przyrodnik »

cóż mili PAnowie :-) - nie ma zatem innej rady jak jechać w pole 8) i samemu się przekonać. Chłopcy którzy to robią mają jakie takie doświadczenie w 4x4 -> firma extrem4x4 z bielska, może ją znacie :wink: , a może nie :shock: . Robię już u nich 2e auto - to ma być na wyprawy - stąd pomysł na kombi (wiem, że pewnie ilu forumowiczów tyle opinii o samochodach - i ja zebrałem sporo opinii zanim kupiłem - czytałem również o HZJ, ...) Przeważała opinia, że najlepsza terenówka wyprawowa to hdj7, niestety z małą wadą - czyli blachy :cry: , ja zdecydowałem się na 8 bo potrzebuję trochę komfortu, nieco więcej niż w resoraku :) -> na szaleństwa mam krókiego patrola, co prawda z wybuchowym temperamentem 2.8 :lol: ale daje radę. Wyprawy to coś gdzie mnie jeszcze nie było a ponieważ nauczyłem się już, że najlepiej uczyć się na cudzych błędach :wink: z tąd tak bardzo mi zależy na Waszych szczerych opiniach za co bardzo dziekuję 8)

przyrodnik
Posty: 174
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:10
Auto: hdj80
Kontakt:

Re: MOJA HDJ 80 na wyprawy

Post autor: przyrodnik »

pki pisze:Jaką masz przetwornice i gdzie kupowałeś jeśli mogę oczywiście. Kiedyś też takie kupowałem, dobre działaja do dziś 6 lat non-stop ale firmy już nie ma a jak się szuka to tylko wersje far far china :evil:

sprawdzam - dam znać :wink:

przyrodnik
Posty: 174
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:10
Auto: hdj80
Kontakt:

Re: MOJA HDJ 80 na wyprawy

Post autor: przyrodnik »

no to kolejne fotki :lol:

Obrazek
temperatura prysznica, wyjście na prysznic, wyjście na kompresor

Obrazek
wskaźnik ciśnienia w butli powietrznej

Obrazek
butla na powietrze

przyrodnik
Posty: 174
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:10
Auto: hdj80
Kontakt:

Re: MOJA HDJ 80 na wyprawy

Post autor: przyrodnik »

kolejne zdjęcia :wink:

Obrazek
mocowanie na kamerkę

Obrazek
vebasto

Obrazek
butla na powietrze

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: MOJA HDJ 80 na wyprawy

Post autor: Emu »

Krzysztof pisze:Znam to auto.'' Ze zrobionych'' nie wynieniłeś instalacji gazowej, zdemontowana?
LPG w HDJ ? coś chyba komuś się pomyliło :lol:

Auto wygląda spoko. Ja mam IBS i drugi raz bym nie kupił, bo IBS jest zasilany z maina, jak on ci padnie to nie zrobisz "linka", nawet nie zapalisz auta. Już raz zamieniałem miejscami akumulatory z tego powodu. Odradzam IBS, wystarczy hebel. Jedyna fajna sprawa to to że można zobaczyć stan naładowania akumulatorów w trakcie pracy wyciągarki.

Widzę prysznic - co ci grzeje wode ?

przyrodnik
Posty: 174
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:10
Auto: hdj80
Kontakt:

Re: MOJA HDJ 80 na wyprawy

Post autor: przyrodnik »

z tym lpg - śmieszne :-)ale prawdziwe :shock: - był gaz ale zdemontowałem - też nie wierzyłem :roll: poniżej foty... prysznic jest grzany nagrzewnicą podłączoną do układu chłodzenia z silnikiem - ma też termostat aby jajek nie ugotować - bo się do nich mocno przywiązałem :lol: . dodatkowo ma całkowicie odcięcie grzania jakby coś się zepsuło albo byłbym na pustyni gdzie raczej się tęskni za zimną wodą 8)

Obrazek
wlew gazu

Obrazek
zbiornik gazu

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: MOJA HDJ 80 na wyprawy

Post autor: Emu »

czyli że jest to FZJ80 z przeszczepionym dieslem ?

przyrodnik
Posty: 174
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:10
Auto: hdj80
Kontakt:

Re: MOJA HDJ 80 na wyprawy

Post autor: przyrodnik »

nie, jest to hdj z instalacją LPG - a raczej był, bo obecnie ma dodatkowy bak paliwa :D . Tu inny taki dziwoląg:
http://www.autocentrum.pl/lpg/diesel-ga ... -ekologia/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18051
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: MOJA HDJ 80 na wyprawy

Post autor: kylon »

IBS nie jest taki zły tylko trzeba dobrze podłączyć :wink:

przyrodnik
Posty: 174
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:10
Auto: hdj80
Kontakt:

Re: MOJA HDJ 80 na wyprawy

Post autor: przyrodnik »

ma pytajnik, czy przy takim obciążeniu samochodu można jeździć na 35 bez zmiany przełożeń w dyfrach? czytałem wszystkie fora i mam wrażenie, że nie a bardzo, a bardzo bym chciał :lol: - może macie inne zdanie???? :mrgreen:

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: MOJA HDJ 80 na wyprawy

Post autor: Emu »

Ja mam takie zdanie ze nie ma zadnej racjonalnej przeslanki oprocz optycznej do stosowania tego rozmiaru opon w J8 używanej wyprawowo. Mialem podobny pomysl i zrezygnowalem, zeby nie miec problemow daleko od PL.

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: MOJA HDJ 80 na wyprawy

Post autor: francek »

@przyrodnik- można ale po co ? To nie są mosty heavy duty i koła 35 będą tam robiły miazgę co jest dosyć kosztowne i kłopotliwe ( np. w Maroko lub Mongoli) Zapodaj 33 i będzie Pan zadowolony :mrgreen: Oszczędzasz przeguby, czopy, łożyska etc.
Prześwit na 33 masz wystarczający a unikasz pomnika, który na trawersikach zaczyna się bujać ( no chyba, że dystanse itp)
Auto ma być wyprawowe a więc z założenia nie będziesz się nim pchał do gnoju po klamki 8)
Ale co stryjenka uważa, zaraz mnie zakrzyczą, że 35-tki spoko i luz i mosty są pancerne itp itd :lol:
Swoje wiem na podstawie posiadania tego modelu od lat 5-ciu i oglądania innych. 33/12,5 to optimum dla tego modelu ( i nic nie kombinujesz z przełożeniami)

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: MOJA HDJ 80 na wyprawy

Post autor: Kames »

lub na 16" 285/75r16

ODPOWIEDZ