Obracanie zdjęć

Tu zgłaszamy wszystkie sprawy do Adminów i Moderatorów tego forum.

Moderator: luk4s7

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Obracanie zdjęć

Post autor: Rolin »

Mam problem ze wstawieniem zdjęć, mianowicie nie wiedzieć czemu ładują się obrócone o 90st.

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Obracanie zdjęć

Post autor: aadamuss »

Tapatalk?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: Obracanie zdjęć

Post autor: Rolin »

Chyba będę się musiał polubić z aplikacją.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Obracanie zdjęć

Post autor: luk4s7 »

Wiem że taki problem istnieje ale nie zgłębiałem zagadnienia na tyle żeby znaleźć źródło problemu i logikę rozwiązania. W skrócie wiem że działa to tak - zdjęcie jest robione tak jak trzymasz aparat bez żadnego obracania. W chwili wykonu dopisywane są do EXIF’a (czyli zbioru metadanych zapisywanych do pliku, niebędących składową obrazu pochodząca z matrycy) dodatkowe parametry jak: nazwa urządzenia, przesłona, czas otwarcia migawki oraz inne dane jak data i czas, położenie geograficzne oraz położenie w przestrzeni pobierane z żyroskopu i jeszcze mnóstwo innych. Tak plik zostaje zapisany w pamięci urządzenia. Aplikacje które otwierają plik czytają te dane na starcie i wyświetlają obraz we właściwy sposób. Niektóre może sobie z tym nie radzą, szczególnie te bardziej zabytkowe.
Po wrzuceniu zdjęcia na forum całkiem prawdopodobne że dane EXIF są usuwane. Ma to na celu ochronę prywatności czyli nie wiemy kto, gdzie i czym wykonał zdjęcie. Czyli aplikacja która wyświetla zdjęcie nie wie jak ma je obrócić żeby było dobrze.

TapaTalk ma ten plus że zdjęcia nie wymagają dodatkowego szukania hostingu bo ładowana fota jest przechowywana na serwerach TapaTalk.
Niektórzy ładują foty wprost na forum jako załączniki ale to ma wiele ograniczeń ze względu na limitowaną przestrzeń oraz limitu transferu hostingu naszego forum (w skrócie: nie chcemy tego bo trzeba by dużo za to płacić).

Także polecam TapaTalk. Sam korzystam i to nawet z wersji płatnej w zawrotnej kwocie 5zł/miesiąc w pełni i bohatersko pokrywane z własnej kieszeni. Można by powiedzieć że co miesiąc przeznaczam 1l paliwa na wsparcie tej tutaj organizacji

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: Obracanie zdjęć

Post autor: Rolin »

Rozumiem, że chcesz mi wejść na ambicję :lol:

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Obracanie zdjęć

Post autor: luk4s7 »

Rolin pisze:Rozumiem, że chcesz mi wejść na ambicję :lol:
Z wchodzenia i ambicji to mi zostało jedynie człapanie do wyra Obrazek

Osobiście nie mam problemu z wykonem telefonicznego obrotu tudzież głowoskrętu celem przyjrzenia się interesującej fotce. Na resztę nie marnuję energii. Kiedy człowiek sięgnie wieku nienachalnie już młodego, częściej się ze światem godzi niż walczy.

Także ten... no. O czym to ja... Obrazek

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: Obracanie zdjęć

Post autor: Rolin »

No o aplikacji :wink: niech i tak będzie :)

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2019
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Obracanie zdjęć

Post autor: Jake »

Co to jest tapatalk?

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Obracanie zdjęć

Post autor: luk4s7 »

Google zna odpowiedź. Taka aplikacja do łatwego przeglądania forumów.

ODPOWIEDZ