Porównanie namiotów dachowych

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Porównanie namiotów dachowych

Post autor: seburaj »

nie da sie poskladac jednoosobowej keczuły z czymkolwiek w srodku większym od latarki :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: Porównanie namiotów dachowych

Post autor: Cooder »

consigliero pisze:W czym ten namiot rzucony na deskę będzie lepszy od rzuconego na ziemię.
Tym, że ziemia może być mocno nierówna, kamienista, mokra (przy obawie deszczu z perspektywą na jeszcze większą mokrość), na ziemi może występować robactwo... Wg mnie pomysł nie jest całkiem bez sensu. Nikt oczywiście nie chce podważać wyższości namiotu dachowego z prawdziwego zdarzenia nad takim rozwiązaniem, niestety ma on też duuuużą wyższość cenową, więc wcale się nie dziwię, że ludzie kombinują po swojemu.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Porównanie namiotów dachowych

Post autor: consigliero »

To wszystko wiem i jestem w stanie się pogodzić z niedogodnościami ale ten sposób przypomina mi moje próby zaaranżowania spania w samochodzie . Aby to zrobić to w momencie przygotowania spania w moim aucie połowę bagażu trzeba przerzucać w inne miejsce . Oczywiście do pewnych rozwiązań dochodzi się drogą ewolucji ale czasem warto wybrać drogę na skróty.
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: Porównanie namiotów dachowych

Post autor: Adam »

Planuje zapadać James Baroud na krótka LC120, głownie na kilkudniowe wypady, do ciorania po krzakach Ukrainy, Rumunii, etc. Ktory byście polecali :?:
Fajnie byłoby żeby był wytrzymały, z wejściem z boku żeby nie kolidowalo z tylnia klapa, oplywowy krzaczory go na breakfesta nie zjedzą.
Franc pisałes ze masz coś bez korbki i niezajebliwego który to model?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18003
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Porównanie namiotów dachowych

Post autor: kylon »

Podjedź sobie Adam do Consigriello. Obaj jesteście chyba z tego samego miasta :wink:

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: Porównanie namiotów dachowych

Post autor: Adam »

Kylon, doczytalem ze Franc kupił to od Ciebie, co to za model? Epatuje się brakiem korbki i szybkością rozkladania, a z tego co wyczytałem na Waszych stronach wszystkie maja korbalki.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18003
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Porównanie namiotów dachowych

Post autor: kylon »

Sprawdze po fakturach bo nie pamiętam. Marek tez ma Jamesa od nas.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18003
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Porównanie namiotów dachowych

Post autor: kylon »

To jest błąd w opisie. Otwierają się na amortyzatorkach :wink:. Korbkę mają Maggioliny.

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Porównanie namiotów dachowych

Post autor: endurance »

http://www.jamesbaroud.com/grand_raid_auto.html" onclick="window.open(this.href);return false;
jest napisane
Mécanisme d’ouverture automatique par 4 vérins hydrauliques
Mechanizm otwierania automatyczny z 4 cylindrów hydraulicznych.
:)

wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Porównanie namiotów dachowych

Post autor: consigliero »

http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... 1&start=60" onclick="window.open(this.href);return false;

PozdrawiaM

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: Porównanie namiotów dachowych

Post autor: Adam »

Dzięki Wielkie! Zapodam Discovery, chyba jest najłatwiejszy w obsłudze i może ze wzg na mniejszą ilość ścian cieplejszy. Opiszę wrażenia po pierwszej podróży : )

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Porównanie namiotów dachowych

Post autor: grzes »

Teraz czuje sie bardziej upowazniony do wyrazenia opinii, na temat namiotow. Na razie faza wstepna :-)
dotyczy produktu Escape - czyli ogolnie "chinczyk" RT - 02 ...
Juz mam go na aucie. Wybralismy wariant rodzinny :

wymiary:
zlozony dl. 185cm szer 125cm, wys. kolo 30cm
rozlozony dl 185 szer 245

waga producent niby podaje 70kg, ale tak na oko bo nie wazylem dokladnie to kolo 60 z drabinka, a nawet moze i mniej.

W trakcie montazu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W zestawie wszystko do montazu wg zasad producenta - sa srubki, uchwyty, profile alu, nawet klucze do przykrecania srub. Jednak montaz wykonalem wg wlasnego pomyslu, pominalem przykrecanie profili alu do podlogi 6 srubami - tyle przewidzial producent, gdyz w ty przypadku namiot bylyby oparty tylko na tych profilach, a ja polozylem go bezposrednio na bagazniku, przewiercilem podloge a od gory dalem paski blachy aluminiowe 2mm jako podkladke i cos za co sie bedzie trzymal ten namiot bagaznika. Nie przekonywaly mnie sruby z podkladkami w ilosci szt 6., dodatkowo przewiercilem profil ceownik i rowniez 2 srubami zlapalem sie bagaznika. Tak wiec wg mnie takie przytwierdzenie jest duzo mocniejsze i pewniejsze.
Podloga jest z profili alumuniowych, wypelnienie pianka jakas, i poszycie tez aluminium, tyle ze jakas cienka blaszka. Ogolnie jest bardziej sztywne niz wyglada. Wstepnie chcialem rownize wzmocnic te czesc ktora opiera sie na drabince, ale na chwile obecna nie budzi zastrzezen.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Drabinka - teleskopowa o dlugosci do 2,3 m. Pasuje troche musze jeszcze popracowac nad jej skladaniem, ale mysle ze to kwesta wprawy.
MAterac wewn. 180x240cmx6cm taki standard, nie jest to sypilaniany 25cm grubosci, ale mozna siewygodnie wyspac.
Pojemnosc namiotu wystracza na zestaw 2+2, mozna spac wzdluz lub w poprzek, tu mam lekki problem bo przekraczam 180cm, ale minimalnym skosem da sie :-)

Jakosc na chwile obecna nie budzi zarzutow zadnych. Namiot jest taki sam jak inne chinczyki czy Ironmany4x4 czy ARB. Tluczone sa w jednej fabryce wg tego samego projektu. Przypuszczam ze jedynie produkty z RPA tych bardziej renomowanych producentow moga byc lepszej jakosci, ale wtedy cena jest x2,5 za tej wielkosci namiot.

Uwagi praktyczne :
Jak dla mnie bezsensowny jest sposob skladnia tego "przedsionka" nad drabinka gdyz jest tam profil w ksztalcie U , ktory musi byc za kazdym razem wsadzany w taki zawias plastikowy i na to naciagana jest czesc zadaszenia, zeby to zlozyc nalezy z powrotem wyjac to U i wsunac do wnetrza namiotu, pod materac. Patent jest upierdliwy, moznaby to troche zmienic bo czynnosc dodatkowa troche uciazliwa.
Reszta jest prosta do zlozenia czy rozlozenia.
Na razie czas zlozenia to ok. 10 min ze wszystkim. Rozlozenia jeszcze nie wiem, nie mierzylem.
Pokrowiec zewn. jest dennie uszyty. Sam namiot ok. Oddychalnosc wewn srednia, troche sie skroplilo pod zewn. poszyciem, minimalnie tez skraplalo sie na podlodze pod materacem, ale to spowodowane jest niezdjeciem folii ochronnej na podlodze.
Jak na razie produkt broni sie sam, w sumie na zywo wypadl lepiej niz sie spodziewalem po "chinczyku". Zobacze czy bedzie nam odpowiedac ten typ biwakowania.
Nie wiem jeszcze jak bedzie ze spalaniem czyli o ile pojdzie w gore. Predkosci na razie to 110kmh osiagalne, ale wiecej raczej nie przewiduje.


Obrazek

Obrazek

Wiecej uwag praktycznych po wakacjach.

Ogolnie jak na razie :)2 :)2 :)2

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18003
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Porównanie namiotów dachowych

Post autor: kylon »

Fajnie Grzesiu, że wkońcu coś dużego znalazłeś dla siebie. 8)
A tekst o tych samych fabrykach rośnie już do rangi sławnych cytatów :mrgreen: Jak by dało radę ogłosić światu, że wszystkie samochody powstają w tej samej fabryce to też by to było przeforsowane :mrgreen:

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Porównanie namiotów dachowych

Post autor: grzes »

Ten co ja mam i Ironman oraz SV4x4 sa dokladnie identyczne, nawet kolory sznurkow sa te same. ARB wydaje sie rowniez byc wg tego wzoru.
Reszta topowych namiotow to RPA, Wlochy i Francja. Te sa porzadniej wykonane - tu nie ma dyskusji, ale tez zupelnie inna liga cenowa w tych rozmiarach. Jesli sie sprawdzi to nie wykluczam ze kiedys zainwestuje w cos lepszego.
Zobacze juz za 3 tyg na wakacjach czy to sie sprawdza w praktyce :-)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18003
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Porównanie namiotów dachowych

Post autor: kylon »

Przeczytałem cały temat na rajdach o namiotach ale tam to bełkot straszny jest :mrgreen: . Moje lepsze i najmojsze :mrgreen:
Testuj i pisz :wink:

ODPOWIEDZ