Zabudowy mieszkalne

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Beduin
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 12 cze 2014, 14:39
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Beduin »

endurance pisze:3. Ziro koncepcja fajna, ale moim zdaniem lepiej zdjąć wannę i po kamperowaniu zakładać. Piszesz, że chcesz korzystać cały rok, więc po co wozić wannę.
Ziro zdejmuje tylko tylną klapę. Ten z Pomorza rónież. Ja też tak chcę. :)
luk4s7 pisze:Jasne że zdjęcie paki żaby wsadzić zabudowę i odwrotnie to za dużo roboty.
Za dużo roboty jeżeli chodzi o przeznaczenie do jakiego ja potrzebuję. Ale jak miałbym dwa razy w roku na 3 miesiące zrobić taki zabieg kosztem większej ilości miejsca itp. to wtedy miałoby to sens.

Awatar użytkownika
Beduin
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 12 cze 2014, 14:39
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Beduin »

Zbyszek pisze:Podróżowalem autem z wnukami 3 i 6 lat. Byli zachwyceni i mimo że potem lataliśmy samolotem iwypozyczaliśmy auto (Oman Kanary)to hiluxa ciągle wspominają a podczas wycieczki bardzo lubili w nim urzędować. Co do sztywnego dachu to po za tym że nie mieści się w kontenerze to ma same zalety. Na fotce widać jak wazna jest izolacja i możliwosć ogrzania. Mialem materialową zabudowę i jest to fajny etap przejściowy i po za ceną i możliwością przewozu w kontenerze ma wady które mnie zniechęcaly tzn nie można w każdej chwili położyć się na chwilę gdy żona przygotowuje posiłek, kiepska izolacja termiczna i akustyczna, przy silnych wiatrach nocleg na siedzeniach, trudno się dyskretnie przespać w mieście.
Nie udało mi się załączyc fotki ale uwierzcie, auto w Alpach zasypane śniegiem .
Zbyszek, dziękuję za odzew. Twoja ocena jest bardzo cenna, bo używasz zabudowy, którą jestem zainteresowany. Nie wiem od ilu lat z niej korzystasz, ale mogę bezpiecznie przyjąć, że od 7. Czy przez te lata zauważyłeś jakieś niedociągnięcia, braki, coś byś w niej zmienił?
Jak obsługa klienta w Kaliningradzie? Masz jakieś wskazówki, dobre rady?

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Zbyszek »

W marcu minie 9 lat poprzednio najóźniej co 2 lata zmieniale zabudowy na kolejnych autach teraz nie widzę nic lepszego do naszego użytkowania choc martwi mnie wiek auta. Kabina jeździła po pustyniach, górach i lasach na wyprawach dalszych jak Mongolia, Jordania, Wan, Bajkal, Skandynawia, Rosja, Bałkany, Maroko i bliższych Alpy ,Pireneje, Wielka Planina oraz zloty kamperowe, końskie (pozdrawiam Piotra) motocyklowe czy motorowodne z łódką. Sprawdza się dobrze a małżonka która trzyma kasę nie chce nic innego. Na zlotach kamperowych wyglądamyjak ubodzy krewni ale za to na motocyklowych cmokaniom i zachwytom nie ma końca. Równocześnie mieliśmy luksusową przyczepę kempingową ciąganą Wranglerem 3 lata temu pojechalismy nią z wnukami do Chorwacji. Po powrocie wszyscy zadecydowali że trafiła do komisu na sprzedaż. Co do podróży z dziećmi to jest trochę mało miejsca i ja śpię na zewnątrz pod daszkiem na łóżku kanadyjskim w śpiworze a żona z dziećmi w środku. Z usterek to po 6 latach zaczęły przeciekać okna bo sparciały uszczelki. Jeżeli bym z czegos zrezygnował to z okna dachowego bo przeciekalo i szybko się brudzi a do wymycia trzeba je rozkręcać. Co do Pawła w Kaliningradzie to jest bardzo otwarty na propozycje i chce klienta zadowolić i chętnie doradza i spelnia życzenia. Teraz produkuje takie wersje z plastikowym wnętrzem które są bardziej sterylne i mi się bardzo podobają ale moja wykladzina z materialu na walonki nie poci się i lepiej izoluje

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Zbyszek »

Beduin 8 marca w Sierakowie kilometr organizuje spotkanie gdzie między innnymi będzie omawianabudowa wyprawówek przez mniej znanych producentów takich sprzętów. Będzie tam Sławek który mnie wyleczył z pomysłu wyprawówki na MANie

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: rolkos »

tu ciekawe rozwiązanie, wprawdzie to na przyczepie, ale pewnie dałoby radę na pace pickupa ;)
https://www.facebook.com/decorydiseno/v ... f=mentions

Awatar użytkownika
Beduin
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 12 cze 2014, 14:39
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Beduin »

Taa..., więc niech link zostanie dla tych, którzy szukają oryginalnych rozwiązań ;-)

BTW fajne to to :lol:

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: luk4s7 »

No a tutaj to o czym wspominałem https://youtu.be/2B4is1l04Js
Gość twierdzi że waży to jakieś 150kg. Dla puckupa żaden problem. Nawet po dołożeniu szuflad, lodówki i zapakowanie pod korek, to bułka z masłem.
Spadnie dla 4 osób. Na co dzień można spokojnie eksploatować bez zdejmowania/wyjmowania szuflad. No i nie wygląda jak ślimak. Jak dla mnie ten projekt przoduje. Jak dla mnie...

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: luk4s7 »

A tutaj jeszcze raz w trakcie użytkowania https://youtu.be/u1gD2KZDB40

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Zbyszek »

O jak się cieszę że mam te wszystkie wygody bez rozkładania, gotowe w kazdej chwili do użycia lóżeczko gdy małżonka przygotowuje posilek, w mrozie, deszczu na wietrze, nawet gdy wokół gromadzą się donemłaki, w mieście i na parkingu. Batdzo jestem ciekaw ilu ludziom przed rozlożeniem tych wszystkich gadżetów odechciałoby się kawy a po rozłożeniu snu.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: luk4s7 »

Wiesz, ja aż tak leniwy nie jestem ;) A bez uszczypliwości to rozwiązanie mające same plusy w scenariuszu A, okazuje się mieć milion minusów dla scenariusza B. Każdy oczywiście patrzy na swój styl i potrzeby.
Mróz? No nie planuję... Jeśli nawet zaskoczy to raczej wypadek a nie reguła. Poza tym rozłożenie tego to jest 30s. No może 1 minuta. Tyle jestem w stanie poświęcić na urlopie. Szczególnie za cenę auta o wadze i wymiarach tylko minimalnie odbiegającego od fabrycznych (powiedzmy +300kg i max. +20cm wysokości w stanie złożonym do jazdy). Mam zamiar używać auta na codzień. Przez max. 5 tygodni w roku ma służyć z kamper, pozostałe 47 tygodni za auto rodzinne. Czyli nawet to nie ma sensu kalkulując na ostro...

Awatar użytkownika
Beduin
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 12 cze 2014, 14:39
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Beduin »

Mi podejście Zbyszka jest bliższe. Do tej pory korzystamy z bardzo komfortowego i szybko rozkładanego namiotu. Sam Łukasz widziałeś, że komfort mamy duży i czas rozkładania jest akceptowalny. Ale dalej jest to rozkładanie...zamiast napić się tej przysłowiowej kawy ja muszę "ogarniać", żeby wszystkim było wygodnie. I jeżeli dzieje się to raz na kilka dni to jest ok, jeżeli ma się to dziać codziennie, to zaczyna być męczące w dłuższej perspektywie.
Zabudowa kempingowa ma moim zdaniem przewagę nad każdym innym rozwiązaniem :P Po zatrzymaniu samochodu jest gotowa do użycia. Jest to dla mnie argument niepodważalny! Do tego jeżeli wybierzemy się wspólnie na wakacje do Rumunii i lać na nasze nieszczęscie będzie przez 14 dni, to namiot jeśli nie przecieknie, to prawdopodobnie będzie nieprzyjemnie pachniał, ściany będą mokre...jak to namiot. Biorę pod uwagę nowe i obce mi technologie, impregnację etc. ale dalej jest to namiot. To trochę jak z butami. Nie ma tak, że jak masz Gore-tex to but jest nieprzemakalny. Nieprzemakalne są gumowce! Koniec kropka.
Zabudowę można ocieplić i efektywnie ją ogrzewać. W naszym klimacie ma to znaczenie. Żyjąc w Australii pewnie nie...
Piszesz o wadze 150 kg, myślę że zabudowa mieszkalna jak pusta to może i mniej ważyć :P
Cena: zabudowa o jakiej myślę i z jakiej korzysta Zbyszek wydaje się być tańszym i bardziej praktycznym rozwiązaniem.
Jeżeli samochód ma przez pięć tygodni służyć jako kamper to pewnie Quechua wydaje się najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem ;)
Rozłożenie to 30 sek? 1 min? Łukasz...30 sek to zajmuje otworzenie drzwi do zabudowy ;-) Otwórz zabezpieczenia namiotu z każdej strony auta, wyjmij rureczkę, podnieś zabudowę, zabezpiecz, naciągnij. ogarnij środek: materace, śpiwory... moim zdaniem zbyt optymistycznie patrzysz na to rozwiązanie.
Dobrze, że na rynku mamy tyle możliwości, bo kazdy dzięki temu może znaleźć dla siebie najlepsze. Dla mnie i mojej familii, w naszej szerokości geograficznej, z naszymi potrzebami i oczekiwaniami "wydmuszka" wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Do tej pory na dojazdach do kraju docelowego korzystaliśmy z noclegów na Booking.com. Mając "wydmuszę", stajemy na stacji benzynowej i idziemy się przespać. Rano wstajemy i jedziemy dalej.
Niech się spełnia!

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Zbyszek »

Luk 4 s7Widzę że jeszcze nie pojeździłeś ale życzę powodzenia. Ubawiłeś mnie tą jedną minutą na rozkladanie obozowiska z kuchnią i poobiednią leżanką a potem składaniem zwłaszcza gdy jedziesz w grupie do Mongolii i masz do zrobienia po 1000 km dziennnie przez 8 dni.

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Zbyszek »

https://azar4.com/pl/
Uwierzylem że to przeżytek i wodoglowie a kancepcja się sprawdza i zyskuje coraz więcej zwolenników

dohap
Posty: 317
Rejestracja: 09 kwie 2013, 18:38

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: dohap »

Azar ma jedną zalete, ktora byla niedostrzegana przez innych producentow- ma lazienke rodem z kampera. W dlugiej podrozy rarytas nie do przecenienia moim zdaniem. Jesli w zacinajacym deszczu czy sniegu, silnym wietrze musisz wyjsc za potrzebą (i tak np caly czas podczas miesiecznej podrozy) to zabudowa nadaje sie tylko na wakacje w łagodnym klimacie, i nie jest niczym duzo lepszym niz namiot.
Ma tez jedną wade- jest wysoki, co wynika z mocowania na pace a nie do ramy.

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Zabudowy mieszkalne

Post autor: Mirekk »

sigmasig pisze:dzięki za przydatne linki
http://ciach-spam
O! Objawił sie "trójpostowiec"!!! Pisałem kiedyś o "trójpostowcach" Obrazek

ODPOWIEDZ