przyczepa czy nadstawka typu kamper

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2505
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

przyczepa czy nadstawka typu kamper

Post autor: kpeugeot »

hello

mam ideologiczny problem

rodzina 2+2 - chęć wyjazdu - rumunia , ukraina, grecja plaże

podróże gdzie nas oczy poniosą śpimy gdzie dojedziemy, czasem góry czasem plaża czasem parking dla tirów

mam dwa auta do dyspozycji i dwie opcje zabudowy

opcja pierwsza to zabudowa typu kemping - baza vw taro double cab - zabudowa będzie taka żeby można było w miarę stać w środku co powoduje dużą wysokość auta - wg mnie coś ponad 3, metry - bardziej 3,5 ponieważ taro nie jest za szerokie i lubi dachować tero typu zabudowa spowoduje masakrycznie podniesienie środka ciężkości więc w górach będzie ciężko
ale sprawność terenowa takiej opcji zabudowy jest bardzo wysoka

opcja dwa to LJ70 - z niewiadówką przystosowaną do terenu na haku - przebudowane zawieszenie przyczepy zdolność terenowa ze względu na opory przyczepy mocno maleje ale komfort podróżowania rośnie

inwestycyjnie to zabudowa pickupa będzie droższa i wymaga więcej pracy ale czy warto

pytanie do osób doświadczonych w wyprawach co jest lepszą opcją w podróżach

przypominam że rodzina 2+2 czyli spanie w aucie jest mało komfortowe a zakup namiotu dachowego mnie nie interesuje

kamper czy przyczepa oto jest pytanie :)

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: przyczepa czy nadstawka typu kamper

Post autor: fobos »

Ja bym wybrał przyczepę. Dojeżdżasz na miejsce, odpinasz i zostawiasz na campingu, a 70-tką możesz szaleć do woli bez grzechoczących garów i przewalającego się po całej zabudowie sprzętu.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: przyczepa czy nadstawka typu kamper

Post autor: LEX »

Ja jestem za kamperem. Nie wiem tylko co się uparłeś na stawanie w środku. Jak się jedzie na syberię to wtedy człowiekowi się nudzi od siedzenia cały dzień w samochodzie, ale skoro planujesz cieplejsze strony to zrób sobie 'sypialnię', bo i tak większość czasu będziecie poza samochodem. Zainwestuj wtedy resztę w jakieś zadaszenie/roletę albo doklejany namiot do boku samochodu i będzie dobrze.

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2505
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: przyczepa czy nadstawka typu kamper

Post autor: kpeugeot »

stanie w środku bo ma to być kamper a nie auto wyprawowe gdzie jadą dwie osoby

nie wyobrażam sobie spędzenia tygodnia czasu poza cywilizacją z dwójką dzieci podczas deszczu w za niskiej nadstawce

poza tym wysoki dach pozwala na stworzenie minimum dwóch w miarę wygodnych spań oraz w miarę wygodnej kuchni do przyrządzania posiłków

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: przyczepa czy nadstawka typu kamper

Post autor: czobi »

fobos pisze:Ja bym wybrał przyczepę. Dojeżdżasz na miejsce, odpinasz i zostawiasz na campingu, a 70-tką możesz szaleć do woli bez grzechoczących garów i przewalającego się po całej zabudowie sprzętu.
przyczepka zdecydowanie!
chyba ze Pana masz 8aut i nadmiar szelestow...
masz mobilnosc caly rok, normalne auto do wszytskiego a jak chcesz wakacji zapinasz toto za soba na 2tygi i luz.
po cholere pakowac szmal w budowanie chorendalnego kiosku niezdatnego do czegokolwiek przez 11 miesiecy w roku.

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: przyczepa czy nadstawka typu kamper

Post autor: Pyrka »

Jak masz zacięcie do pracy to możesz sobie z Taro skroić taki wynalazek jak ten poniżej z 100-ki. W tym roku na Buschtaxi odwiedził nas rodak, mieszkający w Niemczech od kilkunastu lat, który w zeszłym roku pokazywał nam zabudowę własnoręcznie zrobioną przez niego do 45-ki (chyba 2 lata mu to zajęło) - efekt i solidność lepszy niż fabryczny. Podróżowała tym poniżej właśnie rodzina 2+2.
Załączniki
IMG_0060.jpg
IMG_0081.jpg

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: przyczepa czy nadstawka typu kamper

Post autor: drako »

Jest piekna tylko wsadz do tego 4 osoby- pomijac kase i fakt ze takie auto nie nadaje sie na codzien.


Pomijajac kwestie budowy / kupna nadstawki nie wiem czy siedziales kiedys w takiej nadstawce - szalu z miejscem nie ma.
Nielugo beda targi mobiexpo to mozesz sobie poogladac.
Jest to fajne rozwiazanie ale 2 osobowe- tak jan np. obecny na forum Zbyszek.

Badalem ostro temat , bo jade za 3 tygonie na dluzszy urlop z nasza 4 miesieczna coreczka ( wkoncu...) Mimo iz bedzie juz zimniej biore przyczepe.

jak chcesz czegos bardziej terenowego dla rodziny zastanow sie nad LTkiem dopelkabine
kolega ostatnio polowal na tego ale go przelicywali

http://cgi.ebay.de/VW-LT-4x4-Wohnmobil- ... 41527fa861" onclick="window.open(this.href);return false;\

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: przyczepa czy nadstawka typu kamper

Post autor: Cooder »

Mam identyczną konfigurację rodzinną, tak więc też przerabiałem temat. Nie wyobrażam sobie pomieszczenia się w 4 osoby w nadstawce na pickupie - a już na pewno nie na double-cabie. Powyżej 2 osób to rozwiązanie dość masochistyczne. Nadstawka na double-caba nie będzie też tak niska i zgrabna, jak te ze zdjęć Pyrki.

Na wyjazdy rodzinne w 4 osoby jestem jak najbardziej za przyczepką. Sam mam maleństwo wielkości małej przyczepki towarowej. Nie daje żadnych oporów powietrza, ponieważ całkowicie chowa się za autem. Nie czuć tego na haku w ogóle. Prędkość przelotowa na asfalcie do 130 km/h (HJ-61 jako ciągnik).

Obrazek

W środku mieści się składany namiot z wygodnym spaniem na 4 osoby. Wersję podstawową rozkładam w maks. 10 min. A przy postoju na dłużej mogę dostawić duży przedsionek.

Obrazek

Obrazek

Co do zdolności terenowych takiej przyczepki, to zastanawiałem się na postawieniu tego na innej osi z większymi kołami poza bryłą przyczepy, ale na razie nie czuję takiej potrzeby. Jadąc z całą rodziną nie pakuję się w żaden poważniejszy off-road ani koleiny po zwózce drewna. Po szutrach i polnych drogach pojedzie bez problemu.

Oczywiście nie rozstawisz tego na parkingu dla tirów, ale i tak staram się nie nocować w takich miejscach :wink:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: przyczepa czy nadstawka typu kamper

Post autor: czobi »

Cooderowy minaret Hasasana II :lol: ma zalete wiekosci i stabilnosci ale tym samym wade stacjonarnosci i dlugosci skladania. w wersji supercombat przyczepka+ namiot typu Duza Quechua- jestem ich fanatykiem- chociaz pierwsze skaldanie jest zawsze przygoda :mrgreen: poetm juz tylko milo szybko przyjemnie i do tego tanio.

btw Drako, cacy ten LT, taki wlasnie spac mi nei daje od dluzszego czasu, nu paziwom uwidim.

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: przyczepa czy nadstawka typu kamper

Post autor: drako »

czobi pisze:
btw Drako, cacy ten LT, taki wlasnie spac mi nei daje od dluzszego czasu, nu paziwom uwidim.
Tez w nim sie zakochalem. Znajomy mial go kupic, i przez ostatnie dwa tygodnie prawie codziennie debatowalismy o nim, dodatkowo odkopalismy chyba wszystkie mozliwe strony z dokami ( robia nawet takie na mostach z unimoga) .
Wiekszosc wyprawowek/camperow 4x4 jest super jak sie jedzie w dwie osoby.
W tym ltku, kabina jest tak wielka( zaleta DOKi) , ze mozna sobie zrobic dyskoteke w srodku. Ogolnie mozna ja sobie tak dostosowac , ze mozna przez caly dzien nie wysiadac ( lodowka stolik itd ) . Nie widze innego campera 4x4 ( oprocz wielkich ciezarowek np. Unimoga1400), ktory by tyle dawal. Przy tym doka , nie wyglada tak jak woz do wozenia kartofli , jak ten Rewedy.

VW 4x4 -1
VW 4x4 -2

//edit by fobos - tak linki wyglądają ładniej :wink:

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1812
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: przyczepa czy nadstawka typu kamper

Post autor: irko »

Podobny temat poruszany w watku Grzegorza z Tarnowa
http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... 3&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;

Proponowane zabudowy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I przyczepki
Obrazek
Obrazek
Obrazek

namiot na pake
Obrazek

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1812
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: przyczepa czy nadstawka typu kamper

Post autor: irko »

Ale wszystko raczej słabo spełni sie jako 2+2, chyba...

Awatar użytkownika
Seba33
Posty: 17
Rejestracja: 05 maja 2015, 21:19
Auto: KDJ120

Re: przyczepa czy nadstawka typu kamper

Post autor: Seba33 »

Witam,
Tez mam czteroosobową rodzinkę wcześniej spałem w namiocie ale doświadczenie z mojej wyprawy na Bałkany dały mi do myślenia i postanowiłem zbudować kabinę sypialną. Możesz poczytać o tym na moje stronie - może znajdziesz tam rozwiązanie dla siebie.

http://wyprawaoffroad.pl/2017/08/09/problem-noclegu/

A odnośnie przyczepek to mają troszkę wad:
- nie wszędzie nimi wjedziesz (dzikie plaże, góry z wąskimi drogami dojazdu, we Włoszech jak i Korsyce zakazy postoju i wjazdu camperom i przyczepom campingowym)
- można zostawić przyczepkę na campingu i jechać samą furą ale przyjemnie jest spać na dzikiej plaży a nie dojeżdżać do niej codziennie
- koszty (opłaty za autostrady są wyższe, opłaty za campingi, dużo większe zużycie paliwa)

ODPOWIEDZ