Wysoki dach w toyocie

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4423
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Wysoki dach w toyocie

Post autor: Gałka »

namiot dachowy; najrozsądniejszy :D
Podnoszony dach ( opis Fobosa, wykonanie jak u mnie ) bardzo wygodny. :)
Samochód mi się zwiększył o jakieś 25 cm :( . Nie wjeżdżam na parkingi Centrum Handlowego, ale i po co? :)
Spalanie przy 110 km/h wzrosło o jakieś 2,5l/100 :(
Na zakrętach bardziej buja. :( Ale ja i tak jeżdżę spokojnie ( dystyngowanie :) )
Moja nadstawka aluminiowa z ociepleniem i wyposażeniem ( materace, śpiwory itp. to dodatkowa waga ok. 100 kg :( :(
Koszt wykonania ( materiały bez robocizny ) to koszt namiotu dachowego wysokiej klasy. :(
Wygoda ze spaniem jest kolosalna; otwieranie ok. 8 sek a zamykanie ok 30 sek. :)
Wejście od środka bardzo wygodne zwłaszcza w trakcie deszczu. :)
Stajesz na parkingu i po schodkach do sypialni i ..już śpisz. :)
A na dole porządek w kuchni i salonie. :)
Jakbym miał budować jeszcze raz to bym pomyślał o wykorzystaniu skorupy namiotu dachowego ( ze względu na wagę ) i nie ocieplałbym tak bardzo skrzyni. I tak poprzez boczne ścianki z materiału ciepło szybko ucieka. Przydałoby się webasto powietrzne co mam zamiar zamontować.
I co najważniejsze; jak się skończy urlop to zdejmuję nadstawkę ze spaniem i zakładam normalną budę.
I to jest przewaga 73 nad każdym innym modelem ( dla mnie )
Estewes! Nie kombinuj tylko kup namiot ! Szkoda dziurawić taki ładny samochód. Chyba że masz nim zamiar jeździć głównie na wyprawy .

Awatar użytkownika
Seba33
Posty: 17
Rejestracja: 05 maja 2015, 21:19
Auto: KDJ120

Re: Wysoki dach w toyocie

Post autor: Seba33 »

Witam,
Spałem w namiocie od zawsze ale doświadczenie z mojej wyprawy na Bałkany dały mi do myślenia i postanowiłem zbudować kabinę sypialną. Możesz poczytać o tym na moje stronie:

http://wyprawaoffroad.pl/2017/08/09/problem-noclegu/

ODPOWIEDZ